ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

סיור טעימות של תקווה - השוק והשכונה של עופרה חזה

 הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

סיור מלא טעמים, ריחות, צלילים וחוויות משוק התקווה ושכונת התקווה בה גדלה הזמרת המדהימה עופרה חזה.

סיפוריהם של גיבורי השכונה – עופרה חזה, הסופר דודו בוסי וקבוצת הכדורגל "בני יהודה". נפגוש את המאכלים והמטעמים הייחודים לעדות השונות, כולל מאפים תימנים, קובות עיראקיות, גבינה גרוזינית, זנגולה מרוקאית ותבלינים מכל העולם. בואו רעבים לטיול ותמצאו את כל התשובות איתנו...

השוק, שקרוי על שם השכונה במרכזה הוא ניצב, הוקם בסוף שנות ה-30 כאשר תושבי הכפר הערבי הסמוך, סלמה, החליטו שהם לא מוכרים יותר ליהודים את תוצרת החקלאית. בתחילה הביאו תושבי השכונה מוצרים שונים ומכרו אותם לשכניהם, לאט לאט התווספו באסטות, השוק התרחב וכיום הוא חולש על שלושה רחובות הקרויים על שם המחתרות: האצ"ל, הלח"י וההגנה.

עולים רבים ממדינות ערב בחרו עם השנים לפתוח כאן דוכנים, בהם גם בני משפחתו של הזמר דודו טסה (אל כווייתי), שהיו זמרים ידועים בעיראק והחזיקו במקום חנות של כלי בית.

הם לא היו היחידים: במרוצת השנים נפתחו בשוק חנויות רבות בהן דוכני ירקות ופירות טריים, מאפיות, חנויות תבלין ומזון אורגני, כלי בית וביגוד וכמובן גם מסעדות עממיות רבות כולל "שיפודי התיקווה" ו"אווזי", שהפכו מאז לאימפריה ארצית.

בשוק הוקצו אזורים מיוחדים לדגים ובשרים ולפני מספר שנים הוחלט בעירייה לבצע בו רמונט כללי שכלל החלפת תשתיות, בניית דוכנים אחידים והחשוב מכל - קירוי מלא של השוק והתקנת מאווררים.

חוויית הקנייה בשוק נעימה מאוד, הוא נקי, מטופח, מזמין, ועשיר בסחורות ובמאכלים עדתיים...

הטיול שלנו:

מתי? נפגשים בתל-אביב בשכונת התקווה. פרטי המפגש המלאים ישלחו לנרשמים ב-SMS יום לפני הטיול.

משך הטיול כשעתיים וחצי בשוק כולל טעימות, יהיה זמן חופשי לקניות למי שירצה.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

  

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 20 ש"ח דמי טיפול לאדם, לאחר מכן אין החזרים.

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות:
בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com