ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 14/10: טיול בעקבות חמש דתות בכרמל

גני הבהאים, מערת אליהו, המוחרקה, סודות הדרוזים וביקור בשוק, כפר כבביר, סטלה מאריס

מפגש עם אנשי דת ורוח מעניינים

~יינתן זמן חופשי בשוק הדרוזי בדלית אל כרמל~

~ טיול קל מאוד ~

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

הכרמל - הר של רוחניות מסורת ודתות:

האחמדים: העדה האחמדית (לא בדיוק מוסלמים כפי שאתם מכירים..) מרוכזת כולם בשכונות כבאביר שבראש הכרמל. במרכז השכונה נשאים שני צריחיו של מסגד מוחמד הנראים מכל האזור. אנו נפגוש אחד מבני העדה אשר יספר את סיפורה המרתק של כת האחמדים, ואיך חזה ב - 1905 מייסד הדת את גאולת העם היהודי הנרדף.

הבהאיים: הכרמל חשוב במיוחד לדת הבהאיית וכאן מרכזם הרוחני והמנהלי. בלב מורדות הכרמל נמצא מקדשו של הבאב (ראו תמונה בראש הדף), הקדוש המבשר של הדת הבהאית. המקדש מוקף בגנים תלויים מרהיבי עין ועוצרי נשימה המפוסלים בצלע ההר, והוא אחד מהמקומות המרשימים ביותר בארץ.

הנוצרים הכרמליטים בסטאלה מאריס (כוכב הים): מנזר הכרמליטים הוא אחד המנזרים המרשימים ביותר בארץ. נשמע מפי המדריך על דרכם של הכרמליטים, נבקר בכנסיה ובמערת אליהו הנביא פטרונם של הכרמליטים.

הדרוזים: המסורת הדרוזית מספרת כי האל אחד הוא ואינו נתפס בשכל האנושי. על-פי האמונה הדרוזית נביאי האמונה הזאת התגלו רק במקרים נדירים. הדרוזים מאמינים כי ההיסטוריה האנושית מחולקת לשבע תקופות שבכל אחת מהן פעל נביא ולידו "יודע חכמת נסתר" שהעביר ליחידי סגולה את רזי הדת. שני זוגות כאלה המוכרים גם למי שאינו דרוזי הם: משה רבינו (מוסא) ויתרו חתנו (שועיב), וכן: מוחמד נביא האיסלם ושייך עלי. על פי האמונה הדרוזית בימי אל-חאכם באמר אללה ניתנה ההזדמנות האחרונה להצטרפות ל"מווחודון", וכיום אין לאיש אפשרות להצטרף לדת הדרוזית אלא אם נולד כדרוזי.

יהדות: בחיפה רוב יהודי והרבה בתי כנסת, אך המקום המיוחד שאותו נבקר תהיה מערת אליהו הנביא (הסגורה בשבת, אך נצפה בה מבחוץ) בה ישן על פי המסורת, בדרכו לעימות עם נביאי הבעל בקרן הכרמל, שם נבקר מאוחר יותר. המערה קדושה גם למוסלמים כי אליהו הינו גם נביא שלהם, וגם לנוצרים כי כאן הסתתרו משפחתו של ישו שברחו מפני המלך הורדוס.

עוד מקום ציון שבין יהדות לנצרות הוא מנזר המוחרקה בפסגת הכרמל שגם בו נבקר ונשמע את סיפורו המיוחד.

הטיול שלנו:

מחיר: רק 150 ש"ח ליום טיול הכולל כניסות לאתרים, הדרכה ואוטובוס צמוד.

לבוש: נשים בלבד: נא לבוא בבגדים צנועים להכנס למקומות הקדושים, כלומר ברכיים וכתפיים מכוסות

מזון ושתיה: אתם מוזמנים להביא איתכם, אנו נעצור בדרך להצטיידות וגם יש ביקור בשוק מדהים וטעים בדלית אל כרמל...

ציוד חובה: נא להגיע בבגדים צנועים! נעלי הליכה סגורות, מי שתיה, כובע, טלפון סלולרי, מצב בריאותי טוב.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:
 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - ליד צומת בית דגן, על כביש 44 בתחנת האוטובוס לפני הכניסה למשמר השבעה מתחת לגשר, מול פונדק "אסא" לכיוון תל-אביב. יש להחנות שם ולחצות את הכביש
 • 06:45 - צומת חולון, בתחנת האוטובוס לכיוון איילון צפון
 • 07:00 - תל-אביב תחנת רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT לשעבר, לפני הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:00 - צומת אורן
 • 08:30 - חיפה בת גלים, המוזיאון הימי
 • 16:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול בעלות 20 ש"ח לאדם, משבוע לפני הטיול אין החזרים 

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות:
בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

קרן הכרמל וסיפור אליהו הנביא ומלחמתו בנביאי הבעל:

אליהו היה נביא שפעל בזמן מלכותו של מלך ישראל אחאב, וידוע במאבקיו באחאב ובאשתו הצידונית איזבל. הוא נחשב למבשר הגאולה, אך היה עקשן ואכזר. הוא שחט את נביאי הבעל, הרג את שליחי המלך שעמדו לעצרו וגזר בצורת על ישראל. שכנשאל על כך ענה:

Cquote2.svg קַנֹּא קִנֵּאתִי לה' אֱלֹהֵי צְבָאוֹת, כִּי-עָזְבוּ בְרִיתְךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל--אֶת-מִזְבְּחֹתֶיךָ הָרָסוּ, וְאֶת-נְבִיאֶיךָ הָרְגוּ בֶחָרֶב  (מלכים א', יט' פ"ס י') Cquote1.svg

אליהו הדמות היחידה בתנ"ך שלא מתה, אלא עלה בסערה השמימה ועד היום בחג הפסח כל יהודי פותח דלתו לאליהו ומוזג לו כוסית.

גשם משמיים ותחרות הריאליטי הראשונה בעולם: "נביא נולד"

פסל של אליהו הנביא מנזר קרן הכרמל

התנ"ך מספר על המלך אחאב ששנתו נדדה. הימים היו ימי בצורת - אזלה החיטה ויבשו המים למרעה והעם התקשה לשלם את מיסיו. לתוך סיר לחץ זה התווספו נישואיו של אחאב לאיזבל הצידונית. עבודת האלילים שהביאה איתה קנתה למלך אויבים מבית ומחוץ. מזימות להדיח את אחאב משלטונו נרקמו חדשות לבקרים ברחבי הממלכה.

חלפו הימים וגשם לא נראה באופק. פנו הנתינים לכל נביא ואצטגנין, מעלה באוב, מלחש ומנחש. התפללו לפסלי אלים עתיקים, רקדו ביערות מול ירח מלא, פנו למכשפות ומנחשי עתידות - אך דבר לא עזר. השמיים חשוקים ואין מטר על האדמה החרבה.

אליהו נקרא לעזרה

אליהו הנביא היה איש גדול ממדים, לבוש גלימה לבנה ובעל פנים מיוסרות העוטות זקן לבן, ארוך ופרוע ובידו מקל גדול. ניסה אליהו לדבר אל לב העם, התחנן ואיים כי יחדלו מכל עבודה זרה פן יבולע להם, אך העם אטם אוזניו והמשיך בשלו.

שמע המלך מפי שר צבאו עובדיהו על דברי אליהו הנביא וקרא לו בכדי לדרוש בעצתו. אליהו, נענה לקריאת מלכו והתייצב בארמון. אליהו צעק על המלך, נופף במקלו הגדול ותבע ממנו לוותר על עבודת האלילים ולשוב לאלוהי ישראל.

המלך אחאב לא ידע את נפשו - אלי צידון איימו להמיט חרפת רעב אם לא יעשו כתורתם, אלי מצרים הבטיחו חיי נצח למאמינים אם יקשיבו רק להם, וידעונית מנוסה נשבעה שהצדק רק עימה. לבסוף החליט המלך לערוך תחרות הוגנת בין כל האלים. הייתה זו מעין תוכנית ריאליטי של ימי קדם, אותה ניתן אולי לכנות "נביא נולד"...

זעקת האלים

מאות נביאים ומכשפות התקבצו בפקודת המלך בקרן הכרמל, הקימו מזבחות והציבו מנחות - כל איש לאל שלו, כל אדם באמונתו. המוני העם התאספו לחזות במחזה ולזעוק יחדיו לעזרת האלים, אך השמים נותרו סגורים כשהיו.

רק אליהו הנביא עמד בצד וגלימתו הצחורה מתנופפת ברוחות הפסגה. כשנואשו עובדי האלילים צעק אליהו בקול עז שהרעיד את כל העם: "עד מתי אתם פוסחים על שתי הסעיפים? רק אלוהי ישראל יעזור!". הניף את מטהו לעבר השמיים ואל מזבחי נביאי השקר, ואש גדולה פרצה מהשמים, שרפה את המנחות, את מזבחי העץ ואף את תעלת המים שלצידם.

נפל כל העם על ברכיו לפני מזבח אלוהי ישראל ונדר נדר לעבוד רק אותו. חיש קל שערי השמים נפתחו וגשם ברכה שטף את ההר, וכל נביאי השקר ברחו מחמת זעמו של ההמון ונשחטו על גדות נחל הקישון אשר מתחת לכרמל.

בחלוף השנים עלה אליהו השמיימה. על איזבל המלכה נכתב שיר ובקרן הכרמל נבנה המנזר לזכרו של אליהו הנביא ובו מוצב פסלו הזועם, המניף את מקלו מול השמיים. אם מקשיבים היטב ניתן לשמוע אותו עדיין זועק...

אנו נעבור ליד מערת אליהו (סגור בשבת) ונבקר במרומי הכרמל הצרפתי לתצפית מרהיבה, ניכנס למנזר הכרמליתי בכוכב הים (סטלה מאריס) ומשם ניסע דרך כפרי הדרוזים לקרן הכרמל, שם אירע האירוע המתואר בזאת.


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com