ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שישי בוקר 2/11: טיול בוקר - אגדות רמלה

המגדל הלבן, שייט סירות באולם הקשתות התת-קרקעי, השוק והמוזיאון

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

האם ידעתם שאנשי לוד השכנה ניסו פעם לגנוב את המגדל הלבן שבתמונה בעזרת חבלים מיוחדים שנתנה להם המכשפה?
האם ידעתם שמתחת לעיר יש אולם קשתות עתיק ומלא מים ובו ניתן לשוט בסירות?
האם סיפרו לכם שברמלה נפוליון התרגז על המואזין שצרח להשכים את המתפללים וירה בו? שברמלה יש שוק ערבי תוסס? האם אמרו לכם כי ברמלה מצאו ועדיין מוחבאים אוצרות עתיקים ומטבעות זהב מכל תקופה בהיסטוריה הישראלית?

לעיר רמלה יש היסטוריה עתיקה ומפוארת. כעיר עתיקה נשתמרו בה שכיות חמדה בעלות ערך ארכיאולוגי, היסטורי ותיירותי, המלמדות על מעמדה החשוב בימי קדם. אתריה של רמלה מהווים אבן שואבת למטיילים חוקרים והיסטוריונים שבאו להנות לאורך הדורות מאתריה הייחודיים של רמלה המקודשים לשלוש הדתות.

פירוש השם רמלה בערבית הוא "חולות" וכמו חולון שלנו גם רמלה הוקמה על הדיונות, אך האגדה מספרת שיום אחד יצא סלימאן עבד אל-מלך המפואר, שליט הארץ באותה תקופה, לציד עם פמלייתו המלכותית.

רכב סלימאן וחיפש עקבות על החולות עד שהגיע לאוהל נטוע ליד באר, עדרים רעו סביב וקול כתישת הקפה נשמע למרחקים. בפתח האוהל הייתה בחורה יפיפיה ועינייה שחורות כלילה, שפתייה מלאות וחיוכה מזמין, ניגש אליה סלימאן ואמר: הו עלמת חן! את ידך אני מבקש ואם רק תסכימי אבנה לך לא רק בית וארמון, אלא עיר שלמה לפאר את שמך, ושמך יצא בכל העולם.

אמרי לי את היפה בנשים, היכן אבנה עיר זאת למענך?  והנערה שלא רצתה להתרחק מאמה ואחיותיה ענתה מבלי להתבלבל:  בדיוק כאן, במקום בו שוכן אוהלנו הדל, כאן עליך לייסד את העיר. מדוע דווקא כאן? שאל סלימאן. ענתה לו הנערה: מירושלים הגעת כעת ואם תמשיך ישר – תגיע לים. אם תפנה שמאלה – זו הדרך למצרים וימינה, זו הדרך ללבנון ודמשק.

אין טוב ממפגש דרכים זה" הסכים עמה סלימאן, ייסד את העיר וקרא לה על שם הבחורה היפה והחכמה – רמלה. והעיר אכן יושבת על צומת דרכים חשוב, המחבר בין 'דרך הים' לבין הדרך העולה ממישור החוף לאזור ההר וירושלים ולכן אפילו שימשה העיר בתקופות מסוימות עיר בירה.

הפרטים הקטנים:

זמנים: נפגשים בשעה 08:45 ברמלה, נקודת מפגש מדוייקת תשלח לכל הנרשמים יום לפני האירוע. ניתן להגיע באוטובוס אגד או ברכבת מכל הארץ.

מסיימים בשוק הרמלאי לקראת השעה 13:00 שם אנו נמליץ לכם על קניות וארוחות שמסעדות האתניות המיוחדות של רמלה.

מדריך: מדריך מקומי מצוות המוזיאון.

מה להביא: נעלי הליכה נוחות, כובע, מי שתייה.

מחיר: רק 100 ש"ח לטיול מקסים כולל: הדרכה, כניסה למוזיאון העירוני, כניסה ושייט סירות באולם התת-קרקעי, כניסה למגדל הלבן (כל האתרים הנ"ל הינם כניסות בתשלום), טיול בשוק.

הרשמה: כיוון שהטיול מחייב הזמנת כניסות לאתרים ולשייט - חובה להרשם מראש

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 20 ש"ח דמי טיפול לאדם, לאחר מכן אין החזרים.

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com