ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שישי 7/12: סיור אידיאולוגי עם אלוף (מיל) עוזי דיין

טיול בעקבות גיבורי ישראל לארץ אבותינו

שיירת הל"ה, קרבות בגוש עציון,  והרודיון - קבר הורדוס המלך

שיירת הל"ה - מחלקת ההר, או כפי שנקראה לאחר מות 35 חבריה - מחלקת הל"ה, יצאה במלחמת העצמאות לסייע לגוש עציון הנצור ולתגבר אותו בלוחמים ובאספקה.

לאחר שחברי המחלקה שיחררו ערבי זקן שניקרה בדרכם ללא פגע קרא הוא לערביי האזור שכיתרו אותם במאות לוחמים.

כל לוחמי המחלקה נפלו בקרב אכזרי שנמשך כל היום. לאחר הקרב התעללו הערבים בגוויות בחורינו.

אנו נבקר בגבעת הקרב ובגלעד שהוצב לזכרם ונצדיע בדומיה לזכרם. לאחר מכן נשלים את הדרך אותה הם לא הצליחו לסיים וניסע לגוש עציון.

הפעילו את הוידאו וצפו בסיפור הגבורה של מחלקת הל"ה

 

קרבות מלחמת השיחרור בגוש עציון - במלחמת השחרור הטילו הערבים מצור על יישובי הגוש וניתקו את דרכי האספקה אליהם. המתיישבים ניסו  להחזיק מעמד, ונשלחו אליהם כמה פעמים תגבורות, בין השאר שיירת העשרה, שיירת נבי דניאל ומחלקת הל"ה.

יום אחד בלבד לפני הכרזת המדינה נפל כפר עציון. רבים ממגיניו, חברי הקיבוץ, לוחמי הפלמ"ח והחי"ש נהרגו תוך כדי קרב. הנותרים, לאחר שנכנעו לכוחות סדירים של הלגיון הערבי, נטבחו כולם על ידי חיילי הלגיון הערבי וערביי האזור, מלבד ארבעה לוחמים שהצליחו להימלט. שאר שלושת הקיבוצים נכנעו והמגינים נשלחו למחנות שבויים בירדן

ילדי ההרוגים היו מתכנסים ביום הזיכרון בשטח ישראל וצופים בעץ האלון הבודד שסימל את ביתם ומשפחתם שאבדו. העץ הפך לאחר שיחרור גוש עציון במלחמת ששת הימים לסמל המועצה המקומית. ההתיישבות היהודית בגוש עציון חודשה  וכיום מתגוררים כאן כ-60,000 אזרחים ישראלים.

אנו נטייל בגוש עציון וניכנס לחזות במצגת המרגשת המספרת על נפילת הגוש ותקומתו.


מלחמת דוד וגולית - כאן בעמק האלה, לפני כ 3500 שנה ניצל עם ישראל בזכות אומץ ליבו של גיבור אחר. דוד הרועה שיצא לבדו מול גוליית הפלישתי וניצח אותו בקלע מול אבן, זריזות ושכל מול שריון וכוח.

בזכות קרב זה דוד הפך למלך, איחד את 12 השבטים לעם אחד, כבש את ירושלים וקבע את גורלנו אנו אלפי שנים לאחר מכן.

דוד מלך ישראל חי וקיים !

הרודיון וקבר הורדוס - המלך הבנאי שההיסטוריה היהודית לא אהבה אותו עקב מוצאו האדומי, אך הביטו וראו מה הוא בנה: את בית המקדש, את מצדה, את קיסריה ואת הרודיון ועוד הרבה. הוא שינה את פני הארץ ואת ההיסטוריה לתמיד.

אנו נבקר בהר מלאכותי - ההרודיון, אותו הקים הורדוס וקרא לו על שמו. ההיסטוריון יוסף בן מתתיהו תיאר את האתר בספרו מלחמות היהודים:

"וכאשר עשה הורדוס זכר עולם לקרוביו ולאוהביו, לא זלזל גם בזכר עצמו: על־כן בנה מבצר בהר הפונה אל ארץ ערב וקרא לו הרודיון על שמו. ואף הרמה העשויה בידי אדם, במרחק ששים ריס מירושלים, אשר דמות לה כמראה שַד, גם לה קרא הורדוס בשם הזה וכלל את יופיה בכבוד וברוח נדיבה, כי את ראש הרמה הקיף מגדלים עגולים, ואת כל הכיכר המוקפת מילא ארמונות נהדרים, ולא רק מראה הבתים בפנים היה תאווה לעיניים, כי־אם גם מחוץ היה עושר רב שפוך על הקירות והקרנות והגגות. המלך פיזר כסף רב למשוך ממרחק מים רבים עד ראש הרמה, ובשיפוע הגבעה חצב מאתיים מעלות שיש לבן צח, כי הייתה הגבעה גבוהה למדי, אף כי כולה נעשתה בידי אדם. וגם בתחתית הגבעה הקים הורדוס בנייני מלכים אחרים, בתי מסכנות (מחסנים) לכלי בית המלך ובתי משכן לעבדיו, עד כי דמתה המצודה הזאת לכל חוקיה לעיר שלמה בתחום ארמון־מלכים"

המדריך שלנו - עוזי דיין: לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל, סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד המרכז, ויו"ר המועצה לביטחון לאומי. דיין הוא בנו של זוהר דיין שנפל בשנת 1948 בקרב רמת יוחנן מול הדרוזים, נכדו של חבר הכנסת שמואל דיין, אחיינו של משה דיין ובן דודם של יעל דיין, אסי דיין ויהונתן גפן.

עוזי דיין השתתף בפעולות רבות ואף נפצע למען ביטחון ישראל. כיום הוא פועל פוליטית למען הארץ ולאחרונה הקים גוף בשם "מועצת הביטחון לישראל" שמטרתו להוות משקל-נגד ל"מועצה לשלום ולביטחון" על ידי מתן נקודת ראות הימנית לסוגיות ביטחוניות. 

טיולים ואגדות גאה לעזור ולתמוך בעוזי דיין בדרכו להגן על ביטחון ישראל ! אנו מקווים שסיור זה, אחד מני רבים, יחזיר למטיילים גאווה ואהבה לארצנו כפי שאמר הדוד משה דיין: את הארץ שלנו צריך לאהוב ברגליים

הנה תמונות שצילם דוב בטיול הזה בפעם קודמת

פרטים והרשמה:

דמי הכניסה בדרך כלל לאחרים אלו: חזיון בכפר עציון וגן לאומי הרודיון הינם 47 ש"ח. טיול זה מסובסד והמחיר כולל הכניסות, אוטובוס והדרכה  80 ש"ח בלבד.

  • איסוף תל-אביב: ניפגש בשעה 06:45 (רכבת ארלוזרוב, בחניון "חנה וסע" הצמוד).
  • איסוף לטרון: ניפגש בשעה 07:15 בחנייה של בית הספר לשריון
  • איסוף חדרה: ניפגש בשעה 06:30 רח' הרברט סמואל 54 ליד הדואר

שומרי מסורת: אנו נחזור עד 14:30 ! אתם מוזמנים :)

עזרה בהרשמה ולכל שאלה המתנדבות שלנו: רחל 050-7496796, רינה 054-4789402

מחלקת הנהלת חשבונות: ימים א-ה שעות 09:30-17:00 03-6818776

לאחר התשלום תקבלו במייל קבלה המשמשת כרטיס לטיול, נא להדפיס ולהביא איתכם!

ארוחת צהריים: תביאו איתכם !

ציוד לטיול: מצב בריאותי ומצב רוח טוב, מי שתייה, נישנושים לדרך, כובע ונעלי הליכה.

 זהו טיול אידיאולוגי המתוכנן מאורגן ובאחריות מטה יהודי לאומי (מי"ל), עוזי דיין וצוותו,  בראשות רו"ח חיים יואבי, עוזי וחיים גם ישתפו אתכם בדעותיהם על מצבנו הבטחוני.

אין הרשמה טלפונית, לא ניתן לשלם במזומן ביום הטיול אלא רק מראש כאן בכרטיס אשראי:

ביטולים עד שבוע לפני הטיול: 20 ש"ח דמי טיפול. משבוע לפני הטיול לא ניתן לבטל.

הערה: למארגני הטיול הזכות לבטל את הטיול מחוסר הרשמה מספקת. הטיול יתקיים בכל מזג אויר.

למי הטיול מיועד: לכל ישראלי ופטריוטי! המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה קצרה בלבד. הטיול מתאים גם לשומרי שבת, אז בואו! הטיול לא מתאים לילדים

מה להביא: לבוש צנוע! מים, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, כלי נגינה אם יש. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות.


 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com