ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 30/1: מטיילים ומכירים בנחל תנינים עליון,

בשוני ובזכרון היפה

טיול טבע מקסים אל נחל תנינים עליון בין עמיקם לאביאל,

סיור קליל בשוני ולקינוח סיור מודרך במושבה היפה זכרון יעקב

טיול רומנטי, חוויתי, מהנה, כולל הסברים, סיפורים, משחקים, צחוקים וקצת שירים. בטיול ישולבו הסברים וסיפורים אודות המסלול והמקום, נערוך כמה משחקים, נעלה חיוך על הפנים ונשיר כמה שירים.

חוטם הכרמל הינו קצהו הדרומי של רכס הכרמל, המשתפל מטה אל בקעת הנדיב. נחל תנינים מהווה את גבולו הדרומי של חוטם הכרמל (והצפוני של אזור השרון). בימות החורף גדותיו מוריקות ופורחות, כמו נוף המוצג בגלויה ונפרש אל מול עינינו... שלל רקפות, נרקיסים ופרחים נוספים יצבעו את הנוף ויבשמו את האויר.

נטייל במסלול שליו, לאזור יפה שכמעט ואינו מטויל. בדרכנו נעבור את הבריכות והמעיינות של נחל תנינים ואם תפנק אותנו שמש חורפית בקרניה - מי שירצה, יוכל לשכשך רגליו במים הזכים.

למרגלות רמת הנדיב שוכן פארק ז'בוטינסקי (שוני) שהוקם על חורבותיו של ישוב מהתקופה הרומית, שכלל תיאטרון מפואר. המבנה הגדול במקום הוקם בתקופה העותמאנית ואחר כך שימש לאימונים של האצ"ל. כשמביטים החוצה והלאה מן הפארק, ניתן לראות את הכרמים שהאזור משופע בהם. לא פלא, שכמה מהיקבים המפורסמים ביותר בארצנו, מצויים דווקא באזור זה.

על גבעה הצמודה לכפר הערבי זמארין, הקימו עולי העלייה הראשונה את המושבה זכרון יעקב, במימונו של הברון בנימין רוטשילד. כמו יישובים אחרים באזור (גבעת עדה, פרדס חנה, בנימינה) גם זכרון יעקב נקראת על שם אחד מבני המשפחה - הפעם החליט הברון לקרוא לה על שם אביו, יעקב ג'יימס רוטשילד.

רחוב המייסדים שופץ ושוחזר והפך לאחד מאתרי התיירות היפים בארץ. אנו נטייל לאורכו של הרחוב שכיום נקרא "דרך היין", והפך למדרחוב תוסס.

הטיול שלנו:

אופי המסלול: מסלול קל שחלקו הראשון בנחל תנינים אורכו 4-5 ק"מ בשבילי טבע ועוד כ-2 ק"מ בשוני ובזכרון יעקב.

מדריך: רונן

מחיר: 150 ש"ח, כולל אוטובוס והדרכה.

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה נוחות, אוכל ומי שתיה לכל היום, כובע.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד:050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

  • 06:30 - ראשון לציון תחנה מרכזית חדשה במערב, ליד בנק לאומי
  • 06:45 - צומת בית דגן, ליד הכניסה לישוב
  • 07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT
  • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
  • 07:20 - צומת כפר שמריהו
  • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים 

הרשמה לגברים:

הרשמה לנשים:ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

* בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי הנכם בטווח הגילאים 40-58

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com