ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 22/7: מטיילים ומכירים בטיול לנצרת ומסלול רטוב -

עמק המעיינות נחל הקיבוצים

מיועד לפנויים/יות במספר דומה גילאי 45-60

    
(ניתן, אך לא חובה להכנס למים)

טיול רומנטי, חוויתי ומהנה לנצרת, עמק המעיינות ונחל הקיבוצים. בטיול ישולבו הסברים וסיפורים אודות המסלול והמקום, נערוך כמה משחקים, נעלה חיוך על הפנים ונשיר כמה שירים.

נתחיל את טיולנו בתצפית מרשימה מהר הקפיצה מעל עמק יזרעאל ושולי נצרת, משם נמשיך לטיול רגלי בנצרת, נבקר בכנסיות, נשמע סיפורים מעניינים על הנצרות, נטייל קצת בשוק המקומי.

נעזוב את נצרת ונשים פעמנו לנחל הקיבוצים הרטוב... נלך במים הצלולים והנעימים (לא חובה)

נצרת והר הקפיצה - טיול זה מוקדש לחייו ומורשתו בנצרת ובגליל. נצרת - שהייתה כפר גלילי קטן וזכתה לדת ענקית להיקרא בשמה. נבקר בתחנות ילדותו של ישוע ונלמד איך התפתח לאיש ששינה את העולם. נעלה להר הקפיצה שהוא חלק משביל הבשורה ועפ"י המקורות שם נמלט ישו מידי רודפיו בקפיצה מההר היישר אל הר התבור. נחווה טיול מענג בניחוח חו"ל אל הטבע ואל הדמויות, נטייל רגלית ננשום אויר פסגות, נערבב היסטוריה טבע ואמנות...

כנסיית הבשורה - היא בזיליקה השוכנת במרכזה של נצרת והוקמה באתר בו על פי המסורת הנוצרית הקתולית ניצב ביתה של מרים, אמו של ישו, ואשר בו בישר לה המלאך גבריאל את הבשורה כי הרתה וכי היא נושאת ברחמה את בן האלוהים. מסיבה זו נמנית בזיליקת הבשורה, ואף העיר נצרת, עם המקומות המקודשים ביותר בעולם הנוצרי.

עמק המעיינות למרגלות הגלבוע שופע מים הזורמים בין שמורות טבע ושדות עמק יזרעאל, נחלים ומקווי מים מוצלים ומשובבי נפש למטיילים ביום חם. נחל קיבוצים הזורם כל השנה מאפשר הליכה בתוך מי הנחל ממש, כמו כן הצינורות שדרכם זורמים המים מתחת לדרכים החקלאיות מהוות אטרקציה תיירותית כעין מגלשות מים בלב הטבע.   

מקור מי הנחל בשני המעיינות עיקריים- עין חומה ועין מגדל, שמות עבריים שניתנו למעיינות ע"ש צורת ההתיישבות. קיבוץ ניר דוד (תל עמל) הסמוך היה היישוב הראשון שהוקם בצורת חומה ומגדל.

שמו הערבי של אחד המעיינות הוא אל ג'מאעין, שפירושו בעברית- "החבורה" או "הקבצה", ומכאן- נחל הקיבוצים. מעיינות נוספים באזור הם הסחנ'ה (גן השלושה), עין יזרעאל, עין מודע, עין שוקק,  ומעיין חרוד, כולם שזורים בסיפורי הארץ עוד מתקופת התנ"ך ועד קום המדינה.

משם ניסע להירטב בנחל הקיבוצים במסלול שכולו מים (ניתן ללכת גם במסלול היבש)

הנה תמונות מקבוצת הבוגרים שלנו בנחל

הטיול שלנו:

למי הטיול מיועד? פנויים ופנויים בגילאים הרלוונטיים - 45-60. מסלול ברמה קלה-בינונית.

*בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי הנכם בטווח הגילאים 45-60. נתוני הגיל שתרשמו בשדה "הערות" בעת התשלום, יעברו בדיקה ממוחשבת על מנת לשמור על טווח גילאי הנרשמים, נא כבדו זאת.

מי שרוצה יכול ללכת בשביל מקביל ויבש ולהכנס לבריכה האחרונה בנחל שהיא רדודה.

מה להביא: כובע, 3 ליטר מים, אוכל לדרך, בגדים להחלפה, נעלי הליכה טובות שניתן להרטיבם, בגדי ים וקרם הגנה.

מה לא להביא: אסור לבוא עם נעלי קרוקס או סנדלים פתוחות מחשש החלקה! אסור ללכת יחפים בנחל.

אזהרה: הטיול כולל הליכה במים מעומק ברכיים ועד לגובה החזה של מבוגר ולכן קיימת חובת ידיעת השחיה ושימוש באמצעי ציפה כמו גלגל ים או מזרון.

אוכל: תביאו בכיף, האוטובוס הצמוד סוחב הכל!

מחיר: 150 ש"ח כולל אוטובוס והדרכה.

אחראי טיולים "מטיילים ומכירים": דודי געש 054-9005799

מדריך: אייל

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - ליד צומת בית דגן, על כביש 44 בתחנת האוטובוס לפני הכניסה למשמר השבעה מתחת לגשר, מול פונדק "אסא" לכיוון תל-אביב. יש להחנות שם ולחצות את הכביש
 • 06:45 - צומת חולון, בתחנת האוטובוס לכיוון איילון צפון
 • 07:00 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב, מתחם השכרת רכב שלמה SixT לשעבר, ליד הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:10 - צומת יקנעם
 • 08:45 - צומת אלונים (הפסקת בוקר)
 • 17:00 - סיום משוער
 • 19:30 - חזרה משוערת במרכז

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

הרשמה לגברים:

הרשמה לנשים:ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע לפני האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com