ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 


יוני 2017: טיול טרק למיטיבי לכת

בהרים השחורים של מונטנגרו

שמורות הטבע הכי יפות באירופה

מדריכים ישראלים+מקומים, מלונות בדרגת תיירות טובה, כולל ראפטינג וכניסה לכל שמורות הטבע, אוטובוס צמוד

הצטרפו אלינו לקבוצת "מסביב לעולם עם טיולים ואגדות" לתמונות, חוויות ועדכונים

מונטנגרו, או בשמה השני, צ'רנה גורה, נחשבת לאחת היפות באירופה, אשר במשך עשרות שנים נחבאה באלמוניות גמורה מאחורי מסך הברזל. מדינה שרובה הרים גבוהים ושחורים (אלו שהעניקו למדינה את שמה), מפרצים עמוקים, נהרות עמוקים, כנסיות עתיקות ונופים מרשימים. כל אלה עושים את מונטנגרו לפנינה תיירותית מיוחדת במינה שעדיין שומרת על נופי בראשית.

יום 1 : תל אביב – דוברובניק- -פודגוריצה- ניקשיק -זאבליאק

טיסת בוקר מתל אביב לדוברובניק. לאחר נחיתה נצא דרומה ונחצה את הגבול למונטנגרו. נעבור ליד העיירה הרציג נובי, שנבנה במשך מאות שנים על ידי יורדי ים. נחצה במעבורת את הלגונה הגדולה של מפרץ קוטור. נמשיך בנסיעה לנייגושי, הכפר הידוע בפרשוטה המקומי. נחלוף על פני צטיניה – בירתה העתיקה של מונטנגרו ודרך העיר פודגוריצה, בירתה המנהלית של מדינת מונטנגרו. שנבנתה בתקופת יוגוסלביה המאוחדת בידי טיטו, וקרויה על שמו: טיטוגראד. נמשיך לאורך ערוץ נהר המורצ'ה המרשים נראה את מנזר מורצ'ה הנחשב לאחד החשובים בכנסיה המונטנגרית. נמשיך בדרך הררית מתפתלת עד לעיירה זאבליאק שנמצאת בפתח שמורת דורמיטור.

לינה : זאבליאק

יום 2 : זאבליאק –פולייאנה – האגם השחור- זאביליאק

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום ראשון של הליכה עם מדריך מקומי בשמורת הטבע דורמיטור. נסיעה קצרה תביא אותנו לאחת מתחנות הסקי שבשמורה, לפולייאנה (1520 מ') שם נעזוב את הרכב ונכנס בשביל המטפס לתוך היער המחטני. הדרך מובילה לקצה המערבי של האגם השחור. נמשיך את דרכינו על שפת האגם הגדול ומשם נגיע לאגם הקטן, בקצה המסלול נגיע למוזיאון שנמצא בכניסה לשמורה המתעד את החי והצומח במקום. משם לעיירה זאבליאק נסיעה חזרה למלון. ארוחת ערב.

אורך המסלול 9 ק"מ, דרגת קושי – בינוני, זמן ההליכה כ 6 שעות. לינה : זאבליאק

יום 3 : מערת הקרח -בשמורת דורמיטור

לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום שלישי של הליכה, אחד מרגעי השיא של הטרק. נגיע עד לאגם השחור משם נטפס באיטיות לעבר מערת הקרח הנמצאת בגובה של 2200 מ', למרגלות פסגת

"אובלה גלאווה" המתנשאת לגובה של 2300 מ'. ממולנו נראה את פסגת רכס הדורימטור בובוטוב קוק (2522 מ'). את דרכינו חזרה נעשה בשביל ממנו נשקף נוף מרהיב על האגם והיערות.

אורך המסלול 11 ק"מ דרגת קושי – 3+, זמן ההליכה כ 9 שעות. לינה: בז'בליאק

יום 4 : זאבליאק- אגם בראנו- אגם ז'אבלן -זאבליאק

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא ליום נוסף של הליכה עם מדריך מקומי בשמורת הטבע דורמיטור. שמורת טבע מרשימה ומרתקת שהוכרזה כאתר שימור עולמי ע"י אונסקו. בשמורה יותר מ 20 פסגות שגובהן מעל 2,000 מטרים, הפסגה הגבוהה ביותר היא של הר בובטוב קוק בגובה של 2,522 מטרים. כאן נוכל לראות פסגות הרים מושלגות, יערות סבוכים, אגמים, נהרות, מפלים ומעיינות – חגיגה לאוהבי טבע. נגיע עד לפתחה של השמורה הנמצאת בגובה של 1450 מ' משם נלך לאגם בראנו (1490 מ') בהמשך הדרך נעבור דרך בוסקה (1582 מ'), כפר קטן וציורי הנמצא בתוך השמורה. נמשיך ונטפס לעבר התצפית על האגם ז'אבלן, משם נחזור לאחת הדרכים שבשמורה, שם יחכה לנו האוטובוס שיחזיר אותנו לבית המלון.

אורך המסלול 10 ק"מ, דרגת קושי – בינוני, זמן ההליכה כ 7 שעות. לינה : זאבליאק

יום 5 : זאבליאק- קניון הטרה- קולצ'ין.

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון ונצא למסלול הליכה לעבר תצפית קניון הטרה. מנקודה זו רואים את חלקו הדרמטי ביותר של הקניון. ממרומי הצוק ניתן לראות את הנהר זורם ולאורכו בתי הכפר הציורי "טפקה". משם וניסע לקניון הטרה להמשך, חוויה מיוחדת, נצא לרפטינג בחלק קניוני מרשים ומעניין של נהר הטרה. נהר הטרה, הוא חלק משמורת הדורמיטור. הקניון הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. הוא הנחשב לקניון העמוק ביותר באירופה והשני בעומקו בעולם אחרי הגראנד קניון בארה"ב, כ- 1300 מטרים של קירות גיר דולומיט ואבן חול. בדרכינו נעבור מעל גשר ג'ורג'וויצ'ה טרה - גשר הקשתות הארוך ביותר באירופה. הגשר חוצה את נהר "טרה". בתום הרפטינג נמשיך לקולאצין.

לינה :בקולאצין. אורך המסלול 5 ק"מ דרגת קושי – קל, משך ההליכה כ 3 שעות.

יום 6 : קולאצ'ין – פודגוריצה – קוטור- בודבה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את קולאצין נצא מערבה לעבר הים האדריאטי. הדרך עוברת, ברובה, דרך חורש ים-תיכוני עשיר וסבוך. נעבור על פני פודגוריצה בירתה המנהלית של מדינת מונטנגרו. שנבנתה בתקופת יוגוסלביה המאוחדת בידי טיטו, וקרויה על שמו: טיטוגראד. משם נמשיך ונחלוף על פני צטיניה – בירתה העתיקה של מונטנגרו, משם נמשיך ונרד לעבר מפרץ קוטור. את הדרך לקוטור נעשה במסלול הליכה שמימנו נשקף נוף מרהיב על מפרץ קוטור אחד מהשבלים היפות ביותר במונטנגרו. אחר הצהרים נגיע לבודבה. ארוחת ערב במסעדה מקומית לסיכום הטיול.בתום הארוחה העברה לבית המלון.

יום 7 :טיבט -קוטור - דוברובניק- תל אביב

לאחר ארוחת בוקר נעזוב את המלון ונצא לסיור בבודבה. נמשיך לטיבט משם ניקח את המעבורת אתה נחצה את מפרץ בדרכינו אל הגבול לקרואטיה. את המשך היום נקדיש לסיור בעיר דוברובניק, ללא ספק, אחד היעדים המרתקים ביותר באגן הים התיכון. היא נכללת ברשימה של אונסקו כנכס מורשת עולמי. השילוב בין מימיו הכחולים של הים האדריאטי, לבין ארמונותיה והכנסיות של העיר, כמו גם הכיכרות והבתים עם גגות הרעפים הכתומים וחומת האבן המקיפה אותה, הופכים את העיר ליפהפייה יוצאת דופן. בתום הסיור בעיר נצא לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה לתל אביב.

יום 8 : נחיתה בשעות הבוקר המוקדמות.


פרטים נוספים:

אזהרה ! זהו טיול מיטיבי לכת, ההרשמה רק למי שטייל איתנו ויודע על מה מדובר...

מחיר ש"ח כולל טיסות, בתי מלון, אוטובוס צמוד, מדריכים מקומיים, כניסות לשמורות טבע ואתרים ע"פ התוכנית הנ"ל. המחיר לאדם בחדר זוגי.

הרשמה במשרדי טיולים ואגדות בטלפון: 03-6818776, לאחר התשלום יש לשלוח אלינו צילום של הדף הראשון של הדרכון, עם התמונה והפרטים (בתוקף לפחות ל-6 חודשים מיום הטיול) בפקס: 03-6820789 או למייל tiyulimveagadot@gmail.com

המחיר כולל:

 • טיסות ת"א - דוברובניק - ת"א
 • מסי נמל והיטלי דלק
 • 6 לילות ב-3 בתי מלון: Hotel Enigma, Hotel Bianca, Hotel Grand Cetinje
 • ארוחות בוקר וערב במהלך כל ימי השהייה במלון.
 • אוטובוס צמוד
 • מדריכים מצוות טיולים ואגדות.
 • כניסה לכל האתרים המצוינים במסלול.
 • פגישת הכנה לפני היציאה לטיול.

המחיר אינו כולל:

 • שתייה קלה או חריפה בארוחות.
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאות אישיות. 
 • השכרת אופניים.
 • טיפ כמקובל לנותני השירות המקומיים.

המסלול:

מסלול הטיול עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).

ביטוח:

יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען) המתאים לטרקים

מה להביא:
נעלי הליכה טובות!!!! נעלי הרים אטומות למים לא מחליקות
בגדים קצרים וארוכים

מעיל פליז לערב (קר בערב)
תרמיל גב נוח למסלולי ההליכה
מקלות הליכה (למי שאוהב)

דמי ביטול: עד שבועיים לפני הטיול 500 ש"ח לאדם, בשבועיים שלפני אין החזרים ! לא להזמין סתם...

את כל האלבום תמונות ניתן לראות כאן...

 

 

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com