ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 1/9: חוג אוהבי הטבע בשביל ישראל: מחדרה לחוף פולג!

הקטע העשרים ושלושה מוביל אתנו דרך יער חדרה, יער עצי איקליפטוס שנטעו כדי ליבש את הביצות, אל פארק השרון - ריאה ירוקה ושטח נוף פתוח המפריד בין הגוש היישובי של חדרה והגוש הבנוי של נתניה.

הפארק מיוער בעצי חרוב ואלון התבור, שריד ליער אלונים גדול שכיסה פעם את האזור. השביל מגיע לשולי שמורת בריכת יער, שלולית חורף, שריד לביצות מימים עברו, שמימיה מנוקזים בתעלה לנחל אלכסנדר.

נחצה את מסילת הברזל מערבה ונלך דרומה עד שהשביל פוגש את נחל אלכסנדר, בו חיה אוכלוסייה גדולה של צבים רכים, בעלי- חיים נדירים בישראל.

אם יתמזל מזלנו, אולי נראה גם דורבנים או נוטריות... נלך מערבה על גדתו הצפונית, הבית בראש הגבעה הוא חרבת סמרה, מכאן יוצאו אבטיחים בשלהי התקופה העותומאנית.

חולפים מתחת לכביש החוף ומגיעים לשפך נחל אלכסנדר. השביל פונה דרומה על חוף הים, כשמעלינו בנויים בתי המושב בית ינאי. נחלוף על פני כמה חופים עד שנגיע לכניסה הצפונית לנתניה – מלון בלו-ביי.

נמשיך לאורך החוף המקסים של נתניה, הן ליד הגלים של מי הים והן מרומו למצוק הכורכר עד שנגיע לבית גולמינץ, שם נסיים את מסלולנו.

הטיול שלנו:

למי זה מיועד? אורך המסלול כ-16 ק"מ.

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, מי שתיה, כובע.

אוכל ושתיה: אנא הביאו אוכל ושתיה לכל היום.

אחראית הטיול: ריקי 050-8649601

מדריך: אלירן

עלויות: רק 150 ש"ח, כולל אוטובוס והדרכה.

* לרכישת כרטיסיה ניתן לפנות לריקי ולראות את הפרטים והעלויות כאן בלינק

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן.

נקודות איסוף מראשל"צ:

06:10 - ראשל"צ, ליד מכבי האש, בתחנת האוטובוס שליד הקיוסק, לכיוון הים

06:30 - גבעתיים חניון אידית וולפסון

06:45 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב, ליד הירידה לאיילון דרום

07:00 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי

07:10 - צומת כפר שמריהו

07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר

07:40 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים 

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com