ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שלישי , חוה"מ סוכות 25/9: טיול ארבעת המינים וחג סוכות בבני ברק

מי שלא ראה שמחת בית השואבה לא ראה שמחה מימיו

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

״ושמחת בחגך״

אחרי הימים הנוראיים, ימי שמחה הגיעו, במירוץ בניית הסוכה וקניית ארבעת המינים, נסייר בעיר ונראה את הסוכות המוקמות בכל מרפסת וחצר, קישוטי סוכה וארבעת מינים ובישולים, כל אלו הנותנים את תחושת החג המקסים הקרב ובא..

נסייר בלב השכונות החרדיות של בני ברק, נכיר את השיטות המיוחדות להקמת סוכות בעיר הצפופה, נבין את מהות הסוכה בעולם החרדי, נכיר את האלתורים ואת המבנים המיוחדים המאפשרים את קיום מצוות החג בקפידה.

במהלך הסיור נבקר ונתארח בסוכתה הססגונית והמרגשת של הרבנית מגור, שאף תספר לנו על חג הסוכות בעולם החסידי ועל מעמדה המיוחד של האשה בחברה החרדית.

בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא עם מדריך מקומי חרדי, אשר נולד וגדל בעיר לסיור יהודי ומרגש. נצפה ונשמע על ההכנות לחג ועל המצוות התלויות בו, על מנהגי העדות השונים, התפילות וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם.

סוכות ושמחת תורה הם החגים בהם שואבים שמחה לכל השנה. הסוכה מסמלת את האחדות של כל היהודים היושבים תחת סוכה אחת ללא הבדלים כלל. למרות ארעיותה של הסוכה חשיבות גדולה ניתנת לה בגלל כוח האחדות המאפיין אותה.  ישנן משפחות המקדישות חודשים ארוכים לעיצוב וקישוט הסוכה!

ארבעת המינים - סמל לאחדות העם

שמא תאמר: רוצה אני רק את בעלי התורה והמעשים הטובים . אומרת לך התורה: רק כאשר כל המינים הללו יהיו חבוקים ומאוחדים - תוכל לגשת אל הבורא ולקיים את המצווה - כל אחד מארבעת-המינים מאופיין בתכונות מיוחדות, ויחד הם מסמלים את עם ישראל.

  • אתרוג - יש בו טעם וגם ריח טוב.
  • לולב - טעם יש לו  אך ריח אין לו.
  • הדס - יש לו ריח אך אין לו טעם.
  • ערבה - אין לה לא טעם ולא ריח.

(בתמונה הרב אלישיב זצ"ל קורא את ההלל עם ארבעת המינים)

ארבעת המינים מסמלים את מגוון הסוגים שבעם ישראל אשר להם גם טעם וגם ריח - אלו הם התורה והמעשים הטובים.

פרטים והרשמה:

תחילת הסיור: בשעה 10:00 בבני-ברק, נקודת מפגש תישלח לנרשמים ב-SMS, יום לפני מועד הסיור, עד השעה 17:00. יש לבוא בבגדים צנועים!

מחיר הטיול רק 80 ש"ח.

מדריך: משה

למי זה מיועד: המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה נעימה בסימטאות העיר בני ברק. 

הטיול לא מתאים לילדים

מה להביא: לבוש צנוע - כיסוי כתפיים וברכיים! מים, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה לנשנש.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

ביטולים: עד שבוע לפני אירוע 20 ש"ח לאדם, בשבוע האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com