ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 


שבת 30/6: טיול בעקבות דתות ועדות בעמק ובגליל

~ טיול קל עם מעט הליכה ~

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

באזור הגליל וסביבת הכנרת התקבצו בני עדות ודתות שונות. נצא לסיור מדהים שייקח אותנו ביניהם ונכיר אותם ואת סיפורם קצת יותר מקרוב - חלקם קשורים להיסטוריה מפוארת וחלקם קשורים להווה שלנו.

את הסיור שלנו נתחיל בקרני חיטין, שם נחשף לאתר שיושב על הר געש קדום, אבל אי שם בתאריך 4.7.1187 מתחולל בו אחד מהאירועים החשובים בארץ ישראל. עליו נמשיך לספר באתר המיוחד הזה.

משם נמשיך לקבר נבי שועייב, הנביא שמוכר לנו בשם יתרו, אישיות קדושה ונערצה על ידי הדרוזים. דרך האתר אנו נכנס למסתורי הדת הדרוזית ונכיר את העדה המיוחדת כל כך, שכורכת עמנו גורל משותף.

נכנס לירדנית אשר על שפת הירדן, אתר טבילה לצליינים. נראה איפה ישו הלך על המים - והאם יש אתרים אחרים הטוענים לכתר זה?

בחוות העלמות אשר בחצר כנרת נשמע את סיפור ההתיישבות בארץ של אנשי העליה השניה, בלי לדלג על ארמון אחד בדרך - ולא סתם, אלא כזה רב תפארת!

נחלץ עצמותינו בעין שרונה, אחד המעיינות הנגישים והיפים ביותר בגליל התחתון המזרחי. הליכה של כ- 300 מטרים מחניון מטיילים, תוביל אותנו לבית מעיין ולבריכת שכשוך מטופחת, עם נוף יפה לעבר בקעת יבנאל. שם גם נאכל את ארוחת הצהריים שלנו - אנא התארגנו בהתאם!!!

בכפר כמא נסיים את סיור העדות והדתות שלנו. הכפר עצמו מספר את סיפורה של העדה הצ'רקסית, או כפי שהם קוראים לעצמם - אדיגים, בארץ ישראל. הם מוזמנים לארץ על ידי השליטים העותומנים, על מנת לסייע להם כחיילים שכירים, להשליט סדר, לגבות מיסים ועוד, כל זאת עקב מרידות שונות של נתיני האימפריה.

נסתובב בחוצות הכפר ונשאף ניחוח אירופאי בארץ ישראל - נקנח במחלבה המייצרת גבינה צ'רקסית.

הטיול שלנו:

למי הטיול מיועד: זהו טיול עם הליכה קלה, מיועד לכל מי שאוהב לטייל :-)

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, אוכל ושתיה לכל היום, כובע.

אוכל ושתיה: יש להביא מים ליום טיול שלם.

מחיר: 150 ₪ בלבד כולל טיול מודרך ואוטובוס.

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין - מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com