ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

קטע מספר 25 - משמורת חוף השרון-געש עד נמל תל אביב
אורך המסלול 12 ק"מ, רמת קושי קלה
המסלול כולל רחצה בים למי שירצה ושקיעה מרהיבה
תאריך הטיול שבת 22/6 אחר הצהריים - ערב

הקטע העשרים וחמישה מסיים את קטעי הים של השביל. הולכים על החוף דרומה כאשר מעלינו המצוק ועליו בתיו של הישוב ארסוף, אחד הישובים היוקרתיים והיקרים בישראל, המיועד לקלוט עד מאה בתי- אב. היישוב קיבל את שמו בשל קרבתו לתל ארשף.
בהליכה קלילה נמשיך דרומה, עד שנראה מעלינו את חומות המבצר הצלבני של אפולוניה, עוד עיר חוף שנפלה על ידי הכובש הממלוכי. מעט דרומה ממנה, נמצא מתחם המסגד של סידנא- עלי, שפירושו בערבית "אדוננו עלי". מסגד זה הינו האתר הקדוש ביותר למוסלמים בתחומי הקו הירוק. למרות שהכניסה אליו הינה ללא תשלום, היא מותרת בשעות הפתיחה ובבגדים צנועים בלבד.
נמשיך בדרכנו - בתי הרצלייה כבר נראים על המצוק מעלינו ובעקבותיהם שרשרת בתי המלון. נגיע למרינה של הרצלייה, אותה יש צורך לעקוף, ואחר כך נרד שוב לחוף. נגיע לחופי תל אביב הצפוניים – חוף הצוק, חוף תל ברוך ונעלה על הטיילת החדשה, שתביא אותנו לאזור תחנת הכוח רידינג. נגיע אל גדתו הצפונית של הירקון ושם נסיים.

הפרטים הקטנים והחשובים:

למי הטיול מיועד: לאוהבי לכת על פי רמת הקושי לעיל

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, מי שתייה, כובע.

אוכל ושתייה: אנא הביאו מטעמים לחלוק בסיום עם כולם. 

מורה הדרך בטיול: שמעון פרידמן 052-2729260 (הכניסו לזיכרון לכל מקרה) י

עלויות: כולל אוטובוס צמוד מתל-אביב וטיול מודרך רק 100 ש"ח.

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן.

נקודת האיסוף באוטובוס מתל אביב:

  • 16:00 מסוף רידינג נמל תל-אביב ליד בית העלמין (חנייה חינם)

יש להגיע 10 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

 

 

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com