ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

סופ"ש שישי-שבת 15-16/12: טיול מדברי מרגש בנגב:

טיול הר כרכום, הוא הר מתן תורה - הר סיני האמיתי!

לפגוש את הסנה הבוער, להתפעל ממקדש 12 השבטים, להתרגש על הר סיני!

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

הדרכה: מומחה וחוקר דתות - מויש מעוז

"בחדש השלישי לצאת בני ישראל מארץ מצרים, ביום הזה באו מדבר סיני. ויסעו מרפידים, ויבאו מדבר סיני, ויחנו במדבר, ויחן שם ישראל נגד ההר. ומשה עלה אל הא-לוהים, ויקרא אליו ה' מן ההר לאמר: כה תאמר לבית יעקב ותגיד לבני ישראל..." (ספר שמות, מתן תורה).

הגשם שוב שטף את חולות המדבר, הגבעות המאובקות מתחילות להתכסות בפריחה מדברית... הגבים בקניונים העמוקים נמלאו מי שיטפונות והנגב קורא לנו לצאת ולגלות אותו שוב.

ננצל את ההזדמנות ונטייל במקומות מדהימים... ניסע דרומה, לדרום הפרוע של ישראל, בין מרחבי-עד לצוקים תלולים, בין דיונות נישאות למצוקי קניונים, בין אוהלי הבדווים לעתיקות תנכיות.

נגיע לעומק המדבר ולעומק ההיסטוריה של כל הדתות - עד למקום בו קבעו המדענים ואישר האפיפיור כי הוא הר מתן תורה האמיתי.

 

יום שישי:

נפגש עם הטיולית-ספארי שלנו במצפה רמון (ניתן גם להגיע איתה מהמרכז, שעות איסוף למטה). נעצור בסופרמרקט המקומי להצטיידות, ניסע למכתש רמון לטיול עומק בנופי מדבר מרהיבים ותופעות גאולוגיות, נגיע לחניון לילה באזור ללינה והתארגנות. לעסוקים בשישי ניתן יהיה להצטרף אלינו גם בשישי בערב.

לאורך מסלול הטיול ביום שישינראה נופים מרשימים של כל הנגב ואפילו את מרחבי סיני מצד אחד ואם הראות תהיה טובה גם את הרי אדום שבירדן בצד השני. נעבור ליד מבנים גדולים ומרשימים שכנראה שימשו לקבורה עוד לפני 5,000 שנה. וגם ליד קו מסתורי אשר יש טוענים שהוקם כמנחת חייזרים....

יום שבת:

לאחר ארוחת הבוקר ניסע באישור צה"ל על כביש 10 דרומה ונמשיך כ 12 ק"מ לעומק השטח, שביל המתאים רק לג'יפים עד להר כרכום המפורסם.

זאת הרפתקה ארכיאולוגית מאובקת בסגנון אינדיאנה ג'ונס בעקבות שברי לוחות הברית אותם קיבל משה מאלוהים ממש כאן, וניפץ אותם על סלע בכעסו כאשר ראה מההר את עם ישראל בעמק בוגד באלוהיו ועובד את עגל הזהב. רק אל תשכחו את הכובע, השוט והחיוך הממזרי של אינדי.

נטייל במסלול נהדר על השלוחה מצפון מערב להר כרכום, נראה בדרכינו כתובות, ציורים, את גב כרכום ועוד...

זהו אזור פראי הסגור בדרך כלל בפני מטיילים גם בגלל קרבתו לגבול המצרי, לשטחי אימוני צה"ל ובגלל חפירות ארכיאולוגיות של משלחות חוקרים מהעולם. על ההר ומסביבו נמצאים שרידים של מבני מגורים, חניונים ומקדשים עוד מתקופת האדם הקדמון שנדד לאירופה ואסיה במסלול זה, ממש באותו המסלול בו עבר עם ישראל ביציאת מצרים.

ההר היה אתר עליה לרגל לעמי המדבר. לרגליו בנו חניונים ואז אנשים בודדים, כנראה כהנים, עלו לפסגה בכדי לבצע את טקסי הדת. סימנים רבים כמו מצבות מעגלי אבנים, קברים וכמות אדירה של  ציורי סלע  מעידים על פעילות דתית ענפה ועל החשיבות הפולחנית של המקום.             

ההר עצמו מכוסה אבן שחורה וקשה ביותר, כנראה שברי אסטרואיד שהתרסק כאן לפני מיליוני שנים.

מחצב יקר זה ששימש את הקדמונים לראשי חיצים, חניתות וכלי עבודה הוא כנראה המקור ההיסטורי לקדושת ההר ולאיסור העתיק לעלות עליו. בתקופת הקדמונים היה ההר צומת גבולות בין המדיינים, העמלקים, הנבטים, המצרים ושבטי הבדווים של המדבר וכולם נלחמו בתקופות שונות על השליטה בו. עמים אלו עבדו את אל הירח, "סין" בארמית, ובהטיה "ההר של סין" – הר סיני. בחפירות מצאו הארכיאולוגים מקדשים לאל הירח ויישובים של עמים אלו וגם חניוני ענק של עם ישראל שחנה כאן בדרכו ממצריים לישראל. לכתבה ולסרטון ווידאו בנושא הר כרכום לחץ כאן.

למען "גילוי נאות" חלק מהחוקרים אינם מקבלים את התיאוריה כי הר כרכום הוא הר סיני ולא מאשרים שמסלול בני ישראל ממצריים עבר דווקא כאן. בטיולנו, מויש מעוז יסביר לנו על מה כל המהומה וגם יוסיף קצת על הקשר בין התנ"ך לחייזרים ומדוע הם ביקרו דווקא כאן.

מומלץ לקרוא את הכתבה ב Ynet המספרת על הסנה הבוער שמתגלה עד היום בהר כרכום.

סיום משוער ויציאה מהשטח: בסביבות השעה 16:00

בציור סלע הזה, אחד מתוך אלפים על הר כרכום, ניתן לראות את לוחות הברית וזאת על פי טענתו של פרופ' עמנואל ענתי, בוידאו כאן תוכלו לראות כתבה מחדשות ערוץ 2 על הר כרכום:


 

הטיול שלנו:

מדריך בהר כרכום: מויש מעוז

מחיר: 390 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד שבוע לפני הטיול, לאחר מכן המחיר יהיה 450 ש"ח. ניתן לחלק ל-5 תשלומים. כולל: הגעה בטיולית, יומיים מלאים בשטח, מורה דרך מוסמך.

סידורי לינה: לינה בחניון באזור מצפה רמון. 

אוכל ושתייה: כלכלה עצמית - אנא הביאו מזון ליומיים מלאים, אנו גם עוצרים להצטיידות בסופרמרקט מקומי

ציוד נדרש: נעלי הליכה טובות, מקלות הליכה מומלצים, אוהל ושק שינה, 3 ליטר מים לאדם ליום לפחות, פנס, מזון ליומיים, נייר טואלט וגפרורים, משקפי שמש, לבוש חם ללילה.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקרה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מצומת רעננה: *למי שמעוניין לנסוע פחות מרחק בטיולית, מוזמן להצטרף אלינו בתחנות האיסוף הדרומיות יותר

  • 06:20 - צומת רעננה מרכז, בתחנת האוטובוס לכיוון דרום
  • 06:40 - גלילות, סינמה סיטי, בתחנת האוטובוס לכיוון דרום
  • 07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב מתחם השכרת רכב שלמה SixT לשעבר, ליד הירידה לאיילון דרום
  • 07:15 - ראשל"צ, ליד מכבי האש, בתחנת האוטובוס בכביש היורד לכיוון אשדוד
  • 07:55 - צומת קסטינה
  • 08:30 - צומת דבירה, הפסקת בוקר

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

מספר המקומות מוגבל ל 30 וכבר חצי מלא, הזדרזו להירשם :-)

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 50 ש"ח דמי טיפול לאדם, לאחר מכן אין החזרים.

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com