ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

חמישי 30/8: טיול ליל ירח קל בדיונות ניצנים

לאוהבי הליכה בטבע - וקומזיץ לסיום!

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

כ-5 ק"מ על דיונות חול, בין נאות מדבר ובריכות מים, בשבילי בוסתנים ועל חוף הים

פארק החולות, המשתרע בין אשדוד לאשקלון, הוא השריד המשמעותי האחרון לחולות העצומים שכיסו בעבר את כל מישור החוף. טיול בפארק מגלה שבין הדיונות הזהובות ועצי השקמים הנישאים מסתתרים גם פרקים חשובים בתולדות ההתיישבות בארץ

הפרטים הקטנים והחשובים:

למי הטיול מיועד: הליכה של כחמישה ק"מ בלילה בדרגת קושי קלה, למי שאוהב להכיר חברים חדשים ולמי שאוהב לשיר (לא לילדים!)

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, מי שתייה, כובע.

אוכל ושתייה: אנא הביאו מטעמים לחלוק בסיום עם כולם. 

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

עלויות: כולל אוטובוס צמוד מתל-אביב וטיול מודרך רק 150 ש"ח.

נקודות האיסוף באוטובוס מתל אביב:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 ימין ושמאל - רק חול וחול:

כ-40 קילומטרים דרומית לתל אביב חי ונושם השריד האחרון של שטחי הדיונות הגדולות שכיסו פעם את כל רצועת מישור החוף. שימוש לא יעיל במאגרי חולות בישראל לצורך תעשיית הבנייה הרע את מצבם, ושמורת הטבע ניצנים היא אחד משטחי החולות האחרונים במדינת ישראל שנותרו בתוליים - יחידה אקולוגית משופעת בערכי טבע ונוף. השטח כולל מגוון רחב של תצורות נוף - חולות נודדים, חולות מיוצבים למחצה, חולות מיוצבים, בתי גידול של מים מתוקים, חורשות שנטע האדם, רצועת חוף חולי ורצועת כורכר.

 כיום חולות ניצנים מיוצבים ברובם, עם כיסוי צומח צפוף, המורכב בעיקר משיחי רותם ולענה. בשקעים שבחולות ישנם שרידי בוסתנים, ובהם צמחייה מגוונת עקב מפלס גבוה של מי תהום, המרווה את החולות במים. גם אוכלוסיית בעלי החיים בשמורה היא מרובה וכוללת, בין היתר, את הצבי הארצישראלי (מעל 100 פרטים), צבים, שועלים, ארנבות בר, נמיות וחוגלות

הארמון:

בראש גבעה באתר ניצנים הישנה, שוכן מקום ייחודי הפועל להגנת הסביבה - בית ספר שדה שקמים. הוא נמצא בתוך מבנה היסטורי גדול מוכר לשימור, בית ערבי עתיק המכונה ה"ארמון". במתחם נמצאות עמדות משוחזרות מימי תש"ח ואנדרטאות ללוחמים, כמו גם אנדרטת הברונזה "יד לאישה הלוחמת", המוקדשת לנופלות בקרב ניצנים ולנשים הלוחמות במערכות הביטחון בישראל.

בית הספר שם לו למטרה להילחם את מלחמתם של החולות והחיות, שחלקן ייחודיות לאזור הפארק, של העופות הקבועים והמזדמנים ושל הצמחייה המאפיינת את פינת החמד הזו בניצנים, אחת האחרונות מסוגה שעוד נותרו בארץ. מוצעים סיורים ליליים בפארק החולות, כולל התחקות אחר בעלי החיים, קומזיץ ובישולי שדה, וגם סיורים מודרכים בעקבות לוחמי תש"ח, הכוללים סיפורי גבורה על עמידת היישובים במלחמה מול הפולש המצרי.

 

נכיר את הסיפור המיוחד של המקום ונצא רגלית לעומק הדיונות אל אגמי ניצנים, בדרכנו בחולות נפגוש עקבות בעלי חיים ונשמע את סיפורם, נמצא נאות מדבר עטורי דקלים, נשקיף אל הים ונצעד בשביל בין קני הסוף באגמי ניצנים.


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com