ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 


חמישי, יום העצמאות 19/4: מגבורה לתקומה – טיול מיוחד ליום העצמאות

הצטרפו לקבוצת שלנו בטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות, עדכונים וחוויות

נתחיל את טיולנו בביקור בקסטל

קַסְטֶל הוא שמה של גבעה וגן לאומי בקצהו של הר מעוז, מעל כביש 1 (כביש תל אביב–ירושלים), בשטחה של מבשרת ציון. עד 1948 שכן על הגבעה יישוב ערבי בשם אל-קסטל, והמקום היה נקודת אסטרטגית במהלך המערכה על ירושלים במלחמת העצמאות בשל השליטה המוחלטת של הנקודה על הכביש מהשפלה לירושלים, בו נעו השיירות לירושלים.

נמשיך לגבעת הרדאר ונבקר באנדרטת חטיבת הראל

גבעת הרדאר נישאה בהרי ירושלים, על מרגלותיה בנוי היישוב הר אדר המשמר את שמה. גובהה של גבעת הרדאר הוא כ-880 מטרים מעל פני הים, והיא מצויה במיקום מרכזי שממנו ניתן לצפות על ירושלים, יהודה, השפלה וכביש ירושלים תל אביב. הגבעה נודעה בעיקר בשל הקרבות הקשים שהתנהלו בה במלחמת העצמאות ובמלחמת ששת הימים.

אנדרטת חטיבת הראל, זהו אתר ההנצחה המרכזי עבור לוחמי חטיבת הראל, אותו תכננו האדריכלים אריה ואלדד שרון.

האנדרטה ממוקמת בחלק הגבוה ביותר ביישוב ועליה מגדל תצפית גבוה מבטון המעוצב בצורת שתי צלחות רדאר, ובתוכו שני גרמי מדרגות לולייניות.

מרחבת התצפית שבמגדל נשקף נוף פנוראמי מרשים: ממזרח הרי ירושלים, הר הרצל, הר הצופים, הקסטל והר גילה; ממערב ניתן לראות את גורדי השחקים של גוש דן ואת מסלולי ההמראה של נתב"ג. מצפון רמאללה ונבי סמואל ומדרום הקסטל ותל צובה.

לצד מגדל התצפית ניצבים כלי רכב ששימשו את לוחמי החטיבה במלחמת העצמאות ב-1948 ובמלחמת ששת הימים ב-1967, וביניהם גם תעלות הקשר המקוריות ששימשו את לוחמי הלגיון הערבי והלוחמים הירדנים.

משם נמשיך לנבי סמואל שם נלמד על הקרב שהיה ניסיון השתלטות כושל של חטיבת הראל מהפלמ"ח על הכפר נבי סמואל מצפון לירושלים, שנערך ב-22–23 באפריל 1948 במסגרת מבצע יבוסי במלחמת העצמאות.

הייתה זו הפעם הראשונה בה חרג בן-גוריון (ששהה באותו הזמן בירושלים ) מן העיקרון האסטרטגי, שהוא עצמו התווה, שאין להשתלט על שטחים שתוכנית החלוקה ייעדה למדינה הערבית בשטחה של ארץ ישראל המערבית, ואישר לחטיבת הראל לכבוש את כל השטח שבין ירושלים לרמאללה לרבות את הפרוורים הדרומיים של רמאללה.

נגיע לאנדרטת מגילת האש הממוקמת ביער הקדושים שבהרי ירושלים, סמוך למושב כסלון ובה מונצחים תולדות עם ישראל משואה לתקומה.

האנדרטה הוקמה ביוזמת "בני ברית" בארצות הברית, ובתרומתו. נחנכה בחודש מרץ 1972.האתר נבחר על ידי יוסף וַיְץ, מראשי קק"ל וממייסדי מינהל מקרקעי ישראל. את האנדרטה פיסל האמן נתן רפופורט, ניצול השואה בעצמו.

האנדרטה עשויה ברונזה וגובהה שמונה מטרים. צורתה היא של שני גלילי מגילה, המביעים את היותו של עם ישראל עם הספר. גליל אחד מתאר את השואה והשני את התקומה.

בחלק המסמל את "השואה" מתוארים בין השאר יאנוש קורצ'אק וילדיו, שורת קסדות המתארות את החיילים הנאצים, דמות מלוחמי הגטאות האוחזת רימון, ודמויות נוספות מאחורי גדרות המחנות. את חלק השואה חותמים תמונות של ניצולי השואה העולים לארץ במבצעי העפלה, יהודים מהארץ שעוזרים להם לרדת מהסירות, ודמות יהודי המנשק את אדמת ארץ ישראל.

בחלק "התקומה" מפוסלים סמלים שונים של הארץ כמו: עצי זית, ילד אוחז אשכול ענבים, הרב גורן התוקע בשופר ליד אבני הכותל המערבי, מנורת בית המקדש המתוארת בשער טיטוס, דמות זקן (בן דמותו של רבי אריה לוין) המסמלת את אליהו הנביא, אנשים רוקדים הורה ודגלים מתנופפים ליד מלאך התוקע בחצוצרה.

במרווחים שנוצרו בין שני הגלילים ממוקמים שני חדרי זיכרון, שבתוך כל אחד מהם חרוט פסוק מהתנ"ך.

לאחר ביקור מרגש באנדרטת מגילת האש נמשיך בקטע הליכה רגלית של כ- 3 ק"מ עד מערת בני ברית וככל שיאפשר הזמן נמשיך ונבקר גם ביד אנה פרנק שביער הקדושים

מערת בני ברית היא מערה טבעית, קרסטית, אחת מהאתרים המרכזיים ביער הקדושים, בפרוזדור הרי ירושלים. המערה, באפיק נחל כסלון, הורחבה כדי לשמש מקום התייחדות עם זכר קורבנות השואה.

הערה: יתכנו שינויים בהתאם לעומס המטיילים ביום העצמאות.

הטיול שלנו:

למי זה מיועד? לכולם. דרגת קושי קלה-בינונית, מעט הליכה.

מחיר: רק 150 ש"ח לנרשמים עד שבוע לפני הטיול ואח"כ 160 ש"ח, כולל אוטובוס והדרכה.

מדריך: צבי

אחראית הטיול: פזית 054-6672412

מזון ושתיה: את ארוחת הבוקר נערוך בשורש שם ניתן גם לרכוש מי שלא הביא. את ארוחת הצהרים נערוך בפיקניק מרכזי במהלך הטיול, כל אחד מתבקש להביא פריט לחלוקה לחבר'ה.

ציוד חובה: נעלי הליכה סגורות, מי שתייה, כובע, טלפון סלולרי, מצב בריאותי טוב.

נקודות איסוף באוטובוס מצומת אלונים:

06:30 צומת אלונים, תחנת האוטובוס לכיוון טבעון

06:40 צומת יקנעם, מול קניון G לדרום

07:00 צומת אולגה לכיוון דרום

07:15 צומת נתניה לכיוון דרום

07:25 צומת כפר שמריהו לכיון דרום

07:30 גלילות, תחנת האוטובוס מול סינמה סיטי לכיוון דרום

07:45 תל-אביב תחנת רכבת ארלוזרוב ליד הירידה לאיילון דרום

08:00 חולון - תחנת דלק היובל רחוב משה דיין

08:15 ראשל"צ, תחנת אוטובוס בתוך חניון אבי האסירים

08:25 נס ציונה, ליד הקניותר

08:35 ביל"ו - תחנת האוטובוס מול אווזי לכיון גדרה

09:00 לטרון

17:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

נותרו מקומות אחרונים! הרשמה טלפונית אצל פזית 054-6672412

 ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com