ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 24/2: טיול מיטיבי לכת בגולן - הטיפוס אל פסגת החרמון

שביל גולני בעליה - שביל הגולן או רכבל בירידה

בואו איתנו לבנות בובת שלג ;-)

הצטרפו לקבוצת מיטיבי הלכת של טיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות וחוויות

רמת הגולן שייכת לעם ישראל עוד מימי התנ"ך, בה ישבו שבט המנשה וממלכת ישראל. מאז ועד היום נלחם עם ישראל על הגולן ובינות לצוקי הבזלת השחורים עטור הגולן אתרי גבורה היסטוריים, מבצרים ואנדרטאות. (מבצר גמלא, הקרב בעמק הבכא, מוצב החרמון, תל פאחר, תל סאקי ועוד..) רק תזכרו בשיר "פגז אחרון התפוצץ ושתק... ילדה בגדות יצאה ממקלט" ותבינו את סיפור הגולן.

אנו נכבוש שוב את הגולן ברגלינו במסלול טיפוס מקסים אל פסגת החרמון  באזור אתר הסקי, 12 ק"מ של עלייה רצופה בין כתמי שלג אחרונים ופריחה אלפינית מרהיבה ! 

ואז, רק אם הזמן יספיק לנו, ניסע לקפה עם המכשפה והחלבן בשפיץ של נמרוד, נשקיף על העין הכחולה של סבא חרמון, נצדיע לסיפור של אביגדור קהלני בעמק הבכא, נדלג אל הג'ובה הגדולה ביער אודם ונקנח בקפה בענן....

 
מבצר נמרוד

כיום נקרא המבצר על שם הגיבור התנ"כי נמרוד. השם הומצא על ידי הדרוזים, שהגיעו לאיזור זה לפני כ-150 שנה. היות והדרוזים לא ידעו למי לשייך המבצר העצום ומי בנה אותו, החליטו לתת לו את שמו של נמרוד, אחד מגיבורי האיסלאם. על פי המסורת הערבית, היה נמרוד היה נינו של נוח, גיבור מקראי וצייד מעולה.

יתוש ויתושה בלי בושה

 האגדה מספרת על הצייד נמרוד כי אללה הענישו והחדיר יתוש לראשו, אשר העביר אותו על דעתו. פשעו של נמרוד היה כי התרברב שהוא יכול לגבור על כל החיות, ובקלות רבה ניצח אריה, נמר וחזיר בר שנשלחו להילחם בו. התכנסו כל החיות לאסיפת חירום. הציע היתוש שיטילו עליו להכניע את נמרוד. צחקו עליו כל החיות ואמרו: "אם האריה, הנמר וחזיר הבר נכנעו, אתה הקטן תצליח?". אך היתוש התעקש ודרש להילחם.

גייס היתוש את זוגתו היתושה, וביחד חדרו דרך האוזניים אל ראשו של נמרוד והתמקמו בתוך מוחו. 40 יום ו-40 לילה זימזמו היתושים במוחו של נמרוד ולא נתנו לו מנוחה. הצייד דחף ענפים דקים לאוזניו ודפק את ראשו בסלעים בניסיון להוציא את היתושים ממוחו, אך הם לא ויתרו. לבסוף השתגע נמרוד וביקש מאחד משומריו שיכרות את ראשו. השומר עשה כמצוותו והראש שורץ היתושים הושלך מהמבצר לעמק החולה. יש הטוענים כי זו הסיבה ליתושים ולקדחת שהיו בעמק.

אגדה דרוזית אחרת מספרת שבמקום זה נמרוד בנה בעצם את ארמונו, ומחלון הארמון נהג לשלוח יד ארוכה לשאוב מים מהבניאס. לשם נמרוד צורפה גם המילה קלעת, שפירושה בערבית מבצר. שמו הקדום יותר של המבצר היה קלעת א-צביבה, והוא מוזכר רבות החל מהמאה ה-13. פירושו: "המזנקת אלי ציד", או שמקורו במילה הערבית צביב שפירושה "מצוק", מילה התואמת את תיאורו של האיזור בו בנוי המבצר.

הפרשי גבהים למתעניינים:

התחלה למהירים שער מבצר נמרוד גובה: 730 מטר

התחלה למטיילים נוה אטי"ב גובה: 1000 מטר

מפגש אוטובוס קופות החרמון / ברכת מן גובה: 1500 מטר

עליה לקו השלג גובה משוער: 1650 מטר

הטיול שלנו:

למי זה מיועד: המסלול מדהים, מזג האויר יהיה מקסים, נופי הרמה בשיא הפריחה בין כתמי שלג אחרונים, אז בואו!

שימו לב -אנו מטפסים את הגולן - דרוש כושר!

מחיר הטיול: 150 ש"ח כולל אוטובוס והדרכה.

מה להביא:  מי שתיה, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או נישנושים. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות בדרך.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - ליד צומת בית דגן, על כביש 44 בתחנת האוטובוס לפני הכניסה למשמר השבעה מתחת לגשר, מול פונדק "אסא" לכיוון תל-אביב. יש להחנות שם ולחצות את הכביש
 • 06:45 - צומת חולון, בתחנת האוטובוס לכיוון איילון צפון
 • 07:00 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב, מתחם השכרת רכב שלמה SixT לשעבר, ליד הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:25 - צומת אודים
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:10 - צומת יקנעם
 • 08:40 - צומת אלונים (לאחר הפסקת הבוקר)
 • 17:00 - סיום משוער
 • 20:00 - חזרה משוערת במרכז

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני הטיול אין החזרים.

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

  

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com