ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 22/12: טיול כריסטמס חגיגי ואותנטי בנצרת

עם תהלוכת חג המולד המסורתית!

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

נצרת, המשלבת בסמטאותיה את סיפורי העולם היהודי, הנוצרי והמוסלמי, את המולת הרחובות, הטעמים והמנהגים שהתפתחו בה במהלך ההסטוריה, מזמינה אותנו להנות מחג נוצרי מטריף.

נסתובב בין מנזרים לכנסיות, נשמע מסיפורי המקום ונתחבר אל רוח החג..
הרחובות יאירו לנו באורות החג ואווירת הקודש תוביל אותנו!

לקראת חג המולד מרגישים אווירה מיוחדת בעיר נצרת הנמצאת בימי המתנה לחג.

תקופת האדוונת - ימי תפילות, צום וחגים קטנים לקראת החג הגדול.

סיורינו יתמקד ברקע ההיסטורי, התיאולוגי והדתי של חג המולד בליווי הסבר על מנהגי החג ומשמעותם.

תחילת הסיור במתחם המנזר הסלזיאני, בגבעה הצפונית משם נתצפת על העיר ועל האזור ונדבר על העבר וההווה של נצרת, ועל הפסיפס האנושי ונדגיש מבנים חשובים בנוף העיר.

לאחר התצפית ובאותו מתחם נבקר בכנסיית ישוע הנער שהוקמה בתוך המתחם של בית ספר דון-בוסקו שמנוהל על ידי המסדר הסלזיאני. נספר את סיפור המנזר והכנסייה המיוחדת, נראה דמוי מערה המשחזרת סצינת הלידה של ישוע ונעמוד על הרקע של החג, על משמעותו התיאולוגית ועל ההבדלים בתאריך חג המולד בקרב העדות השונות.

נרד דרך שכונות וסמטאות העיר העתיקה לשוק ונבקר בכנסיית בית הכנסת, נדבר על בית הכנסת של היישוב היהודי שהתקיים בנצרת עד המאה ה-7 לספירה, ועל העדה היוונית קתולית והכנסייה שנבנתה ליד שרידי בית הכנסת שביחד נתנו למתחם את שמו: כנסיית בית הכנסת. נזכה לראות עץ מקושט ונדבר על מנהג קישוט עץ ועל הנבטת החיטה ונדון במשמעותם של סמלים אלה.

נמשיך למטחנת הגליל – אלבאבור, טחנת הקמח שהוקמה בסוף המאה ה-19 על ידי משפחה טמפלרית, והפכה היום לחנות תבלינים מדהימה הממוקמת במבנה עתיק בן למעלה מ- 250 שנה. נדבר על מאכלים מיוחדים הקשורים בחגים הנוצריים השונים שמתחילים ב 6 לדצמבר ועד לראש השנה.

נבקר בכנסיית הבשורה הקתולית המהממת ונשתלב בעיר המתמרקת לקראת החג הגדול ונסיים בכיכר כנסיית הבשורה האורתודוקסית ונסכם את היום ליד עץ הכריסמס המיוחד, שנבנה כל שנה מחדש לקראת החגים.

ביום המיוחד הזה נצפה בתהלוכת חג המולד המסורתית, תהלוכה גדולה וחגיגית לכבוד חג המולד החל ב- 25/12.

הטיול שלנו:

למי הטיול מיועד: לכולם!

מדריך: מויש מעוז - דוקטורנט ומומחה לחקר הנצרות

ציוד נדרש: מצב בריאותי טוב, נעלי הליכה סגורות, בגדים חמים וצנועים.

אוכל ושתיה: יינתן זמן חופשי לרכוש בין לבין. רצוי להביא מהבית.

מחיר: כולל אוטובוס צמוד, הדרכה וכניסה לאתרים רק 150 ש"ח עד שבוע לפני הטיול, לאחר מכן המחיר יהיה 170 ש"ח.

הגעה עצמית: המסלול אינו מעגלי ולכן לא ניתן. 

הנחיות כלליות לסיור:

  • נושאי נשק אינם רשאים להיכנס למקומות הקדושים כולל החצרות של מקומות אלה.
  • חל איסור מוחלט על צילום וידיאו של הסיורים, לגבי צילומים רגילים נא לברר בכל אתר בשל חוקי האתר.
  • נא להקפיד על לבוש צנוע לביקור באתרים הקדושים, גברים ונשים מכנסיים ארוכים וחולצות חצי שרוול לפחות.
  • אנחנו נכנסים למנזרים פרטיים שחלקם איננו פתוח למבקרים בדרך כלל, לכן נא לא לעזוב את הקבוצה ולזכור שדלת פתוחה איננה הזמנה להכנס.

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:  

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

נצא עם בוקר לעבר מרכז הגליל התחתון אל לב ליבו של רכס שכניה. על הטיילת היפה נלך ונשמע מסיפורי המרחב הגלילי. נמשיך לעבר הישוב הררית, שכשמו המעיד על גובהו, נתצפת ממנו אל בקעת בית נטופה. משם עם האוטובוס אל תל יודפת. נבקר בידפת העתיקה ונתבסם בסיפורה המיוחד, נמשיך בטיול רגלי מקסים בוואדיות והחורש סביבה.

נחזור הביתה עייפים עם סיפורים וחוויות והרבה טעם של עוד.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com