ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

טיול לארץ אבותינו בהדרכת עוזי דיין
חברון ומערת המכפלה
נכון לשנת 2017 איננו מוציאים טיולים לאזור חברון ומערת המכפלה
עקב המצב הבטחוני

וַיִּשְׁמַע אַבְרָהָם אֶל-עֶפְרוֹן וַיִּשְׁקל אַבְרָהָם לְעֶפְרון אֶת-הַכֶּסֶף אֲשֶׁר דִּבֶּר בְּאָזְנֵי בְנֵי-חֵת אַרְבַּע מֵאוֹת שֶׁקֶל כֶּסֶף עובֵר לַסוחֵר. וַיָּקָם שְׂדֵה עֶפְרוֹן אֲשֶׁר בַּמַּכְפֵּלָה אֲשֶׁר לִפְנֵי מַמְרֵא הַשָּׂדֶה וְהַמְּעָרָה אֲשֶׁר-בּוֹ וְכָל-הָעֵץ אֲשֶׁר בַּשָּׂדֶה אֲשֶׁר בְּכָל-גְּבֻלוֹ סָבִיב. לְאַבְרָהָם לְמִקְנָה לְעֵינֵי בְנֵי-חֵת בְּכל בָּאֵי שַׁעַר-עִירוֹ. וְאַחֲרֵי-כֵן קָבַר אַבְרָהָם אֶת-שָׂרָה אִשְׁתּוֹ אֶל-מְעָרַת שְׂדֵה הַמַּכְפֵּלָה עַל-פְּנֵי מַמְרֵא הִוא חֶבְרוֹן בְּאֶרֶץ כְּנָעַן.

בראשית כ"ג

על פי המסורת היהודית והכתובים, המערה הנה מקום קבורתם של אבות האומה אברהם, יצחק, יעקב ואמהות האומה שרה, רבקה ולאה (רחל נקברה בקבר רחל בבית לחם), ולכן היא מהמקומות המקודשים לכל שלושת הדתות.

קצת קבלה:

בספר הזוהר כתוב כי האדם הראשון חצב את המערה וטמן בה את עצמו ואת אשתו. "מהיכן ידע האדם הראשון היכן המערה? אלא ראה אור אחד דקיק עולה באותו מקום, שיוצא מגן עדן, ורצה אותו לקברו. ושם הוא המקום, סמוך לשער גן עדן." (בראשית נ"ז).

אגדות חז"ל:

כיצד אברהם אבינו גילה את המערה. כאשר עשה סעודה למלאכים ורצה ליקח בן בקר, כפי שכתוב :"ואל הבקר רץ אברהם" (י"ח,ז") - ברח מלפניו (הבן בקר) ונכנס למערת המכפלה. רץ אברהם אחריו שם ומצא שם אדם וחווה שוכבים על המיטות וישנים, ונרות דולקים עליהם וריח טוב עליהם כריח ניחוח. לפיכך חמד את המערה לאחוזת קבר."

ישנה סיבה נוספת לבחירתו של אברהם במערה: מאברהם אבינו מתחיל הסיפור של העם היהודי. אברהם הוא מצאצאי אדם וחוה אמנו (בין אדם לנח יש 10 דורות ובין נוח לאברהם עוד 10). העגל הנחה את אברהם למערה כדי שיווכח במו עיניו כי לאדם הראשון אין טבור ועל כן נברא ע"י אלוהים עצמו וכך כולנו, בני אברהם גם בניו של אלוהים עצמו.

קצת היסטוריה:

מעל המערה נבנה בימי בית המקדש השני (כנראה ע"י המלך הורדוס) מבנה נאה שהשתמר עד היום ובו מספר אולמות תפילה מעוטרים, כל אולם על שמות אבותינו.

לאחר כיבוש חברון במלחמת ששת הימים יכלו יהודים לשוב ולהתפלל במערת המכפלה לאחר יותר מ 700 שנה של שלטון מוסלמי אשר אסר עלינו להיכנס למקום.

במשך כל אותן שנים, נתנו המוסלמים ליהודים להגיע רק עד המדרגה השביעית - ושוב, הסיבה לכך פשוטה מאוד: ישנו ויכוח בין האיסלם ליהדות על הבכורה (ישמעאל ויצחק). אילו היו מכירים בזכות היהודים להתפלל במערה, בעצם היו מכירים בזכות הירושה (ויש אומרים - הבכורה, כי הוא הבן המבוכר, אך לא הבכור) של יצחק ולכן היו נאלצים להכיר ביהדות.

חשוב לציין, ששלושת המקומות עליהם יש ויכוח ביננו לבני דודנו הערבים עד היום, הם מקומות המוזכרים כי נקנו בכסף, ולא הושגו במתנה או כשלל מלחמה:

  • אברהם קנה את מערת המכפלה מעפרון החתי
  • יעקב קנה את חלקת הקבר ליוסף מבני חמור, אבי שכם
  • דוד המלך קנה את הר הבית מארונה היבוסי

וחזרה לימנו אלו בחברון:

המצבות המציינות את קברי אברהם, יצחק יעקב, שרה, רבקה ולאה, אינם קברי האבות, אלא מצבות שנוספו מאוחר יותר. מערת המכפלה עצמה נסתרת מתחת למבנה הענק. הכניסה למערות הוא "פתח הנרות" - חור עגול וצר מאוד ברצפת הקומה העליונה ב"אולם יצחק"  הסגור במכסה נחושת. מדי בוקר פותחים השומרים את מכסה הבור ומורידים בחבל אל המערה נרות שמן

בימים אלו, החליטו באו"ם  להוציא את מערת המכפלה מאתרי המורשת הלאומיים כצעד ראשון לפני הצהרה על בעלות ערבית במקום. ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, שלח מכתב תגובה חריף אשר שולל לחלוטין את החלטת האו"ם


תל רומיידה - חברון המקראית - המקום הכל התחיל

חברון המקראית היא לא רק משכן קברי אבות האומה, אלא גם עיר דוד המקורית, העיר בה משחו זקני השבטים את דוד למלך על כל ישראל ובה מלך שבע שנים עוד לפני שעלה לירושלים. פרופסור מזר, מחשובי הארכיאולוגים בארץ, הגדיר את תל רומיידה כאחד משלושת האתרים החשובים ביותר להוכחת הקשר בין עם ישראל לתנ"ך, אחרי ירושלים.

המתיישבים חדורי אמונה ולהט לגור שוב בחברון המקראית בנו את בתיהם בצמידות יתרה לחפירות הארכיאולוגיות ולעיתים אף פגעו בתל. שיני הזמן ומגבלות התקציב של אגף הארכיאולוגי בשטחים אף הם לא הועילו והאתר די מוזנח לצערינו.

הטיול שלנו:

 נצא לסיור החודשי עם עוזי דיין וצוות מטובי המדריכים בארץ, והפעם לארץ אבותינו - חברון ומערת המכפלה, בית הקברות היהודי העתיק, ניפגש עם מתנחלים חדורי אמונה בתל רומיידה, נבקר בבית הדסה, סמטת הגבורה, בית הכנסת אברהם אבינו ועוד. 

המדריך שלנו - עוזי דיין: לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד המרכז, ויו"ר המועצה לביטחון לאומי. דיין הוא בנו של זוהר דיין שנפל בשנת 1948 בקרב רמת יוחנן מול הדרוזים, נכדו של חבר הכנסת שמואל דיין, אחיינו של משה דיין ובן דודם של יעל דיין, אסי דיין ויהונתן גפן.

עוזי דיין השתתף בפעולות רבות ואף נפצע למען ביטחון ישראל. כיום הוא פועל פוליטית למען הארץ ולאחרונה הקים גוף בשם "מועצת הביטחון לישראל" שמטרתו להוות משקל-נגד ל"מועצה לשלום ולביטחון" על ידי מתן נקודת ראות לאומית לסוגיות ביטחוניות. 

טיולים ואגדות גאה לעזור ולתמוך בעוזי דיין בדרכו להגן על ביטחון ישראל ! אנו מקווים שסיור זה, אחד מני רבים, יחזיר למטיילים גאווה ואהבה לארצנו כפי שאמר הדוד משה דיין: את הארץ שלנו צריך לאהוב ברגליים

הנה כמה תמונות שצילם רונן רוזנבלט בטיול חברון הקודם

והנה עוד תמונות ממצלמתו של דוב קרייזל

המדריכים והמרצים שלנו בטיול:

1.         האלוף (במיל') עוזי דיין - לשעבר סגן הרמטכ"ל.

2.         נועם ארנון - דובר הישוב בחברון.

3.         מלאכי לוינגר - ראש המועצה בקרית ארבע.

פרטים והרשמה:

  • איסוף תל-אביב: ניפגש בשעה 06:45 ברכבת ארלוזרוב, בחניון האוטובוסים 
  • איסוף לטרון: ניפגש בשעה 07:30 במסעדה ליד אתר השריון
  • איסוף חדרה: הפעם אין

 עזרה בהרשמה ולכל שאלה המתנדבת שלנו: עו"ד יפה שרף, 052-2214649

חזרה צפויה: לקראת השעה 16:00

שומרי מסורת: אנו נחזור הרבה לפני כניסת שבת ! אתם מוזמנים :)

מחיר הטיול וההדרכה: רק 85 ש"ח בלבד.

זהו טיול אידיאולוגי המתוכנן מאורגן ובאחריות מטה יהודי לאומי (מי"ל), עוזי דיין וצוותו,  בראשות רו"ח חיים יואבי. עוזי וחיים גם ישתפו אתכם בדעותיהם על מצבנו הבטחוני. 

ביטולים: ביטול לאחר ההרשמה 20 ש"ח לאדם, בשבוע שלפני האירוע אין החזרים

לא ניתן לשלם בהפקדה לבנק ולא במזומן ביום הטיול אלא רק מראש כאן בכרטיס אשראי

          
הערה: הטיול יתקיים בכל מזג אויר.

למי הטיול מיועד: לכל ישראלי ופטריוטי! המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה קצרה בלבד. הטיול מתאים גם לשומרי שבת, אז בואו! 

מה להביא: לבוש צנוע! מים, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, כלי נגינה אם יש. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com