ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 


שלישי, יום הבחירות 30/10: טיול מרגש למנהרות הכותל ותולדות

בית המקדש מעל ומתחת לאדמה

~ שוק מחנה יהודה ~ הרובע היהודי ~ שכונת נחלאות ~ העיר העתיקה ~

מבטיחים להחזיר אתכם בזמן כדי לבחור :-)

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

סיור מרתק במנהרות הכותל המערבי – נדבכי הכותל מתגלים במעבה האדמה ומספרים את ספורה של ירושלים הקדומה ואת כיסופי הדורות אליה...

בטיולנו נעבור בשוק מחנה יהודה, נטייל בשכונת נחלאות היפהפיה, העיר עתיקה, הרובע היהודי, הר ציון ועוד...

מנהרות הכותל הן מערך חללים ומחילות תת-קרקעיות מתקופות שונות לאורך תוואי הכותל המערבי והרבה מעבר, מתחת לבתי הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. במתחם התת קרקעי מבנים מתקופת בית שני, מימי הביניים ומהעת החדשה. ציר הליכה אופקי מחבר את החללים והמחילות, מעניק למבקר חוויה של מסע לאורך ציר הזמן ההיסטורי, ונחשב לאחד מאתרי התיירות הפופולריים בישראל.

פרויקט חשיפת הכותל המערבי לכל אורכו לאחר מלחמת ששת הימים, נועד לאפשר לכל יהודי לגשת אל הכותל שלנו לא הפרעה. האתר הוא נקודת חיכוך רגישה מבחינה דתית בין אוכלוסייה מוסלמית ויהודית והביא לא פעם לתסיסה, שהגדולה בהן הייתה מהומות מנהרת הכותל ב-1996.

איך כל זה נוצר? (באשמת הממלוכים..)

את העיר העתיקה חצה בעבר גיא עמוק (הטירופיאון) משער שכם ועד שער האשפות. הר הבית נבנה מצדו המזרחי של הגיא ואילו בתי המגורים בעיר העתיקה היו בצד המערבי, מופרדים במכשול עמוק למבקשים לעלות להר הבית. אבל כל דור ודור מצא לו פתרונות: בתקופת בית שני נבנה גשר גדול (קשת רובינסון) מעל הגיא, רק שהוא נחרב עם חורבן בית המקדש ע"י הרומאים. המוסלמים בנו  גשר על חורבות הגשר הקדום ועם הזמן ירושלים גדלה ובתוך הגיא נבנו מבני ציבור ובתי מגורים.

במאה ה-13 נכבשה ארץ ישראל על ידי הממלוכים ותחת שלטונם גדלה ירושלים ופרחה. כדי לאפשר למאמינים המוסלמים גישה ישירה להר הבית מבלי להידחק לגשר צר אחד, או לחצות את הגיא, הם מצאו פתרון מיוחד: הממלוכים "ביטלו" כליל את הגיא, ובנו משטח מגשר ענקי מעל כולו. לשם כך הן בנו קמרונות ועמודי ענק לתמוך במבני ציבור גדולים שמילאו את כל חלל הגיא ופתחם היה בגובה המפלס החדש.

עם "קבורת" הגיא מתחת למפלס העיר נקברו עמו גם המבנים הרבים ששכנו בו עד אז, וחלק מהם אף הפכו לבורות מים או למחסנים. לאחר פילוס פני השטח, יצרו הממלוכים פתחים רבים בכותל המערבי והצפוני של הר הבית, שאפשרו גישה מהירה ונוחה אליו. פתחים אלה קיימים עד היום כשערי הר הבית, בהם שער השלשלת, שער מוכרי הכותנה, שער הברזל, שער המשגיח, ועוד.

חלק זה של ירושלים הפך אפוא לבעל שני מפלסים: זה הנראה לעין וזה התת-קרקעי. מנהרות הכותל נמצאות במפלס התת-קרקעי, ועוברות דרך המבנים שנקברו עם הגבהת העיר.

לאתר מנהרות הכותל לחצו כאן

הטיול שלנו:

למי זה מיועד: המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה נעימה בסימטאות העיר העתיקה.

מחיר: 180 ש"ח כולל אוטובוס צמוד, כניסה למנהרות הכותל והדרכה.

הגעה עצמית: ניתן, בעלות של 150 ש"ח בלבד.

מה להביא: לבוש צנוע! מים, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, לא תהיה עצירה לרכישת אוכל/שתיה, אז אנא הצטיידו מראש.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות איסוף באוטובוס מתל-אביב: 

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

הטיול מלא! לרשימת המתנה נא ליצור קשר עם המשרד 03-6818776

 

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

* תמונת הפנורמה צולמה ע"י אבינועם שמש מאתר ארטלי, התמונות בצד מויקיפדיה

ובינתיים תהנו ממצגת מרגשת על בית המקדש בימי תהילתו:

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com