ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 14/4: בעקבות ישו - אתרי נצרות במסלול סובב כנרת

טיול מעניין ומרתק!

~ טיול קל עם מעט מאוד הליכה ~

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

ההתישבות הנוצרית בשולי הכנרת התחילה כבר לפני אלפי שנים. אתרים נוצרים רבים נמצאים סביבה, ולנו תהיה לנו הזדמנות לבקר בחלק משלל האתרים הרבים סביב הכנרת, כולל כנסיות נוצריות בטבחה ובכפר נחום, דומוס גליליי ומנזר כורסי.

נתחיל את הביקור בדומוס גליליי או בעברית "הבית בגליל", שזהו בעצם בית ספר לכמרים שנמצא על הר האושר ונוסד כתוצאה מחלומו של האפיפיור פאולוס השישי, שראה בחזונו מקום גדול על ההרים סביב הכנרת שבו יוכשרו כמרים. המקום נבנה בראש הר האושר ומכיל שלושה מפלסים מרהיבים ובהם תצפית מדהימה על הכנרת.

לאחר מכן, נמשיך ונסייר בהר האושר, שם נמצאת גם כנסיית הר האושר, ובה עפ"י המסורת בחר ישו 12 מתלמידיו, להיות שנים עשר שליחיו, הכנסייה בנויה בצורת מתומן, כאשר על כל צלע כתוב פסוק מתוך דרשתו של ישו. על ההר, הידוע גם בשם, הר נחום, נשא ישו את דרשת ההר ובה כלל את עיקרי תורתו.

נמשיך את טיולנו מעמיק הידע אל טבחה, נבקר בחלק מאתרי הנצרות וננסה להבין מדוע הם כה חשובים. טבחה ידועה בנצרות כמקום שבו ביצע ישו את נס הלחם והדגים, שבו האכיל ישו 5000 איש בעזרת חמישה ככרות לחם ושני דגים בלבד. וכיום מצויה במקום כנסיה חדשה, שנבנתה על שרידיה של כנסיה מהתקופה הביזנטית.

בנוסף, מאמינים הנוצרים כי במקום זה התרחש נס נוסף ובו, התגלה ישו לאחר מותו, למאמיניו הדייגים והוא ציווה על שמעון להמשיך את דרכו. כמו כן, נמצאת בטבחה גם כנסיית הבכורה של פטרוס, שהיא כנסייה פרנציסקנית ובמקום זה לפי המסורת, נגלה ישו לשבעה מהשליחים לאחר קומו מן המתים, סעד עימם, והעניק לפטרוס הקדוש את הבכורה.

כמו כן, נגיע לכפר נחום ונבקר בכנסיית בית פטרוס, זוהי כנסייה נוצרית-קתולית שנבנתה מעל אתר שבו נתגלתה בחפירות כנסייה מתומנת מהמאה ה-5, שנבנתה מסביב למבנה קדום יותר בעל חדר יחיד, ואשר התגלה ב-1968. מבנה זה נקבע במסורת הנוצרית כביתו של השליח פטרוס הקדוש. בכפר נחום ניתן למצוא גם מורשת יהודית, ואנחנו נבקר בבית הכנסת העתיק והיפהפה ששוכן בו, מבנה בית הכנסת עשוי ברובו משיש ואבני גיר לבנות.

כנסיה נוספת ומרהיבה שנבקר בה היא "כנסיית 12 השליחים", שהוקמה בשנת 1931 ובה מנזר קטן עם נזירים בודדים.

במידה והזמן יאפשר, נבקר גם באתר מגדלא המרתק בו בית כנסת מהקדומים בעולם ואתר קדוש לנצרות.

הטיול שלנו:

למי זה מיועד? לכולם! טיול בדרגת קושי קלה, עם מעט הליכה

מחיר: 150 ש"ח, כולל הדרכה, אוטובוס וכניסה לאתרים.

מה להביא: כובע, 3 ל' מי שתייה לאדם, אוכל לדרך, נעלי הליכה נוחות, לבוש צנוע לכניסה לאתרי הנצרות הדתיים.

מדריך: אלירן

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

 • 06:30 - ראשון לציון מערב, תחנה מרכזית חדשה ליד בנק לאומי
 • 06:40 - ליד צומת בית דגן, על כביש 44 בתחנת האוטובוס לפני הכניסה למשמר השבעה מתחת לגשר, מול פונדק "אסא" לכיוון תל-אביב. יש להחנות שם ולחצות את הכביש
 • 06:45 - צומת חולון, בתחנת האוטובוס לכיוון איילון צפון
 • 07:00 - תל-אביב, רכבת ארלוזרוב, ליד הירידה לאיילון דרום
 • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
 • 07:20 - צומת כפר שמריהו
 • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 07:45 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
 • 08:10 - צומת יקנעם
 • 08:45 - צומת אלונים (הפסקת בוקר)
 • 17:00 - סיום משוער
 • 19:00 - חזרה משוערת במרכז
    יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com