ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

 

שבת 1/12: טיול מרתק לעיר יריחו!

כולל ארמון הישאם, מנזר קרנטל, ארמונות הורדוס

טיול ידע לאוהבי הארץ וסיפורי הארץ

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

בתיאום מיוחד עם גורמי הביטחון אנו נצא קצת מעבר לגבול...

נתחיל את היום שלנו בביקור בארמונות החורף על גדת ואדי קלט, לאחר מכן, נעלה אל מנזר הקרנטל המפורסם והיפהפה, מנזר תלוי על צוק אדיר ונהנה מנוף ואוירה ייחודיים...

נמשיך לעבר תל יריחו - משם הכל החל ולמעיין אלישע. את ארוחת הצהריים (לא כלול במחיר הטיול) נאכל בעיר. (לא נכנס לשוק מסיבות שונות)

לאחר מכן, נמשיך לסיור מדהים בארמון הישאם - פנינה ארכיאולוגית אמנותית בצפונה של העיר.

נשמע את סיפור המרגלים שבאו לתור את הארץ, עם ישראל מקיף בשופרות וצלצלים את חומות יריחו עד שנפלו. אולי אפילו נפגוש בבלקון את רחב עצמה או אחת מבנותיה :)

במידה ויישאר זמן, נבקר בדיר חג'לה או באתר הטבילה בסמוך לקאסר אל יהוד ונשמע את סיפור טבילת ישוע והקשר בין המקום לכתף יריחו-קרנטל.

שימו לב - המסלול יכול להשתנות ע"פ החלטת המדריכים או גורמי הביטחון

יריחו הינה העיר המיושבת העתיקה בעולם ושדותיה זרועים ממצאים ארכיאולגים מכל התקופות. על פי המסופר בספר יהושע הייתה יריחו העיר הראשונה שכבשו בני ישראל בכניסתם לארץ ישראל. רחב הזונה תושבת יריחו, סייעה להם כאשר הסתירה את המרגלים ששלח יהושע בביתה.

על כיבוש העיר מסופר שהיה בדרך נס. בני ישראל סבבו את חומת העיר הבצורה פעם אחת ביום במשך שבוע, כאשר בראש המחנה צועדים הכהנים עם ארון הברית, וביום השביעי הקיפו שבע פעמים, תקעו בשופרות והריעו, ואז החומה 'נפלה תחתיה', והם פרצו לתוך העיר, כבשו ושרפו אותה.

יהושע בן נון הטיל קללה על מי שיבנה את יריחו מחדש: "אָרוּר הָאִישׁ לִפְנֵי ה' אֲשֶׁר יָקוּם וּבָנָה אֶת הָעִיר הַזֹּאת אֶת יְרִיחוֹ בִּבְכֹרוֹ יְיַסְּדֶנָּה וּבִצְעִירוֹ יַצִּיב דְּלָתֶיהָ" (שם ו' 26). על פי הרמב"ם חרם זה נעשה במטרה להשאיר את יריחו בחורבנה, שכל העובר שם יראה כי חומותיה נפלו כדבר אלוהים.

מעל העיר יריחו תלוי מנזר מהיפים בארץ דיר-קרנטל בו נבקר. נטפס לקרנטל ברגל - יש שביל מטיילים נוח ובעקבותיו - טיפוס במדרגות עד למנזר. מי שמעוניין, יכול לוותר על הטיפוס בשביל ולקחת רכבל (בעלות 60 ש"ח לאדם, שאינם כלולים במחיר הטיול) שיקח אותו עד לתחילת הטיפוס במדרגות.

המלך הורדוס בנה שם את אחד מארמונותיו וקרא לו על שם אימו - קיפריס. היום העיר בשליטה פלסטינית וביקור שם נעשה רק עם ליווי צבאי.

הטיול שלנו:

אוכל ושתיה: יש להביא אוכל ושתיה לכל היום, מי שלא ירצה להביא אוכל מהבית, תהיה עצירה וניתן יהיה לרכוש אוכל ושתיה במקום.

מה להביא: תעודת-זהות או רשיון נהיגה, נעלי הליכה, טלפון סלולרי, בקבוק מים, לבוש צנוע לנשים.

דגשים: רצוי להימנע מביגוד שיש עליו כיתוב בעברית, יש להצניע אביזרי דת וכו'.

מדריך: יגאל

עלות הטיול: 200 ש"ח לאדם, כולל אוטובוס צמוד, תשלום עבור מעבר הגבול ומדריך מקומי שיתלווה לטיול.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

* קיום הטיול מותנה באישור בטחוני. האישור הוא קבוצתי, אך מונפק שמית לכל אחד מהמטיילים בקבוצה - ולכן ההרשמה תסתיים כשבוע לפני מועד הטיול.

נא לקרוא את טופס ההיתר לפני הרישום לטיול! על כל נרשם למלא את טופס ההיתר של כניסה לשטחי A במלואו לצורך הנפקת אישור הכניסה - בלחיצה על הטופס, הוא יורד למחשב, את הטופס המלא יש להחזיר בהקדם ל"טיולים ואגדות" על מנת שנוכל להנפיק אישור זה.

חשוב לדעת כי תשובה סופית מטעם הצבא מתקבלת יום לפני הטיול עד השעה 18:00! 

נקודות האיסוף באוטובוס מהקריון:   

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך והתנאים בשטח

ביטולים: עד ה- 21/11/2018, תמורת 20 ש"ח דמי טיפול לאדם, לאחר מכן אין החזרים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com