ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 9/12: טיול מיטיבי לכת קרני חיטין ומצוקי הארבל:

שביל ישו בגליל - נחל נמרים - בית מקדש דרוזי נבי שועייב - קרני חיטין - גן גיאולוגי - נחל ארבל - עין ניתאי - ואדי חמאם - שביל ישראל - מבצר הארבל - מצפור מול כנרת

הצטרפו לקבוצת מיטיבי הלכת שלנו בפייסבוק לתמונות ועדכונים

רכס קרני חיטין עוד זוכר את זעקות האימה של הצלבנים הנשרפים במלכודת צאלח-א-דין, בשדות החיטה הבוערים בחום אוגוסט. אבל לנו מחכה מזג אויר סתווי, קריר  ללא גשם.

נטייל וגם נקשיב לסיפורי הניסים של ישו ועל הרומן הרומנטי עם מריה מהמושבה מגדל, כאן למטה.

נחפש ונמצא אובליסק ועליו הכתובת: "כאן יתגלה שוב ישו הנוצרי ופה תיבנה הכנסייה של האלוהים".

נמשיך אל בית מקדש דרוזי מרהיב לנבי שועייב, הוא יתרו חותן משה רבנו ונשמע איך כבר אלפי שנים הדרוזים ואנו קשורים משפחתית.

נצעד בנחל הנמרים ובנחל ארבל, נטפס אל מצודת הארבל, נמשיך על שביל ישראל אל תצפית מרהיבה מול הכנרת הכחולה.

נטפס בסולמות על מצוק הארבל ונרד אל הכנרת בנוף מרשים מעל התהום הפעורה תחתנו, סירות הדייגים בכנרת ובתי הכפרים הערביים והיהודים פזורים סביב כקוביות לגו קטנטנות.

אבי ניסים שלנו, ממקימי קיבוץ רביד, יספר לנו בפסגת הארבל עם הקפה איך הכל התחיל... קסם על ים כנרת...


הסיפור על משליך הילדים ממצודת הארבל:

היו אלה ימי שלטון המלך הורדוס, תקופה קשה ביותר ליהודי הגליל. מלחמות וקרבות התנהלו בכל מקום, דם רב נשפך וחללים רבים נפלו לשני הצדדים הנצים. קנאי הגליל, שסירבו לקבל עליהם את מרות הורדוס, החליטו למרוד בו ובמשטרו הלוחץ והתבצרו במבצר שבמצוק (לימים מצוק ארבל).

ראה הורדוס כי מסרבים היהודים לקבל עליהם את מלכותו וציווה לשלוח אליהם חיילים שיילחמו בהם. כשהבחינו היהודים ממרומי המצוק בחיילי הורדוס המטפסים ומתקרבים אליהם, החלו להשליך עליהם אבנים ושמן רותח כדי להבריחם. הורדוס הבין שהיהודים אינם מאפשרים לחייליו להתקדם והודפים אותם מלמעלה, וניסה דרכים שונות ומשונות לחדור למבצרם. לבסוף מצא תחבולה: שלשל את חייליו מלמעלה בתוך ארונות קש כשהם קשורים בחבלים.

לאחר מאמצים רבים הגיעו החיילים לפתחי מערות היהודים. היהודים המופתעים, שלא ציפו שיצליחו להגיע אליהם, ידעו כי כוחם לא יעמוד להם מול חייליו המשוריינים והמאומנים של הורדוס. פחד ואימה השתלטו עליהם, ונצמדו לקירות הפנימיים של המערות. אולם חיילי הורדוס, המצוידים במוטות ארוכים שבקצותיהם ווים, גררו אותם החוצה באכזריות והשליכום לתהום הפעורה.

יהודי זקן, שהסתתר גם הוא במצוק עם כל משפחתו, ראה את החיילים הרומיים בגלימותיהם האדומות ובחרבותיהם השלופות מתקרבים אליו, הבין כי קצו קרב. הוא לקח את אחד מילדיו, זעק בקול גדול: "שמע ישראל!" והשליכו לתהום. הקרב עצר.

החיילים עמדו מזועזעים מול מחזה נורא זה. הם נזכרו בילדיהם שלהם המחכים להם בבית והתחננו בפני הזקן כי יחדל, ואף הבטיחו לו שלא יפגעו בו ובילדיו. אבל הוא לא שעה לקריאותיהם. הוא ידע שאם ייכנע להם, יהפכו הוא ואחיו היהודים עבדים לרומאים הכופרים עד סוף ימיהם וייאלצו לזנוח את מצוות השם.

לקח את ילדו השני, אשר פרפר מפחד בין ידיו, נישקו והשליך גם אותו לתהום, תוך קריאת "שמע ישראל" מהדהדת. החיילים הוסיפו לצעוק לו שיעצור ואף הבטיחו לו כי ישחררו מייד אותו ואת כל שאר היהודים, אולם ללא הועיל. כך לקח הזקן את כל שבעת ילדיו ואת אשתו והשליך אותם אחד אחד לתוך התהום. לבסוף - לאחר שלא נותר אף אחד ממשפחתו - קפץ גם הוא אל מותו.

המשיח הארבלי

בגמרא מסופר כי המשיח דווקא מכאן, סיבה טובה לבוא לטיול ולהעיר אותו, וכך מסופר: "פעם חרש איכר את שדהו בבקעת ארבל ופתאום געה שורו. ערבי ששמע את געיית השור קרא: 'יהודי, התר שורך והתר מחרשתך כי בית המקדש חרב'. אחרי זמן געה השור שנית ואותו ערבי אמר: 'יהודי, יהודי, קשור שורך וקשור מחרשתך, כי המלך המשיח נולד'. אמר לו: 'מה שמו?' אמר לו: 'מנחם'". כאן בסביבה גדל כבר משיחים והוזים, מישו הנצרתי וחברתו לחיים מרים מכפר מגדל למרגלות מצוק הארבל, חכמי גמרא ומנהיגי העם כמו ניתאי הארבלי, ואחרים.

סיימנו לרדת מהמצוק והגענו לשביל המעגלי שיוביל אותנו בחזרה לראש המצוק. מולנו נפרשו מרבדים של כלניות וחרציות באדום ובצהוב. הכנרת נראתה שלווה מאי פעם והלב נרגע מהמאמץ ומהפחד. בחניה קנינו ארטיק שוקו, סיום מושלם לטיול ולאגדה.

הטיול שלנו:

למי זה מיועד: המסלול נהדר, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה נעימה בנופי הגליל בשיא הפריחה, אז בואו!

מחיר: 150 ש"ח כולל הדרכה ואוטובוס.

מה להביא: מי שתיה, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או נישנושים, תיק גב, קרם הגנה, כובע.

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - צומת בית דגן ליד הכניסה לישוב
 • 07:00 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב ליד הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:25 - צומת אודים
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:10 - צומת יקנעם
 • 08:40 - צומת אלונים (הפסקת בוקר)
 • 16:00 - סיום משוער
 • 19:00 - חזרה משוערת במרכז

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם, בשבוע האירוע אין החזרים.

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטחלקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com