ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

מסע גיפים בנגב

יומיים של אבק בפנים ובוץ בנעליים. שינה בחוץ לאור ירח ותצפית רומנטית על ירדן. גם מים זורמים באמצע מדבר לוהט, יש כאן,להתרענן ולהשתכשך. זו לא פאטה מורגנה, זה אמיתי.


פורסם בקפה דה מרקר 19/10/2008

 

מסע גיפים בנגב של טיולים ואגדות


יציאה: בעלי ג'יפים ומשפחותיהםמוזמנים לטיול מקסים שתחילתו במרכז הבדואים ג'ו אלון בצפון הנגב. פיתה עם רמז ללבנה עם תה סמלי ובדואי שילמד אותנו על מנהגי החיזור והנישואין אצלם בהשוואה אלינו נותנים טעם טוב להתחלה. יש מה לקנא בהם על הכבוד, הנימוס, האצילות... אצלנו זה כבר מזמן התפוגג.

משם ממשיכים לערד, תדלוק וכניסה לשטח למעלה זרון. פנינו אל ירידה אתגרית אך בטוחה. מי שרוצה לרדת ברגל בשל הפחד האוחז בו, מוזמן... אבל דעו לכם, שלכולם ירעדו הרגליים. נצפה על מיצד זוהר מתקופת הנבטים ונשקיף ממעל על הדרך הראשית, כמו שעשו חיילים רומאים שלוש מאות שנה אחר כך. 

נכנסים שוב לשטח, אל נחל פרצים, התחברות לנחל אשלים, מישור עמיעז. נהיגה מהירה במסלול נוף ירח, נעצור להפסקה ומי שרוצה להתרוצץ קצת על הגבעות מסביב, זה רק יוסיף להרגשת החופש. נצא שוב לדרך ונעבור במערת הקמח ומשם לתצפית הר סדום. הצד הירדני מואר וזו חוויה לילית מרגשת. זה גם הזמן לטעום משהו  ולהסתער על ארוחת הערב באורחן ממשית.

בבוקר למחרת נמשיך מצומת הערבה, אל עומק השטח של וואדי צין הענק. שבילי עפר נוחים, צוקי ענק, שמש יוקדת ורענון מדליק במפל צין, שישכיח מכם את החוםהמתיש ויתן לכם כח לעוד יום שלם של נסיעה מטלטלת.

נחזור לרכבים ונעבור על פני מפל חצרה, משם מחכה לנו מעלהחלקלק, מלא בורות ונסיעה על פי תהום,  את המצלמות תתנו ילדים או לאהובה ... כי לפנינו חבטות וטלטלות של הג'יפים שירעידו לכם את הלב.

ממשיכים בתוך ערוץ וואדי צין, מסתכנים בבורות שאין אנו יודעים עומקם, והנה לפנינו המון מים במדבר! זה הזמן לשעוט במים ולהשפריץ לכל הכיוונים, אבק המדבר מתחלף בבוץ ובאצות ירוקות...

השביל מתפתל וממשיך, דרך ארוכה מאחורינו, השמש כבר יורדת. אין מראה יפה יותר מצלליות הג'יפים על סכין ההר מול השקיעה. מתפתלים בכביש מעלה העקרבים, ונוחתים בבית קפה בדימונה. כן, קשה להיפרד אחרי יומיים כאלו של יחד, והביתה...

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com