ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

מדוע אני נמשך אל מי שלא רוצה אותי?

כשארז נכנס לקליניקה והצהיר שהוא רוצה לפתור את הבעיה שיש לו בזוגיות לרגע התפלאתי. מה שראיתי לפני היה גבר כבן שלושים, בנוי היטב, ניתן היה לראות שהוא מקדיש לפחות שלוש פעמים בשבוע לאימונים בחדר בעל מקצוע חופשי (רואה חשבון) ונאה מאוד.

לכאורה לאדם כזה לא צריכה להיות בעיה של למצוא בת זוג לפחות על פי הפרמטרים שאני הכרתי אז שאלתי אותו מה זאת אומרת שיש לו בעיה בזוגיות, הרי זו הגדרה מאוד כללית שכל אחד יכול לפרש אותה על פי ניסיונו. מכיוון שההתנסויות של כל אדם הן ייחודיות, הקשבתי קשב רב להסבר של ארז מה זה בעיות בזוגיות.

"לא הייתה לי זוגיות כבר חמש שנים" והשפיל את מבטו.

"לפני חמש שנים הייתה לך זוגיות" שאלתי? "כן" אבל עד גיל 25 אף אחת מהן לא החזיקה מעמד יותר מחצי שנה. רציתי ליהנות מהחיים, לא רציתי להתחייב פעמים רבות עזבתי, וכמה פעמים עזבו אותי לא משהו מיוחד, לא חושב שנותרו בי צלקות, זה המצב".

חשתי שעלי להכיר יותר את החלק הלא מודע של ארז, לכן עברתי לבדיקת דופק. כאשר אני בודק את הדופק לאדם בעזרת תמציות הפרחים של ארץ ישראל, התמציות משמשות כמו גלי אמת. כאשר אני מקרב אותן לגופו של האדם במידה והתת מודע שלו מנהל אותו בלי ידיעתו, התמציות יגרמו לדופק של האדם להגיב בצורה שתורה לי בוודאות שהאדם מוכן להעלות אל המודעות שלו את מה שהיה לא מודע קודם לכן.

בדרך כלל כאשר החלק הלא מודע מנהל את האדם הוא יחסום אותו מלהשיג את מה שהוא רוצה אלא אם כן הוא יעלה את החלק הלא מודע אל ההכרה מדוע אני נמשך אל מי שלא רוצה אותי? על חשיבות גדולה שארז נותן לדעותיהם של אנשים לעיתים יותר מדעותיו שלו.

"האם אתה נמצא בקשר כלשהו עם אישה שאלתי אותו"?

ארז חייך ואמר "כן עם שתיים אבל זה לא מחייב" מיהר להגיד.

"אני מבין" אמרתי "מה סוג הקשר שיש לך עם כל אחת מהן"?.

"נתחיל עם זו שאני נמשך אליה" אמר "היא עורכת דין מפורסמת רווקה שלא שמה עלי. אחת לחודש כשבא לה סטוץ היא מתקשרת אלי ואני עוזב כל מה שאני עושה כדי להיות איתה".

"כמה זמן זה נמשך" שאלתי "כשנתיים" ענה לי.

"ספר לי על השנייה" אמרתי לו.

"סיגל זו האחות התאומה שלי . אני מכיר אותה שנה והיא החברה הכי טובה שלי. את האמת אני מרגיש איתה הכי בנוח, איתה אני יכול להיות מי שאני, היא מכירה את כל החולשות שלי ומקבלת אותן ואתה יודע אם אני בצרה ואני צריך להתקשר למישהי שתבוא ותציל אותי, אין לי ספק למי אני מתקשר".

"האם הבעיה לה אתה קורא זוגיות היא בעצם במי לבחור שאלתי אותו"?

"לא בדיוק" ענה, "אם העורכת דין הייתה רוצה להיות בת הזוג שלי הייתי מסכים מייד, לעומת זאת אני מרגיש שאם הייתי עם סיגל הייתי מתפשר".

"למה אתה מתכוון"? שאלתי. "תראה. לא כל כך נעים לי אבל ההורים שלי לא היו אוהבים אותה, היא ספרדייה ואנחנו אשכנזים".

בינגו לוטם מרווני חשבתי לעצמי.

"תגיד לי" שאלתי "אתה מכיר את המושג עיניים גדולות", כן הוא אמר, "אמא שלי היתה אומרת לי שבאוכל יש לי עיניים גדולות. תמיד הייתי לוקח מנות שלא הייתי יכול לגמור לאכול אותן".

"כשיש לך עניים גדולות באוכל מה קורה לך בדרך כלל" שאלתי?

"אתה משמין" הוא ענה, שנינו פרצנו בצחוק מתגלגל.

"מה עוד יכול לקרות לך" שאלתי אותו "עם עניים גדולות באוכל"?

"אם אני לוקח יותר מידי אוכל מהר מאוד אני מפסיק ליהנות ממנו".

"אם כך מה זה לא להתפשר באוכל" ?

"לקחת את מה שאני אוהב ובכמות המתאימה".

"האם את התובנות הללו אתה יכול ליישם בחיי הזוגיות שלך"?.

"אתה רוצה להגיד לי שסיגל היא בדיוק מה שאני צריך ושהעורכת דין היא עיניים גדולות"?

"תבדוק מה אתה מרגיש כשאתה עם סיגל ומה אתה מרגיש כשאתה לבד, מחכה ימים לטלפון שלא מגיע מהעורכת דין. תבדוק טוב אם האוכל שאתה כל כך אוהב לא נמצא מתחת לאף שלך".

שבועיים אחרי זה ארז התקשר אלי ואמר לי תודה שעזרת לי לפגוש שוב את אהבת חיי תודה בשמי ובשם סיגל.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com