ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

טיול לעין למון

ממול לכפר אבו גוש, על הכביש הראשי לירושלים, נמצא עין ראפה, כפר קטן שחולפים על פניו ביעף. תושביו מספרים את האגדה על שני הכדים. מני מנחם עם מוסר השכל קטן והצעת טיול ליום חורפי של שמש

 ממול לכפר אבו גוש, על הכביש הראשי לירושלים, נמצא עין ראפה, כפר קטן שחולפים על פניו ביעף.

תושביו מספרים את האגדה על שני הכדים:
 

תצפית על אבו גוש
תצפית על אבו גוש צילום: דובי זכאי


לאשת ראש הכפר הזקנה היו שני כדים גדולים, אותם היתה נושאת בקצות מקל התלוי על צווארה. מדי יום הייתה הולכת אשת ראש הכפר לעין למון אשר ליד הכפר, לנוח בצל התאנה הגדולה ולהביא מים לבני ביתה. הכד הימני היה סדוק במקצת והכד השמאלי היה שלם. כשהיתה חוזרת הביתה מהמעין עם הכדים המלאים, היה הכד הימני מטפטף לאורך השביל.

וכך היה קורה מדי יום במשך שנים. הכד השמאלי היה גאה בעצמו שכן תמיד היה מצליח להכיל את כל המים בתוכו ולהשקות את כל תושבי הבית. לעומתו הכד הימני הסדוק התבייש בחוסר שלמותו ובכך שאיבד כמחצית מתכולתו מדי יום.

יום אחד, בצל התאנה ליד המעיין, אחרי שנים של תחושת כישלון, פנה הכד הסדוק אל  הזקנה ואמר לה: "אני מתבייש בעצמי! בגלל הסדק שבי המים נוזלים כל הדרך מהמעיין לביתך!"

חייכה האישה הזקנה ואמרה: "האם הבחנת שבצד ימין של השביל  יש ערוגת פרחים ובצד שמאל אין? זה בגלל שתמיד ידעתי על הפגם שלך, לכן זרעתי זרעים בצד ימין של הדרך, וכך קרה שבכל יום בו חזרנו מהמעיין לבית – השקית אותם. בזכותך יכולתי לקטוף את הפרחים היפים הללו ולקשט את השולחן", הוסיפה הזקנה בחיוך. "לכולנו חסרונות שונים אבל בכל חסרון יש יתרון".    

ואם תרצו גם אתם ליהנות מצל התאנה או לרחוץ במי עין למון סעו על כביש מס 1 ובמחלף אבו גוש פנו לעין רפה, חצו את כפר לצידו השני, או טיילו ברגל מקיבוץ צובה בשביל המסומן לנחל כיסלון.
עין למון ממלא במים זכים בריכה גדולה שנבנתה עוד בתקופה הרומית, לאגירת המים להשקיית השטחים של חקלאי הכפר הערבי עין-רפה הסמוך. הבריכה מלאה מים כל השנה ובימים חמים באים לטבול בה תושבי האזור וטיילים.

המעיין הוא מסוג ניקבה, כלומר תושבי קדם מצאו מערה קטנה עם זרזיף מים, על מנת להגדיל את ספיקת המים הרחיבו את הנקב למנהרה המחוברת בתעלת-מים לבריכה. לימונים דווקא אין פה וככל הנראה השם הינו שיבוש של עין למור, ע"ש חורבת אל-אומור הנמצאת ממול המעיין.

הצעה למסלול גיפים קליל ולרכבי ליסינג

מצומת לטרון סעו לכיוון בית שמש. מול מושב אשתאול יש פניה שמאלה לדרך עפר (נ.צ. 201384/631916)  המסומנת בשילוט ליער הקדושים ולמערת בני ברית. ניתן להתחיל בארוחה טעימה וסיור בחנות הטבע וביקב של מסעדת תבלין לצד השביל. משם אפשר להמשיך בדרך עפר טובה לאורך נחל כיסלון המטפסת

במתינות לכיוון ירושלים. נעצור באנדרטה המרשימה ובמערת ההתייחדות לזכר קורבנות השואה (נ.צ. 203130/631481) ונמשיך בנסיעה בנחל כיסלון לאורך היער והמצוקים המרשימים עד עין למון. משם נצא דרך הכפר עין רפה לצומת אבו-גוש, ושם יש חומוס!

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com