ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

ראשון 26/2: טיול בעקבות אגדות באר שבע!

 הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של טיולי אמצע השבוע של טיולים ואגדות לתמונות, חוויות ועדכונים

היכונו לטיול מהנה ומרתק... 🍓🍓🍓 אנחנו יוצאים ליום שכולו חוויות מדליקות!

נבקר בחוות הנאקות! בואו לעשות סלפי עם גמל, לפגוש מקרוב את עולמם המרתק של הנאקות, להתארח במאהל הבדואי וליהנות מתה צמחים מפנק ומקפה אסלי כמיטב המסורת. נגלה את סגולותיו של חלב הנאקות, ונתמרח בקרמים המפנקים שמייצרים מחלב זה, וגם נטעם הפוך מחלב של נאקות!

כולל הרצאה מרתקת על מדבר, רפואה, גמלים ומה שביניהם... 

משם נמשיך לתל באר שבע: קח לך אישה ובנה לה בית, כך אמר אלוהים לאברהם אבינו והוא גרר אותה לכאן, לתל באר שבע, חפר לה באר מים והמציא את בירת הנגב. אחריו הגיעו מלכי המדבר הנבטים והם כבר הפכו את אוהל אברהם לעיר נבטית מפוארת העומדת כאן לפנינו.

דריג'את - הפלא הבדואי - "המערה שבהר":

כשאומרים לנו בדואים, עולים לנו בדמיון רועי עיזים במדבר שוכני אוהלים. לפני שלוש דורות כך היה גם כאן בישוב דריג'את שליד ערד. היום כולם, אבל כולם! עורכי דין ורופאים, פרופסורים ודוקטורים. איך זה קרה ודווקא במגזר החלש הזה? בואו לגלות זאת יחד איתנו.

וגם - כמיטיב האירוח הבדואי נקבל תה חם וקפה שחור וגם פיתה עם חומוס או לאבנה, ככה בשביל הכייף :-)

אנדרטת הנגב - בין אדריכלות לפיסול: בכניסה לאתר מוטבע המשפט "עובר אורח, אתה בא בשערי מקדש מעט של אהבתנו לארץ הנגב" ואכן זה מקדש שאותו מימנו ממשכורתם הדלה לוחמי חטיבת הנגב בתום מלחמת השחרור להנציח את חבריהם שנפלו.

אבל גם אהבה: כאן יהודית רביץ התבודדה עם הגיטרה וחלמה על "באה מאהבה", אביתר בנאי כתב כאן את "מתי נתנשק" הלוחמים של אז שרו כאן את "היו זמנים", "בערבות הנגב" ו"הרעות".

האגדה המקומית מספרת כי המאוהבים שבורי הלב של באר שבע נהגו לטפס לראש המגדל ולצנוח עד שהפסיכיאטר המחוזי נעל את הכניסה למבנה.

הארכיטקט דני קראוון קיבל פרס ישראל על עיצוב אנדרטה זאת.

הטיול שלנו:

 למי זה מיועד? לכולם! טיול קל ומרתק!

מחיר: הטיול מסובסד ולכן עלותו היא רק 125 ש"ח! כולל מדריך מלווה ואוטובוס צמוד, פיתה עם לאבנה/חומוס וכניסה לאתרים!

אחראית הטיול: פזית 054-6672412

תחנות איסוף באוטובוס מגלילות:

07:00 גלילות - בתוך חניון הסינמה סיטי.

07:30 ת"א - ארלוזורוב ליד שלמה סיקסט לשעבר (ירידה לאיילון דרום)

07:45 חולון - תחנת דלק היובל רחוב משה דיין

08:00 בילו - מול אווזי (כניסה לקרית עקרון)

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד:050-4314422

נותרו מקומות אחרונים!

 ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com