ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

חמישי ערב 28/9: טיול סליחות בעיר החרדית בני-ברק - לפני יום כיפור

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

שנייה לפני כיפור , הלחץ מורגש באוויר, אנחנו נסייר בבני ברק ברגע הביניים של ארגון אחרון לקראת חתימת הדין בכיפור, מנהגי כפרות ברחובות העיר, נלמד על הימים האלו המוגדרים עשרת ימי תשובה, נכיר את מנהגיהם ואת הזרמים השונים שבתוכם, הליכות המותאמות לבני ברק בלבד וזר לא יכירם...

בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא עם מדריך מקומי חרדי לשעבר, אשר נולד וגדל בעיר לסיור יהודי ומרגש. נצפה ונשמע על ההכנות לחג, על מנהגי העדות השונים, התפילות וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם.

נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר העולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון. 

נפגוש תושבי המקום, מתפללים ורבנים, העסוקים בהכנות לחג. נשמע ונכיר את הווי ותרבות המקום, נכיר את מנהגי הסליחות של העדות השונות בעיר.

הסיור יתמקד בהווי, אורח חיים, איפיונים מיוחדים, תהיה התייחסות לסליחות - אך לא תהיה צפייה בתפילות הסליחות (המתקיימות בשעות אחרות)

* עפ"י המסורת היהודית, בימי הסליחות יוצא גבאי בית הכנסת בשעה 05:00 בבוקר וקורא ליהודים להגיע לתפילת הסליחות. בטיול שלנו, נדבר עם המנהג ועל בתי הכנסת וכמובן על התקופה, אך לא נשתתף בתפילת הסליחות.

פרטים והרשמה:

זמנים: ניפגש בשעה 21:00 במרכז בני ברק לטיול רגלי של כשעתיים וחצי.

נקודת מפגש: תשלח לנרשמים ב-SMS בבוקר הסיור.

מחיר: רק 60 ש"ח לאדם.

מדריך: משה

למי זה מיועד: המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה נעימה בסימטאות העיר בני ברק. הסיור לא מתאים לילדים

לבוש: לבוש צנוע, רצוי מאוד חצאיות ארוכות לנשים. ייתכן מאוד ובחלק מהסיור תהיה הפרדה לשתי קבוצות: נשים וגברים.

מה להביא: מים, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה לנשנש. נעבור ליד מסעדות ובתי קפה מקומיים.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

ביטולים: עד שבוע לפני אירוע 20 ש"ח לאדם, בשבוע האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com