ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

עמק יזרעאל

שישי 10/12 טיול מורשת ישראל - אל עמק יזרעאל

עתיקות בית שערים, אלכסנדר זייד, תל-שמרון ובית הקברות בנהלל

ביוזמת ובהשתתפות: גיבור בן זמננו - אלוף במילואים עוזי דיין

ובסיוע מטה יהודי לאומי

מחיר הטיול כולל אוטובוס צמוד יום שלם רק 60 ש"ח

הטיול מתקיים בכל מזג אויר ! יש עוד מקומות !

משרד מארגני הטיול: חיים 054-6699845

 בית שערים:  

טיול מורשת ישראל מרכז רוחני של העם היהודי בתקופת השלטון הרומי בזכות רבי יהודה הנשיא שנחשב לסמכות הרוחנית של עם ישראל באותה תקופה. הוא קשר קשרים אמיצים עם השלטונות הרומיים, שחיזקו את מנהיגותו. הרומאים העניקו לו רכוש רב, ובין השאר אחוזה בבית שערים. רבי העביר את בית המדרש שלו ואת הסנהדרין, אותו הנהיג, לבית שערים, (ובאחרית ימיו לציפורי).

כשנפטר בשנת 220 לספירה לערך, הובל לקבורה בבית שערים ומאז נעשה בית העלמין של העיירה למקום מקודש ונהפך לבית קברות מרכזי של העולם היהודי בתקופת המשנה והתלמוד. אחת המערות בבית שערים נחשבת כמקום הקבורה שלו.

בבטן האדמה, עמוק במדרון הגבעה, חצבו תושבי בית שערים עיר קברים מפוארת. המבקר עובר דרך חצרות קדומות, מסדרונות ומדרגות לתוך אולמות גדולים, שבהם חצובים תאי קבורה ולצדם ארונות קבורה מאבן. החדרים וארונות המתים משופעים בתבליטים, בכתובות ובציורי קיר. דלתות חצובות באבן, המחקות בצורתן דלתות עץ, סוגרות על חלק מפתחי המערות

מערות עם עשרות מנורות שבעת הקנים בבית שערים

בית שערים הינו אתר קבורה יהודי, מהמאות הראשונות לספירה. מערות הקבורה המדהימות בבית שערים, פתוחות לקהל זה עשרות שנים. שם נקבר בין השאר גם רבי יהודה הנשיא, מגדולי ישראל בכל הדורות. באחת המערות נחצבה בקיר מנורת שבעת הקנים, שהיא היום סמל מדינת ישראל.

בשנה האחרונה נפתחו לקהל, מערות נוספות שנחצבו לפני כ- 1,800 שנה, הן ממוקמות בהר הסמוך, שבראשו ניצב פסל הסוס של אלכסנדר זייד הי"ד, מדרום למערות הקודמות, ובהן:

1. מערת המוזלאום - ובכניסה ישנו פסיפס עתיק.

2. מערת ארון הקודש - ובה נחרטו מנורות וארונות קודש.

3. מערות המנורה - ובה נחרטו עשרות מנורות שבעת הקנים.

4. מערת הלוחם ומנורתו - ובו כמה מנורות בעלות קנים.

5. מערת הגלדיאטור היהודי - בו חריתה של לוחם יהודי

6. מערת הגיהינום - שאותה גילה אלכסנדר זייד

7. מערת הפרש - ובה 380 מקומות קבורה וכתובות בעברית

8. מערת מאגר המים - בה נאגרו מים בתקופת המשנה.

בכל המערות יש כתובות בעברית, ארמית ויוונית.

 

חנוכה והמכבים:

לפני כ- 2,175 שנה הדליק יהודה החשמונאי מנורה בבית המקדש. זו אותה מנורה שהינה כיום סמל מדינת ישראל.

מרגש לראות בחג החנוכה, את עשרות המנורות שחקקו יהודים בסלע, לפני כ- 1,800 שנה, כדי לפאר את מקום קבורתם היהודי בארץ ישראל, במשך כל הדורות, נצבים יהודים בעולם כולו, ליד נרות החנוכה ומברכים "בימים ההם ובזמן הזה".

 תל שמרון ליד נהלל:  

נהלל הוא המושב הראשון בארץ והוא נבנה בצורת עיגול מושלם ולכל משפחה חלקה שוות צורה וגודל כדי לממש את עקרונות השוויון והאחווה. כמה מתושבי נהלל הינם דמויות מוכרות ובולטות בהיסטוריה הקצרה של ארצנו. ביניהם משפחת דיין - מדריך הטיול שלנו עוזי דיין, סבו חבר הכנסת הראשונה שמואל דיין, בנו שר הביטחון והרמטכ"ל משה דיין, חברת הכנסת יעל דיין, הבמאי והתסריטאי אסי דיין והיוצר יהונתן גפן.

 בנהלל התגוררו פרקי זמן הצנחנית חנה סנש, הסופר והעיתונאי מאיר שלו, הרמטכ"ל ושר הביטחון שאול מופז, איש סיירת מטכ"ל מוקי בצר, הזמרת שולה חן, הזמר דדי בן עמי, האלוף מוסה פלד, השר אריק נחמקין, חבר הכנסת עמוס הדר ואחרים.

תל שמרון הינו שמורת טבע מקסימה ובה עצי ליבנה יפים, פריחה נהדרת בעונה ומגדל תצפית נישא. בתקופת התנ"ך הייתה כאן עיר גדולה שכבש יהושוע והייתה פעילה ושוקקת עד הרס בית שני על ידי הרומאים לאחר המרד. כאן נשיר את שירי העמק וארץ ישראל היפה: באה מנוחה ליגע..

בית הקברות של נהלל:

בבית הקברות של נהלל הנמצא על מורדות תל שמרון ליד המושב קבורים שני הטייסים לבית רמון, אילן ובנו אסף ז"ל. הקברים של שני האחים לבית דיין. משה דיין הרמטכ"ל ואחיו זוריק דיין הי"ד שנפל בקרב רמת יוחנן בתש"ח, כאשר בנו עוזי דיין היה בן 100 יום.

את היום שהתחלנו בקברו של רבי יהודה הנשיא, נסיים בקדיש של עוזי דיין ליד קבר אבא, בנוכחות אימו שתחיה, הגב' מימי דיין-רבינוביץ

 

פסל אלכסנדר זייד:

אלכסנדר זייד היה ממקימי הארגונים "בר גיורא", "השומר" ו"אגודת השומרים" שפעלו לאבטחת האיכרים היהודים לפני קום המדינה, הוא נרצח על ידי הערבים בשנת 1938 ולזכרו הוקמה אנדרטה זאת בה נבקר.

האנדרטה, נבנתה בגודל טבעי על גבעה הסמוכה לביתו וצופה על עמק יזרעאל. אלכסנדר רכוב על סוסתו מסתכל מזרחה וידו על מצחו כדי להימנע מסינוור עיניו. הוא לבוש בגדי עבודה רגילים ונשקו נמצא על ברכיו.

בצדי האנדרטה ישנם שני סמלים, בצד אחד תבליט נחושת של חורש, ובצידה השני תבליט של רועה צאן. בחזית הבמה מופיעה הכותרת: "אלכסנדר זייד שומר בישראל".

גנבי מתכת ערביים ניסו לאחרונה מספר פעמים לגנוב את הפסל הענק, אך רוחו של השומר המהולל עדיין פוקחת עינה על העמק וכל הנסיונות נכשלו.

 

על אלכסנדר זייד כתב המשורר אלכסנדר פן את השיר על גבעות שייך אברק:

אדמה אדמתי
רחומה עד מותי
רוח רב חרבוניך הרתיח
ארשתיך לי בדם
שאדם ונדם
על גבעות שיך אברק וחרתיה
בשבועה לוהטה
את שבויה לי עתה
זה הלב את נדרו לא ירתיע
כי צווני חרות
האדם הפשוט
על גבעות שיך אברק וחרתיההמדריך שלנו - עוזי דיין: לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד המרכז, ויו"ר המועצה לביטחון לאומי. דיין הוא בנו של זוהר דיין שנפל בשנת 1948 בקרב רמת יוחנן מול הדרוזים, נכדו של חבר הכנסת שמואל דיין, אחיינו של משה דיין ובן דודם של יעל דיין, אסי דיין ויהונתן גפן.

עוזי דיין השתתף בפעולות רבות ואף נפצע למען ביטחון ישראל. כיום הוא פועל פוליטית למען הארץ ולאחרונה הקים גוף בשם "מועצת הביטחון לישראל" שמטרתו להוות משקל-נגד ל"מועצה לשלום ולביטחון" על ידי מתן נקודת ראות הימנית לסוגיות ביטחוניות. 

טיולים ואגדות גאה לעזור ולתמוך בעוזי דיין בדרכו להגן על ביטחון ישראל ! אנו מקווים שסיור זה, אחד מני רבים, יחזיר למטיילים גאווה ואהבה לארצנו כפי שאמר הדוד משה דיין: את הארץ שלנו צריך לאהוב ברגליים


פרטים והרשמה:

 מתי: יום שישי 10/12 בשעות הבוקר. חזרה לקראת 15:00. נצא באוטובוס מאורגן מתל-אביב. האוטובוס מחיפה בוטל בשל חוסר נרשמים מספיק.

שומרי מסורת: אנו נחזור הרבה לפני כניסת שבת ! אתם מוזמנים :)

מחיר הטיול וההדרכה: רק 60 ש"ח בלבד. ניתן לבחור את כמות המשתתפים ואת מספר התשלומים. המחיר לא כולל כניסה לגן לאומי בית שערים, שם כל כרטיס עולה עד 10 ש"ח על פי כרטיס ההנחות שלכם, סוג כרטיס האשראי, חברות במטמון, תעודת חייל/נכה ועוד - פרטים באתר רשות הגנים הלאומית.

לא ניתן יהיה לשלם בבוקר הטיול באוטובוס, אז נא להרשם מראש כאן:

נא ללחוץ כאן להרשמה לאוטובוס מתל-אביב: ניפגש בשעה 07:00 (רכבת ארלוזרוב, ליד מסוף אל-על לשעבר - היום מתחם השכרת רכב שלמה SixT), איסוף מטיילים בצומת גלילות (סינימה סיטי) בשעה 07:20, במחלף ינאי (אם הדרך) בשעה 07:45. אחראי הסעה: חיים יואבי 054-6699845

  

נא ללחוץ כאן להרשמה לאוטובוס מחיפה:  אין אוטובוס מחיפה מחוסר הרשמה מספקת


הערה: למארגני הטיול הזכות לבטל את הטיול מחוסר הרשמה מספקת. הטיול יתקיים בכל מזג אויר.

למי הטיול מיועד: לכל ישראלי ופטריוטי! המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה קצרה בלבד. הטיול מתאים גם לשומרי שבת, אז בואו! הטיול לא מתאים לילדים

מה להביא: מים, נעלי הליכה, פנס (!) מטבע של 10 ש"ח, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, כלי נגינה אם יש. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות. 

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com