ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

קטע מספר 53 - ממפעל אורון עד נחל מדור - הר כרבולת !
אורך המסלול 15 ק"מ, רמת קושי קשה מאוד
תאריך הטיול _______

הקטע החמישים ושלושה הוא מבין היפים והקשים של שביל ישראל. ממפעלי אורון נעלה למצלעות המכתש הגדול על השלוחה הקרויה הר  כרבולת – מכיוון שמרחוק היא נראית כמו כרבולת של תרנגול, שהינה הדופן המזרחית של המכתש הגדול.
ההליכה היא קשה: מצד אחד מצוק תלול ומן הצד השני שיפוע חד שיש ללכת מעליו - אולם הנוף הנשקף לכוון המכתש הגדול ששטחו כ-75 קמ"ר (אורך 14, רוחב 6) שווה את המאמץ. הנוף אכן עוצר נשימה כאשר כל המכתש הגדול לצידנו. ההליכה פחות או יותר על אותו קו גובה. מגיעים לנחל מדור, אחד הנחלים הפחות תלולים היורדים לכוון נחל צין ואיתו נרד מן ההר.
נחל צין הוא אחד מנחלי האכזב הגדולים בנגב, הזורם מהר רמון ומנקז שטח גדול בהר הנגב ישירות לדרום ים- המלח. גם בימי קדם היוו מימיו של נחל צין נכס משמעותי ליושבים בחבל זה ועדות לפעילות חקלאית ענפה ניתן לראות לכל אורכו של נחל צין, אשר גדותיו מלאות בשרידי טרסות.

הטיול שלנו:

למי הטיול מיועד: למיטיבי לכת בלבד, כ 17 ק"מ הליכה בשבילי מדבר.

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות ולא מחליקות (!), מי שתייה והרבה, כובע.

אוכל ושתייה: אנא הביאו מטעמים לחלוק בסיום עם כולם. 

אחראי טיול: מני 050-4314422 (הכניסו לזיכרון לכל מקרה).

עלויות: כולל אוטובוס צמוד מתל-אביב וטיול מודרך רק 150 ש"ח.

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן.

נקודת האיסוף באוטובוס מתל אביב:

  • 07:00 - תל-אביב (רכבת ארלוזרוב, מסוף אל-על / מתחם השכרת רכב שלמה SixT)
  • 07:15 - צומת בית דגן בתחנת האוטובוס הצמודה למשטרה
  • 07:20 - גשר ראשל"צ מול מכבי האש בירידה לכביש 4
  • 07:45 - צומת כנות
  • 07:50 - צומת ראם
  • 08:00 - צומת קרית מלאכי
  • 08:45 - באר שבע
  • 09:00 - דימונה
  • 18:30 - סיום משוער

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזריםלקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com