ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שישי 7/3: טיול מסובסד ומרתק אל ארץ המרדפים בבקעת הירדן עם עוזי דיין

   משכן  ארון הברית בשילה, בקעת הירדן וארץ המרדפים, תצפית על הסרטבה

אתר הטבילה של יוחנן המטביל, אנדרטת הבקעה,   ביקור בחמדת ותצפית יפה מגב ההר

סיור אידיאולוגי באירגון "מטה יהודי לאומי" עם האלוף במיל עוזי דיין

נצא לסיור מרתק עם עוזי דיין וצוות מטובי המדריכים בארץ, והפעם לארץ המרדפים בבקעת הירדן, כאן בקומראן גרו האיסיים כותבי התנ"ך והמגילות הגנוזות, כאן מרגלי יהושע חצו את הירדן, קצת היסטוריה צה"לית, כאן נפלו טובי בחורינו בנסותם לתפוס מפגעים בדרכם לישובים ישראלים, וקצת היסטוריה עתידית, כאן עתיד ועתודות המדינה... נבקר גם בארץ המנזרים - קאסר אל יהוד ובכלל עכשיו במדבר הכל פורח - אז בואו לטייל, להנות, והכי חשוב לתמוך בתושבי הבקעה.

** מסלול הטיול כפוף לשינויים..

ארץ המרדפים
ארץ המרדפים היה כינויה של בקעת הירדן בתקופה שאחרי מלחמת ששת הימים. בתקופה זו רבו המחבלים פלסטינים שחדרו לשטחה של ישראל דרך הגבול עם ירדן. חטיבת הבקעה הוקמה להגן על גבולה המזרחי החדש של מדינת ישראל. מאות מחבלים נהרגו ונשבו בעשרות מרדפים בבקעת הירדן, ומנגד גם לחיילי צה"ל היו נפגעים רבים.
 

הייטיב מכולם לתאר את רוח התקופה ירון לונדון בשירו הנפלא מרדף

ארץ טובה שהדבש בעורקיה
אך דם בנחליה כמים נוזל.
ארץ אשר הרריה נחושת
אבל עצביה ברזל.
ארץ אשר מרדפים קורותיה,
אלפיים דפים ועוד דף,
עד שנשרף
עוד מעט כל חמצן ריאותיה
בגלל מרוצת המרדף

ארץ אשר ירדפוה אויביה
והיא את אויביה תרדוף במרדף.
היא את אויביה תשיג, אך אויביה
הם לא ילכדוה בכף.
זו הרואה את חייה מנגד
תלויים כעלה הנידף.
היא יראה,
אבל כמו לא היתה כלל מודאגת
תמתין עד לתום המרדף
תום המרדף מסתתר בנקיק
ומצפין את פניו במחבוא, במחבוא,
אך לסופו הוא יבוא כמו השמש
אשר ממזרח היא תבוא.
אז לא יותר אמהות תקוננה
ולא על בניהם האבות,
כן הוא יבוא
ורגלינו עד אז לא תלאינה
לרדוף בעקבי התקוות

מרדף המערה

ב-11 במרץ 1969 חדר כוח מחבלים דרך הירדן וכאשר התגלה התבצרו המחבלים במערה מוגנת. בקרב נהרגו שבעה מחבלים ושלושה חיילי צה"ל מסיירת מטכ"ל, חנן סמסון, בועז ששון ורב סרן יוסי קפלן שהיה מפקדו של עוזי דיין בצנחנים.
המרדף העלה לסדר היום הציבורי את סוגיית המפקדים ההולכים בראש הכוח ובכך חשופים לסיכון גבוה ואת סוגית טוהר הנשק בהקשר של שימוש המחבלים באזרחים. בטיולנו זה נעלה את זכרו ואת סיפור הקרב בעצרת אשר תתקיים בחורשה מוצלת ליד מקום הקרב.

המשכן בשילה - גילגולו של ארון הברית

עם ישראל נשא איתו במסעותיו את ארון לוחות הברית מהר סיני ועד ארץ כנען.  העיר שימשה כמרכז הדתי-פולחני של שבטי ישראל, וכנראה אף כבירת עם ישראל. עם חלוקת הארץ לנחלות לשנים עשר השבטים, מאות שנים לפני בית המקדש וירושלים, הקימו עבור הארון משכן מקודש ביישוב שילה. אנו נבקר בשרידי המבנה שאיחסן את עשרת הדיברות.

"הנה חג ה' בשילה מימים ימימה אשר מצפונה לבית אל, מזרחה השמש למסילה העולה בית אל שכמה ומנגב ללבונה" (שופטים כ"א י"ט).

בספר שמואל א' מסופר על שילה כמרכז דתי: מסופר על אלקנה ומשפחתו אשר עלו לשילה לזבוח להשתחוות ולזבוח לה'. חנה אשת אלקנה שהייתה עקרה התפללה לאלוהים שיברך אותה בילד ובתמורה היא תקדיש אותו כל חייו לעבודת האל. עלי הכהן מבחין בתפילתה הנואשת ומבטיח לה כי בקשתה תתגשם. הילד הוא הנביא שמואל.

עם ישראל יצא למלחמה בפלשתים מדרום כשהוא נושא איתו את ארון הברית בראש המחנה לעודד את רוח הלוחמים כי אלוהים איתם, אך הקרב נכשל וארון הברית נלקח בשבי. אחד מחיילי ישראל רץ לשילה לבשר לעלי הכהן את הבשורה המרה, עלי נפל מהכיסא, שבר את מפרקתו ומת.

לאחר נפילת ארון הברית בשבי חרבה שילה והפסיקה להתקיים כמרכז דתי, ככתוב בספר תהילים: "ויטש משכן שילה".

הפלישתים הביאו את ארון הברית כשלל ניצחון במצעד לעריהם, אך בכל מקום בו הגיע הארון פשתה מגיפה עד כי עלתה צעקת עם הפילשתים להחזיר את הצרה הזאת לישראל. פסקו חכמי פלישתים לערוך ניסוי: הציבו את ארון הברית על עגלה רתומה לשני עגלים צעירים וצומת לפניהם, כיוון אחד לשדה הסמוך בו רועות אמהות העגלים, וכיוון שני לנחלת שבט יהודה. טבעי הדבר שהעגלים יבחרו לפנות אל אימותיהם להיניק, אך העגלים החלו לצעוד חזרה אל עם ישראל. בקרית יערים העתיקה (אבו גוש של היום) הופתעו הכפריים הישראלים בעבודתם בשדה למראה עגלה הנוהגת ללא אדם וארון הברית האבוד עליה. לאות שימחה שחטו את העגלים והעלו אותם קורבן לאלוהים. ארון הברית אוכסן במקום זה. כשלושת אלפים שניה לאחר מכן נבנתה במקום זה כנסיית גבירתנו של ארון הברית.

כאשר דוד כבש את ירושלים היה זקוק לסמל דתי המקובל על כל השבטים להביא אל שעריה. יצא והביא את ארון הברית כאשר הוא מפזז ומרקד לפני השיירה. בהמשך בנו, שלמה המלך, בנה את בית המקדש הראשון בהר המוריה ובו נשמר ארון הברית עד חורבן בית ראשון, ומאז נעלמו עקבותיו. יש הטוענים בתוקף כי לפני חורבן ירושלים ע"י נבוכדנצר הוציאו הכהנים את ארון הברית מהמשכן ושלחו אותו דרומה אל אתיופיה של היום, שם הוא מאוחסן עד עצם היום הזה.

ארץ המנזרים קאסר-אל-יהוד (ארמון היהודים):

מקום מקודש על גדות הירדן ביהדות ובנצרות. כאן על פי המסורת חצו בני ישראל את הירדן בכניסתם אל ארץ כנען. כאן היה יוחנן המטביל, אביו הרוחני של ישו, מכניס למים ולאמונה את מאמיניו (כולל את ישו עצמו) ומכאן אליהו הנביא עלה במרכבת אש לשמיים.

כבר בתקופה הביזנטית הוקמו על גדות הירדן כנסיות ומנזרים שנועדו להנציח את מקום הטבילה. כאשר תנאי העלייה לרגל נעשו קשים, בעיקר תחת השלטון המוסלמי, בוצרו המנזרים והיו למצודות לינה והגנה לצליינים.

מאז קום המדינה ושיפור ביטחון הצליינים נבנו מנזרים וקפלות חדשים במקום השייכים לעדות הנוצריות השונות (פרנציסקנים, קופטים, סריאנים, רומנים, רוסים, אתיופים). חלק המנזרים הישנים נטושים ומוזנחים מחשש למיקוש ובעקבות רעידת אדמה שמוטטה חלק מהבמבנים.

לאחרונה גם הירדנים וגם הישראלים שיפצו את האתר, כל אחד בצד שלו, ומאות אלפי תיירים נוצרים מגיעים אליו לשחזר בגופם את הטבילה של ישו.

המדריך שלנו - עוזי דיין: לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד המרכז, ויו"ר המועצה לביטחון לאומי. דיין הוא בנו של זוהר דיין שנפל בשנת 1948 בקרב רמת יוחנן מול הדרוזים, נכדו של חבר הכנסת שמואל דיין, אחיינו של משה דיין ובן דודם של יעל דיין, אסי דיין ויהונתן גפן.

עוזי דיין השתתף בפעולות רבות ואף נפצע למען ביטחון ישראל. כיום הוא פועל פוליטית למען הארץ ולאחרונה הקים גוף בשם "מועצת הביטחון לישראל" שמטרתו להוות משקל-נגד ל"מועצה לשלום ולביטחון" על ידי מתן נקודת ראות לאומית לסוגיות ביטחוניות. 

טיולים ואגדות גאה לעזור ולתמוך בעוזי דיין בדרכו להגן על ביטחון ישראל! אנו מקווים שסיור זה, אחד מני רבים, יחזיר למטיילים גאווה ואהבה לארצנו כפי שאמר הדוד משה דיין: את הארץ שלנו צריך לאהוב ברגליים.

פרטים והרשמה:

תאריך הטיול וזמני מפגש:

  • איסוף תל-אביב: ניפגש בשעה 06:45 ברכבת ארלוזרוב, בחניון חנה וסע, חזרה לקראת 15:00

שומרי מסורת: אנו נחזור הרבה לפני כניסת שבת! אתם מוזמנים :)

מחיר הטיול: 70 ש"ח בלבד.

 זהו טיול אידיאולוגי המתוכנן מאורגן ובאחריות מטה יהודי לאומי (מי"ל), עוזי דיין וצוותו,  בראשות רו"ח חיים יואבי אשר יענו לכם על כל שאלה ובעייה בטלפון:  03-5615353  עוזי וחיים גם ישתפו אתכם בדעותיהם על מצבנו הבטחוני.

לא ניתן לשלם במזומן ביום הטיול אלא רק מראש כאן בכרטיס אשראי

          

ביטולים: ביטול לאחר ההרשמה 20 ש"ח לאדם, בשבוע שלפני האירוע אין החזרים.

הערה: הטיול יתקיים בכל מזג אויר.

למי הטיול מיועד: לכל ישראלי ופטריוטי! המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה קצרה בלבד. הטיול מתאים גם לשומרי שבת, אז בואו! 

מה להביא: אוכל ומי שתייה, נעלי הליכה, כובע. רצוי להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, כלי נגינה אם יש.


 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com