ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שישי ערב 3/8: חוג אוהבי הטבע בשביל ישראל

מחוף פולג למרינה בהרצליה!

הקטע שבו נטייל הוא כולו ים! השביל חוצה את נחל פולג, אחד מחמשת נחלי השרון, שם נשפך לים התיכון. נראה את מכון וינגייט הנמצא על רכס הכורכר מעלינו.
המכון נקרא על שם קצין בריטי בשם אורד צ'ארלס וינגייט, הידוע בכינוי "הידיד". כשנעבור את המכון, נעלה על רכס הכורכר, שעל מצוקו גדלים צמחי חוף כמו חבצלת החוף, נר הלילה ועוד.

נמשיך על החוף דרומה כאשר מעלינו המצוק ועליו בתיו של הישוב ארסוף, אחד הישובים היוקרתיים והיקרים בישראל, המיועד לקלוט עד מאה בתי- אב. היישוב קיבל את שמו בשל קרבתו לתל ארשף.  

בהליכה קלילה נמשיך עוד דרומה, עד שנראה מעלינו את חומות המבצר הצלבני של אפולוניה, עוד עיר חוף שנפלה על ידי הכובש הממלוכי. מעט דרומה ממנה, נמצא מתחם המסגד של סידנא- עלי, שפירושו בערבית "אדוננו עלי". מסגד זה הינו האתר הקדוש ביותר למוסלמים בתחומי הקו הירוק.

למרות שהכניסה אליו הינה ללא תשלום, היא מותרת בשעות הפתיחה ובבגדים צנועים בלבד. נמשיך בדרכנו - בתי הרצליה כבר נראים על המצוק מעלינו ובעקבותיהם שרשרת בתי המלון, נגיע למרינה של הרצליה ושם גם נסיים את הטיול. 

הטיול שלנו:

למי זה מיועד? אורך המסלול כ-14 ק"מ.

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, מי שתיה, כובע.

אוכל ושתיה: אנא הביאו אוכל ושתיה לכל היום.

אחראית הטיול: ריקי 050-8649601

מדריכה: איריס

עלויות: רק 150 ש"ח, כולל אוטובוס והדרכה.

* לרכישת כרטיסיה ניתן לפנות לריקי ולראות את הפרטים והעלויות כאן בלינק

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן.

נקודות איסוף מראשל"צ:

16:00 - ראשל"צ, ליד מכבי האש, בתחנת האוטובוס שליד הקיוסק, לכיוון הים

16:15 - גבעתיים חניון אידית וולפסון

16:30 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב, ליד הירידה לאיילון דרום

16:45 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי

16:50 - צומת כפר שמריהו

17:00 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר

17:15 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים 


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com