ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 18/8: טיול בשביל ישוע - אתרים נוצריים חשובים

מנצרת ועד צומת גולני

 הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

שביל ישוע הוא הגשמת חלום אשר נולד במוחם של מעוז ינון, יזם ישראלי פעלתן ושופע רעיונות מקוריים ודיויד לנדס, תרמילאי אמריקאי, אשר החלו לסמנו ב- 2007 והשלימוהו ב2009-  לקראת ביקור האפיפיור בנדיקטוס הששה עשר.

השביל שנועד לחוות רגלית נתיבי ותחנות חייו של ישוע בגליל מנצרת לכנרת ואורכו 65 ק"מ, מתחיל מנצרת, דרך ציפורי, משהד, כפר כנא, קרני חיטין, ארבל, מגדל, בקעת גינוסר עד כפר נחום.

נתחיל את טיולנו בנצרת ונסיים באזור צומת גולני - נתחיל את המסלול בתצפית מרשימה מהר הקפיצה מעל עמק יזרעאל ושולי נצרת, משם נמשיך לכנסיית הבשורה הקתולית ונתהלך על השביל העובר בסמטאות מהכנסיה דרך השוק ועולה לעבר כנסיית ישוע הנער המרהיבה. בסמוך למסגד נבי סעין, נעשה תצפית מרהיבה על נופי הגליל ועד החרמון...

משם ניסע לעבר הכפר משהד וממנו נלך בשביל בין הכפרים בנוף גלילי לעבר כפר כנא, שם ביצע ישוע את הנס הראשון, נסייר בכפר כנא ונעלה רגלית מהכפר מזרחה. נתחבר לדרך יערות בית קשת ונסיים בקרבת קיבוץ לביא.

נצרת והר הקפיצה - טיול זה מוקדש לחייו ומורשתו בנצרת ובגליל. נצרת - שהייתה כפר גלילי קטן וזכתה לדת ענקית להיקרא בשמה. נבקר בתחנות ילדותו של ישוע ונלמד איך התפתח לאיש ששינה את העולם. נעלה להר הקפיצה שהוא חלק משביל הבשורה ועפ"י המקורות שם נמלט ישו מידי רודפיו בקפיצה מההר היישר אל הר התבור. נחווה טיול מענג בניחוח חו"ל בשיא הפריחה, אל הטבע ואל הדמויות, נטייל רגלית במרבדי פריחת הרקפות והכרכומים, ננשום אויר פסגות, נערבב היסטוריה טבע ואמנות.

כפר כנא - בכפר נמצאות כמה כנסיות המנציחות את תחנות חייו של ישו, סיפור אחד שנשמע הוא על חתונה שהתקיימה בכפר כנא והינה החתונה היהודית המפורסמת בהיסטוריה. על פי ספר יוחנן שבברית החדשה, בני הזוג שנישאו באותו ערב היו עניים כל כך, עד שלא יכלו לממן יין לאורחים, אך הם זכו לנס בלתי צפוי... מרים, אמו של ישו, שהגיעה לחתונה מן העיירה הסמוכה נצרת, ביקשה, להתגאות בבנה המוכשר ודחקה בו שיפעיל את מגע הקסם שלו.

בתחילה סרב הבן, אבל לבסוף נכנע והפך שישה כדים של מים לכדי יין. המעשה נחשב לנס הראשון שביצע ישו, ובעצם להתגלות הראשונה שלו לציבור, והוא שהציב את כפר כנא גבוה ברשימת יעדי התיירות הנוצרית בארץ. 

כנסיית הבשורה - היא בזיליקה השוכנת במרכזה של נצרת והוקמה באתר בו על פי המסורת הנוצרית הקתולית ניצב ביתה של מרים, אמו של ישו, ואשר בו בישר לה המלאך גבריאל את הבשורה כי הרתה וכי היא נושאת ברחמה את בן האלוהים. מסיבה זו נמנית בזיליקת הבשורה, ואף העיר נצרת, עם המקומות המקודשים ביותר בעולם הנוצרי.

כנסיית ישוע הנער - כנסייה קתולית מרהיבה השוכנת על הרכס שבצפון-מערבה של נצרת, וממנה נשקף נוף פנורמי של האזור כולו.   ב-1902 ולפני הקמת הכנסייה נחנך במקום בית היתומים של הנזירים האיטלקים הסלזיאנים. תרומות שקיבל המסדר החל ב-1905, בעיקר מצרפת ומבלגיה, אפשרו את הקמת הכנסייה.  

הפרטים הקטנים והחשובים: 

למי הטיול מיועד: אוהבי ידע.

מה להביא: כובע, מי שתיה, אוכל לדרך, נעלי הליכה ולבוש נוח להליכה וצנוע לאתרים.

מחיר הטיול: 150 ש"ח, כולל הדרכה, אוטובוס צמוד.

מדריך: דוקטור לדתות - מויש מעוז

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

להרשמה נא ללחוץ על הכפתור הירוק ולמלא פרטים:

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com