ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 


שבת 4/3: טיול דרך היין בנגב! יקבים וטבע בדרום

  הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

אחרי שביל היין בגליל ובשפלה, הגיע הזמן להכיר את עולם היין גם בדרום :-) נצא להכיר את הדרום דרך הפריזמה של כוס יין איכותי...

נתחיל את הטיול בהיכרות עם יקב עתיק, דו קומתי, אחד ויחיד בארץ ליד שדה משה, וכאן נבין את עוצמתה של תעשית היין בעולם העתיק.

נמשיך ליקב בן שושן, שם נטעם ונשמע על יקב הבוטיק האישי והמיוחד. נתבל את הביקור ביקב, בביקור בחוות עיזים ותיקה בנגב, ונשמע איך מגדלים עיזים לחלב במדבר ואיזה גבינות עושים מהחלב האיכותי.

לאחר הביקור בחוות העיזים, נגיע לחווה יחודית בארץ, חוות צברי אורלי, כאן נכיר סברס מסוג אחר, ומוצרים שמפיקים מהפרי הטעים והבריא. כאן גם נאכל ארוחת צהריים (המעונינים יוכלו לקנות ארוחה קלה ופרי טרי).

את שעות אחה"צ נבלה בהליכה קלה ונעימה של כ-4 ק"מ בנחל נוקד, שבו פרחים וצמחי עונה, חווה חקלאית ומצודה עתיקות ועץ מרשים. נסיים את היום במרתף היין שבחוות בוקר, כאן נתכבד בשתיה חמה ונכיר את היקב ותוצריו, ואת מבחר היינות שמייצרים בדרום, בו טיילנו היום.

דרך היין בנגב

בעבר, אמר בן גוריון "הרוצה להחכים – ידרים". אם היה חי היום, היה לבטח אומר: "הרוצה להינות מיין משובח – ידרים".

יותר ויותר מתברר, שהדרום, ובמיוחד הר הנגב, הופכים למרכז התענינות של עולם היין בישראל. לנגב יש כל התכונות, המאפשרות לו לייצר ענבי יין משובחים. הדבר היחידי שחסר זה מים להשקיה, וגם לזה יש פתרון מודרני.

"דרך היין" בנגב, שמתפתחת כבר עשרות שנים, הביאה לנטיעת כרמים רבים של ענבי יין שאיכותם משובחת, והיקבים הגדולים עומדים בתור לקנות את ענביהם. בצד הכרמים האיכותיים, צצו יקבים קטנים ובינוניים, ותיקים בני עשרות שנים, וצעירים, בני שנים אחדות, שהיינות שלהם זוכים למדליות במבחני טעימה בארץ ובעולם.

סודות היין והכרם

יין מלוה אותנו בכל מהלך חיינו, כמעט (הגבר היהודי מכיר אותו כבר מברית המילה). הוא מקבל את השבת, ובו מטביע אדם את יגונו. אותו ישיקו אויבים, להוכיח שפניהם לשלום, ובו ימהלו את הרעל שימית אחרים. הוא יקר והוא זול, הוא מתוק או יבש, הוא אדום וגם לבן, הוא משביח עם השנים, וגם מתקלקל בבוא יומו.

כשהוא מתקלקל, מתבלים איתו סלט וכשהוא בוסר, מחמיצים אותו. היין הוא אחד המשקאות העתיקים ביותר בעולם (כנראה, שני לבירה). אומרים עליו שהוא משמח לבב אנוש, המשילו עליו משלים והוא מככב בסיפרי הקודש. יש לו מקום כבוד בין שבעת המינים, וכשבאים לתאר את ארץ זבת חלב ודבש אומרים ארץ דגן ותירוש ויצהר.

התהליך שהופך פרי של צמח מטפס למשקה יקר מרתק. איך מגדלים גפן, ומה ההבדל בין כרם לענבי יין וכרם לענבי מאכל? מגוון זני הגפן יכול לבלבל, האם כולם טובים ליין? איך הופך מיץ הענבים, התירוש, ליין? ואיך נוצר צימוק? מה מייקר את היין? הסודות שעברו בעבר מפה לאוזן, חשופים היום לכל המתענין.

הטיול שלנו:

למי הטיול מיועד: לאוהבי הליכה, כ-4 ק"מ הליכה בדרגת קושי קלה-בינונית.

ציוד נדרש: נעלי הליכה, כובע / כיסוי ראש, מי שתיה לכל הטיול, אוכל לפי התוכנית, ביגוד מתאים למזג האויר ולאתרי הטיול. מומלץ: מקל הליכה / כיסא מתקפל.

אוכל ושתיה: יש להביא אוכל ושתיה לכל היום.

מחיר: במיוחד בשבילכם במחיר מסובסד במיוחד של 140 ש"ח כולל טעימות יין, הדרכה ואוטובוס צמוד.

מדריך: משה

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות איסוף באוטובוס:

07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב, מתחם השכרת רכב שלמה SixT לשעבר, ליד הירידה לאיילון דרום.

07:15 - בית דגן, בפיצוציה מול הכניסה ליישוב

07:25 - גשר ראשל"צ מול מכבי האש בירידה לכביש 4

07:45 - ישוביי גדרות

07:55 - צומת ראם

08:00 - צומת קרית מלאכי/קסטינה

16:30 - סיום משוער ותחילת חזרה

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם, בשבוע האירוע אין החזרים.

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

 

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com