ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

מסע מים-אל-ים במקטעים בשלושה ימי טיול נפרדים פסח 2018

מים תיכון אל הכנרת - נחל כזיב, הר מירון, נחל עמוד

הצטרפו לקבוצת מיטיבי הלכת שלנו בפייסבוק לתמונות וחוויות

אחח... נוסטלגיה... זה לא מה שהיה פעם!

בתנועת הנוער היינו יוצאים כל פסח לחצות את המדינה מצד לצד, מסע מים תיכון אל ים כנרת, דרך נופי הגליל בשיא הפריחה. מרהיב, בלתי נשכח, מהנה ומרגש כל כך שבא לנו לחזור על זה שוב.

אבל.. כבר לא רוצים לסחוב משקל כבד על הגב, כבר לא רוצים לישון בלי מקלחת חמה וצמודה, מגרד לנו ללכת לשירותי שדה.. אנו כבר מפונקים!

אז חילקנו את המסלול ל 3 ימי טיול נפרדים, כל אחד הוא טיול נהדר בפני עצמו וביחד המסלולים משלימים את שביל ים-אל-ים הנוסטלגי.

כל יום נצא מתל אביב ונאסוף מטיילים בדרכנו צפונה.בסוף כל טיול נחזור לביתנו - הרבה יותר נוח ואפילו יותר זול !

הפרטים הקטנים והחשובים:

למי הטיול מיועד: למיטיבי לכת! אורך כל יום טיול מעל 15 ק"מ בשבילים קלים, אבל ארוכים! כל יום 6-7 שעות צעידה בקצב יחסית מהיר. זה לא טיול פיקניק, זה מסע!

פירוט מסלול על כל יום בהמשך הדף.

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, מי שתיה, כובע.

אוכל ושתיה: נא להביא אוכל ושתיה לכל היום.

מדריך יום 1 ו-3: אלירן

עלויות: כולל אוטובוס צמוד מתל-אביב וטיול מודרך רק 150 ש"ח, למי שרוכש כרטיס לשלושת הימים, המחיר הינו 400 ש"ח בלבד במקום 450 ש"ח.

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

הגעה עצמית: המסלולים אינם מעגליים ולכן לא ניתן.

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - ליד צומת בית דגן, על כביש 44 בתחנת האוטובוס לפני הכניסה למשמר השבעה מתחת לגשר, מול פונדק "אסא" לכיוון תל-אביב. יש להחנות שם ולחצות את הכביש
 • 06:45 - צומת חולון, בתחנת האוטובוס לכיוון איילון צפון
 • 07:00 - תל-אביב תחנת רכבת ארלוזרוב ליד שלמה SixT לשעבר, ליד הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:10 - צומת יקנעם
 • 08:45 - צומת אלונים (לא במסלול נחל כזיב)
 • 09:00 - צומת יגור (רק במסלול נחל כזיב)
 • 16:30 - סיום משוער

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

קטע ראשון נחל כזיב

יום ראשון 1/4

קטע שני הר מירון

יום שלישי 3/4

קטע שלישי נחל עמוד

יום חמישי 5/4

כמה פרטים על המסלולים בטיול:

היום הראשון נחל כזיב - הזורם כל השנה ועטור צמחייה, מעיינות, וקניון תלול. נתחיל בטקס פתיחה קצר בים התיכון בחוף אכזיב, ונכנס רגלית אל הטבע מלא ההוד שמסביבנו, בין עצי דולב ענקיים ומעיינות חיים שם נוכל לטבול (לא חובה).

נצעד לצד הנחל או בתוכו בינות עצי דולב נישאים וצוקי ענק, נצפה על נשרים, אם יספיק הזמן נטפס בלי אויר אל חורבות מבצר המונפורט המרשים שם נשמע על סודות מסדר הטמפלרים שבנו אותו. נסיים בישוב אבירים על שולי הרי מירון. סה"כ כ 15 ק"מ ללא הפרשי גובה, בסיום עליה הדרגתית 2 ק"מ.

היום השני הר מירון -  הינו הר מרהיב בנופיו בסיפורו. גורלו משולב בתולדות היהדות והתולדות הדרוזים ועד היום שני עמים אלו שוכנים בשלום ובשלווה זה לצד זה בכפרים הציוריים הנטועים בהר וקברי הקדושים המשובצים בו.

הר מירון הינו שמורת הטבע הותיקה בישראל, עוד מתקופת הבריטים, וכולו ירוק ומרהיב ומשופע שבילי טיולים מקסימים. נתחיל בישוב אבירים בשבילי עיזים דרך גשר אלקוש ומעיינות נחל כזיב עליון. משם נטפס אל אוכף המירון דרך בית ספר שדה ונמשיך לשביל הפסגה המרהיב. 

מכאן נגלוש לנו כל הדרך למטה, אל קבר רבי שמעון בר יוחאי שם נסיים יום זה. סה"כ כ 16 ק"מ, הליכה בהר בשבילי נוף נפלאים של הגליל. הפרש גבהים מצטבר 800 מטר עליה, 800 מטר ירידה.

היום השלישי נחל עמוד - גן עדן של מים וצמחיה עשירה, טחנות קמח עתיקות, מערות אדם הקדמון ועמוד אחד מפורסם (בתמונה). אנו נתחיל מחניון הפיתול בנחל מירון ליד שרידיה של משטרת עין-תינה, תחנת משטרה בריטית שהוקמה בתקופת המרד הערבי, בשנות ה-30 של המאה ה-20 על מנת להגן על תחנת השאיבה שהוקמה במעיין שמתחתיה.

לאורך המסלול מספר מעיינות שהעיקרי שבהם הוא עין יקים, מעיין השופע כל ימות השנה בו ישנה טחנת קמח עתיקה. בהמשך שרידי בוסתנים, טחנות קמח עתיקות ומבנה של מבטשה – ששימשה את יהודי צפת לתעשיית הצמר במאה ה16. נמשיך אל בריכות שכווי, מקום המפגש בין עין-תינה ועין יקים, השוכנת בין עצי ליבנה ענקיים – שם ניתן לשכשך במים, אם רק תרצו.

המשך המסלול עובר בחלק הקניוני של נחל עמוד, שבו יש לדלג על סלעים וניתן להיעזר בידיות מתכת. סיום המסלול בשפך נחל עמוד אל הכנרת בטקס סיום וטבילה קצרה.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com