Web Toolbar by Wibiya

חופשת בריאות
מטיילים כותבים
פעילויות לארגונים
טיולי צילום
טיולים קולינאריים
חידון ירושלים
טיולי התנך
טיולים בסלולרי
פסטיבלים סדנאות ופעילויות
בלוג טיולים ואגדות

 

ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

סובב כינרת באופניים: החלופה לטיול הרגלי

שביל סובב כינרת - להקיף את הכינרת אפשר גם ברגל, אבל הרבה יותר נוח, מהנה וחווייתי לדווש סביבה עם האופניים. מני נחמן יצא למסע מאתגר סביב האגם הכחול וחזר עייף אך מרוצה


להקיף את הכינרת אפשר גם ברגל, אבל הרבה יותר נוח לדווש עם אופניים. את טיול האופניים האתגרי שלנו החלטנו, אני וזוגתי, להתחיל ביום שישי בערב במלון נוף גינוסר, השוכן על שפת הכינרת בקיבוץ גינוסר. אחרי ארוחת ערב טובה ושיט רומנטי באגם, קמנו למחרת עם עלות השחר, מילאנו את תרמילנו במטעמים לקראת המסע ויצאנו לדרך.
שביל סובב כינרת הוא רציף וסלול בחלקו ונוח להולכי רגל ולרוכבי אופניים. לאחר שיצאנו מהמלון, רכבנו בנחת צפונה בשבילי קיבוץ גינוסר בשעת בוקר מוקדמת והתחברנו למסלול. גלגלי האופניים החליקו על פני השביל, כאשר משמאל מטעי הבננות הירוקים נמתחו הרחק אל האופק ואילו מימיננו כחול הכינרת נשק לשמים. הרגשנו כאילו אנו רוכבים בתוך חלום.

לאחר רכיבה קצרה הגענו אל הטיילת של כפר נחום, ובתוך מי הכינרת התכולים הבחנו במחזה מיוחד: דמות שחורה ומולה שורה של דמויות נוספות עטויות גלימות לבנות עומדות בתוך האגם כשרק פלג גופם העליון מבצבץ מהמים. כשהתקרבנו מעט ראינו שמדובר בקבוצה של עולי רגל שבאה לטבול במי הכינרת הקדושים. כומר לבוש בגלימה שחורה עמד במים עד מותניו והתיז את מי הכינרת על ראשו של כל אחד מהצליינים.
מטפסים נועזים

לאחר שעה נוספת של רכיבה עצרנו למנוחה קלה בחוף אמנון והתיישבנו תחת עצי האיקליפטוס שפרשו עלינו בנדיבות רבה את צלם. כשחזר אלינו הדופק המשכנו לפדל מזרחה, עברנו את גשר אריק שמעל הירדן ומתחתנו שמענו קולות צחוק והמולה של נופשים המשייטים על אבובים וקיאקים. עוד קצת מזרחה והגענו אל "בית הבק" – בית דייגים נטוש שהיה שייך לאפנדי מכובד אשר שלט ביד רמה על שוק דגי הכינרת. את הדגים היו נוהגים להוביל על שיירות חמורים לשולחנם של עשירי דמשק.

המשכנו בדרכנו דרומה והגענו ללונה גל, צופים בצעירים על המגלשות הצבעוניות, רצים ומטפסים נוטפי מים ושואגים משמחה. משמאל הבחנו ברמה הסורית, עליה נמצאים מוצבים נטושים שאיימו על קיבוצי האיזור בתקופת מלחמת ששת הימים. בצל הרמה שתי גבעות: הר סוסיתא ועתיקותיו וקרן עין גב שקיבל את שמו בשל זוויתו החדה. למרות המרחק, הצלחנו להבחין במטפסים נועזים שעשו את דרכם במעלה התלול.

לאחר זמן קצר הבטן כבר התחילה להציק, ולמזלנו מצאנו מסעדת דגים מעולה בבעלות קיבוץ עין גב. הזמנו דג אמנון עם הרבה מנות פתיחה. סעדנו את ליבנו והתענגנו על כל ביס וביס. בסיום הארוחה הרגשנו כבדות נעימה ומתוקה ועייפות קלה נפלה עלינו. אך היות ומלון בו שהינו נמצא מעברה השני של הכינרת, החלטנו להמשיך במסע לעבר קיבוץ האון.
שוק צבעוני

מבין הענפים של עצי הבננה הענקיים בצבצו גגותיהם האדומים של בתי הקיבוץ, ולאורכו נפרשו מטעי אשכוליות. במקום נמצאת גם חוות היענים של הקיבוץ, ובעודנו רוכבים הבחנו בכמה בנות יענה חביבות משוטטות בינות לשיחים, צווארן מתוח אל על.


הקיבוץ הבא היה תל קציר, שמעליו נמצא "ספא מצפה השלום". חדרי הספא מעוצבים כמערות נטיפים ובתוכן בריכות ושאר פינוקים, אולם אנחנו היינו צריכים להמשיך במסע האופניים. חלפנו על פני צומת צמח, ומימיננו נגלו מגלשות מים ומדשאות. לאחר שהעלנו זיכרונות מפסטיבלי האהבה בצמח, המשכנו מערבה אל העיר העתיקה של טבריה אשר נבנתה לכבוד הקיסר הרומי טיבריוס. כבר אז אהבו הרומאים לנפוש במרחצאות חמים ובנו סביב בריכות המים מבני ספא מפוארים. שרידי מבנים אלו עומדים לא רחוק ממרחצאות טבריה של היום ובהם זורמים מים חמים מאותו המעיין.

משמאל ניצב השוק הצבעוני של טבריה, שבו אפשר לקנות פלאפל, בגדים ומיני מאכלים וחפצים שונים במחירים זולים. זהו אינו שוק פשפשים רגיל המוכר "מציאות", אלא השוק האמיתי של תושבי האיזור, אנשים קשיי יום המתפרנסים בעמל רב. אחרי הצצה קטנה ואותנטית, רכבנו עוד שבעה קילומטרים בודדים והגענו בחזרה אל החדר המפנק שבמלון נוף גינוסר – עייפים אך מרוצים.

עמותה חברתית קהילתית לאהבת הארץ בדרך של טיולים, זמר עברי והתנדבויות

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :
לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

רשומות אחרונות מבלוג "חברים כותבים"


[catalogImages:memberLatPosts]

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com