ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 15/9: מיטיבי לכת בטיול לנחלים מכמש + פרת

הצטרפו לקבוצת מיטיבי הלכת שלנו בפייסבוק לתמונות ועדכונים

נחל מכמש הוא עוד מסלול מדברי יפה שטרם עשינו בעבר. מכמש הוא ערוץ קניוני המתחיל בהישוב גבע בנימין וסופו בנחל פרת, אז אנו נעשה את שניהם :)

בכניסה לקטע הקניוני בנחל מכמש ממש בפתח הקניון נמצאים להם שני מצוקים מרשימים משני עברי הנחל. על פי הסיפור התנכי בספר שמואל ב בסיפור על מלחמת יונתן ונושא כליו בפלישתים שישבו במצד הסמוך. יונתן קפץ מצוק בגדה האחת של נחל מכמש אל הגדה השנייה, הפתיע את מחנה הפלישתים וניצח בקרב.

התנ"ך מספר את שמותיהם של המצוקים הנ"ל שהם אתר בולט כפתח של הקניון. למצוק הצפוני קוראים "בוצץ" (יש מקומיים זקנים בכפר מוכמס המספרים כי למצוק זה קראו אצלם "אל-בוצ'ה)מקור השם על פי אחד המקורות- בוצץ היינו זורח. שלאחר שהשמש עולה היא מעירה על מחשופו והוא מנצנץ. ושם המצוק הדרומי הוא "סנה" יש אומרים הוא מקור השם הערבי של הוואדי "ואדי סוויניט". המרחק בינהם הוא כ 15 מטר, מה שאומר שיונתן היה אלוף אולימפי :)

ואדי קלט הוא (נחל פרת בשמו העברי) זורם בלב מדבר יהודה הצחיח בשפעת מים חיים כל השנה. דרך מעיינות ומפלי מים, אמת מים ובריכות גדולות. מי הנחל הקרירים וצמחיית הנחלים הירוקה כל השנה מזמינים אותנו לפוש במימיו בימי הקיץ החמים.

נחל פרת מתחיל בירושלים וזורם בתלילות לבקעת ים המלח, את שפעת מימיו הנחל מקבל משלושה מעיינות המצויים לאורכו של הנחל:

עין פרת נמצא ליד היישוב ענתות. בעבר השתמשו במעיין זה לאספקת המים של ירושלים הערבית ולצורך כך נבנה בית משאבות גדול. לאחר שיחרור העיר וחיבורה לקווי אספקת המים הארצית ממשיך המעיין להרוות את הנחל, הצומח והחי וכמובן את המטיילים שבאים לבריכה הנהדרת שבתמונה.

כאן המים זורמים על גבי אמת מים מבטון שנבנתה על תוואי האמה הקדומה מימי בית שני. האמה הקדומה הובילה מים לארמונות הורדוס ביריחו ועד היום ניתן לראות את שרידיה לאורכו של הנחל.

עין קלט הינו הגדול שבמעיינות נחל פרת ולמעשה הינו קבוצה של נביעות היוצרים בריכות ומפלים המחוברים בינהם במסלול מקסים ומהנה עטור צמחיה ירוקה.

מנזרים: על מצוקי הנחל תלויים שרידי מנזרים ביזנטיים עתיקים ושניים פעילים אף היום ובהם מתגוררים נזירים יווניים, אנחנו נתצפת על מנזר פארן.

הטיול שלנו:

דרגת קושי: זהו מסלול מאתגר בדרגת קושי מיטיבי לכת, כ-12 ק"מ מגבע בנימין (אדם) לעין מבוע ומשם דרך נחל פרת לישוב ענתות (אלמון). אנו צועדים ליד נחל זורם, לא חובה להרטב אבל אם תרצו זה כן אגדה :)

מה להביא: כובע, מי שתיה והרבה, אוכל לדרך, בגדים להחלפה, נעלי הליכה טובות וקרם הגנה.

מה להביא: מי שתיה, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או נישנושים.

מחיר: 150 ש"ח, כולל עלות כניסה לשמורה, הדרכה ואוטובוס. 

הגעה עצמאית: לא ניתן, המסלול אינו מעגלי.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מהקריון:

יש להגיע לפחות 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים


ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר 

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח 

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com