ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 1/4: טיול חמש דתות סובב כנרת

טיול קליל המיועד להכרת הפסיפס האנושי המדהים והמורכב באיזור הכנרת

כולל ביקור במחלבה צ'רקסית ייחודית

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

ההתישבות בשולי הכנרת התחילה כבר לפני אלפי שנים וגם הדתות השונות מקדשות אותה. אתרים יהודים, נוצרים ומוסלמיים רבים נמצאים סביבה, וגם הדרוזים והצ'רקסים נמצאים בקרבתה.

תהיה לנו הזדמנות לבקר בחלק משלל האתרים הדתיים הרבים סביבה כולל קברי צדיקים יהודים, כנסיות נוצריות בטבחה ובכפר נחום, את האתר המקודש לדרוזים – נבי שועייב הוא הנביא יתרו וגם בכפר כמא הצ'רקסי נבקר.

יהדות – בעבר, היה הגליל מרכז הכובד של העם היהודי, לאחר חורבן בית המקדש. קברי צדיקים רבים פזורים סביב הכנרת ובאיזור טבריה. נדבר ונשמע על נדודי הסנהדרין היהודית - שבתקופה מסוימת קבעה את טבריה כמקום מושבה. נראה את המבנה העצום שכנראה שימש כמושב הסנהדרין, ונכנס לשרידי בית כנסת עתיק עם פסיפס מעניין. ננסה להבין מיהו אותו רבי מאיר בעל הנס ומה הנס שקרה? מהי קבוצת "בתי הכנסת של גלגלי המזלות"? איפה באמת נחתם התלמוד הירושלמי?

הדרוזים – הם עדה אתנית שמרנית, שיצאה מהאיסלאם השיעי הפאטימי ממצרים במאה ה 11 לס'. הדת שלהם ייחודה באמונה בגילגול נשמות, שוויון בין גברים לנשים, אימוץ כל הנביאים ועוד ועוד. למרות סודיות הדת והצניעות בה הם חיים, הם מאוד מסבירי פנים ואנו נבקר האתר המקודש ביותר להם – קבר יתרו הוא נבי שועייב.

הצ'רקסים - מקורם בעמים מהקווקז שהתאסלמו במאה ה 19. הם מוסלמים סונים מתונים אך מקפידים על הפרדה מוחלטת בין הדת למדינה. איך הגיעו לכאן? הם נמצאים בארץ בסף הכל בשני יישובים – ריחניה וכפר כמא והם ביחסים טובים עם היישוב היהודי והם מעורים היטב בחברה הישראלית. נבקר בכפר הציורי, שנראה כפיסה אירופאית באמצע הגליל.

מוסלמים – באיזור נמצאים מוסלמים נוספים, בין אם אלו ערבים עירוניים ובין אם אלו שבטי הבדואים. נספר גם על המיעוטים האלו. בעוברנו ליד קרני חיטין, נדבר על המקום בו הובסה האימפריה הצלבנית לצאלח א-דין, הכובש המוסלמי.

נוצרים – מרבית חייו ופעילותו יש ישו הנצרתי היו בצפון הארץ, מה היו הגורמים לכך? מה חשיבות הכנרת בנצרות ובברית החדשה? מיהי מרים המגדלית? נכנס לשתי כנסיות הנמצאות על שפת הכנרת ונדבר על הניסים שארעו שם, ההיסטוריה של המקום והזרמים הנוצרים המאפיינים אותם. נחתום את ההסברים על הנצרות בירדנית - אתר הטבילה. נדבר על יוחנן המטביל, חשיבות הטבילה בנצרות - והאם משקף המקום את מיקום הטבילה האמיתי? אם יתמזל מזלנו, נזכה לצפות בטקס ההטבלה המתקיים במקום. 

 

פרטי הטיול: 

למי הטיול מיועד: לכולם, זהו טיול ידע, הכולל הליכה קלה מאוד.

מחיר: רק 150 ש"ח ליום טיול הכולל כניסה לאתרים, הדרכה ואוטובוס צמוד.

מדריך: ירון

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה נוחות,כובע, מי שתייה, טלפון סלולארי ומצב בריאותי טוב. כמובן לבוא עם בגדים צנועים לכניסה לאתרים הקדושים (מכנס ארוך, חולצת שרוול ולא גופייה וכו').

אוכל ושתיה: נא להביא איתכם, אנו נעצור גם להפסקה בצידי הדרך לרכישת אוכל קל.

נקודות האיסוף באוטובוס מתל-אביב:   

  • 07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT
  • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
  • 07:20 - צומת כפר שמריהו
  • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 07:40 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס ליד הגשר
  • 08:10 - יקנעם, בתנת האוטובוס הצמודה לכניסה ליקנעם עילית
  • 08:45 - צומת אלונים, במגרש החנייה, במתחם המסחרי
  • 16:30 - סיום משוער ותחילת חזרה
   יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 

 ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

  

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com