ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

בין צרעה לאשתאול בעקבות שמשון - טיול משפחות מזמר בשבילי התנ"ך

עם הצמד המזמר ומנגן - יאצק ושבתאי

מקסים ומעשיר לילדים בכל גיל - גם לכם :)

נבואת המלאך:

שמשון היה השופט השנים-עשר ששפט את ישראל, והאחרון שקורותיו מתוארים בספר שופטים. שמשון גדל כנזיר אלוהים, וכל זמן שנזירותו נשמרה, חנן אותו האלוהים בכוח על-טבעי, שבו השתמש כדי להכות בפלשתים, ששלטו בדרום ארץ ישראל.

אביו של שמשון, מנוח, היה מהעיר צרעה שבנחלת שבט דן (ליד תל בית שמש). שמה של אמו "הַצְלֶלְפּוֹנִי" והיא הייתה משבט יהודה (על שמה המושב צלפון שליד בית שמש).

מלאך אלוהים התגלה לאביו ולאמו העקרה של שמשון, ובישר להם שעומד להיוולד להם בן, שיגדל כנזיר אלוהים האסור בגילוח שיערו ובשתיית יין ושיכר. המלאך ציווה על הוריו לנהוג מנהג נזירות עוד טרם לידתו – "כִּי נְזִיר אֱלֹהִים יִהְיֶה הַנַּעַר מִן הַבֶּטֶן". שמשון נולד וגדל, ומשהגיע לפירקו "וַתָּחֶל רוּחַ ה' לְפַעֲמוֹ בְּמַחֲנֵה-דָן, בֵּין צָרְעָה וּבֵין אֶשְׁתָּאֹל" (שופטים, י"ג כה).

חפש את האישה כפול שלוש:

לשמשון היו שלוש נשים, כולן פלשתיות, למורת רוחם של הוריו ובני עמו.

האישה הראשונה גרה בעיר הפלישתית תמנה. בדרכו אליה פגש שמשון בכפיר אריות, "וַיְשַׁסְּעֵהוּ כְּשַׁסַּע הַגְּדִי". בהמשך, התנחלה כוורת דבורים בגווית האריה, ושמשון רדה ממנה את הדבש. סיפור זה היווה נושא לחידה שחד שמשון לשלושים בחורים במשתה חתונתו: "מֵהָאֹכֵל יָצָא מַאֲכָל וּמֵעַז יָצָא מָתוֹק" (שופטים, י"ד יד). הפלשתים, שלא הצליחו לפתור את החידה, איימו על אשת שמשון שישרפו את בית הוריה אם לא תגלה להם את פתרון החידה. האישה הציקה לשמשון עד שזה נענה לה, והאישה גילתה את פתרון החידה לבני עמה. כדי לשלם את חובו, שלושים חליפות בגדים, ירד שמשון לעיר אשקלון ולקח בכוח את חליפותיהם של שלושים פלשתים. על בגידתה זו נטש שמשון בכעס את אשתו וחזר לבית אביו.

שנרגע מזעמו ורצה לחזור לאשתו גילה שמשון כי אביה כבר נתנה לאחר. כדי לנקום, לכד שמשון 300 שועלים, קשר לפידים לזנבותיהם, שילחם בשדות פלשתים והבעיר את כל יבולם. הפלשתים נקמו בו חזרה על ידי שריפת האישה ואביה, וכתגובה היכה אותם שמשון "שׁוֹק עַל-יָרֵךְ".

הפלשתים ביקשו לנקום ויצאו בכוח גדול כדי לתפוס את שמשון. כדי להימנע ממלחמה, הלכו שלושת אלפים מאנשי שבט יהודה להביא את שמשון אל הפלשתים. לאחר שהבטיחו לו שלא יפגעו בו אלא רק יעבירוהו לפלשתים, הניח להם שמשון לכבול אותו. לאחר שנמסר לידי הפלשתים, נמסו הכבלים מעל ידיו, והוא מצא לחי חמור והיכה באמצעותה אלף פלשתים.

האישה השנייה הייתה אישה זונה פלשתית מעזה. כשנודע לפלשתים כי שמשון נמצא עימה בביתה, באו ללוכדו, אלא ששמשון חמק מביתה באמצע הלילה, ופרץ מהעיר המסוגרת תוך שהוא מנתק את שערי העיר עזה ממקומם, ונושא אותם עד ראש ההר בפאתי חברון.

האישה השלישית דלילה היפה. הפלשתים, שפחדו מכוחו הרב של שמשון ומפעולותיו נגדם, הפצירו בדלילה לפתות את שמשון כדי שיגלה מהו סוד כוחו. דלילה פיתתה את שמשון אשר סיפר לה שכוחו טמון בשיער ראשו שלא נגזז מעולם. דלילה גזזה את מחלפות ראשו בשנתו וקראה לחיילי פלשתים אשר ניקרו את שתי עיניו ושמוהו כטוחן בבית האסורים.

דלילה הבוגדת זכתה לקיתונות של בוז אצל חז"ל, שדרשו את שמה לגנאי: "וַיְהִי אַחֲרֵי כֵן וַיֶּאֱהַב אִשָּׁה בְּנַחַל שֹׂרֵק וּשְׁמָהּ דְּלִילָה" (שופטים ט"ז, ד). היה ר' מאיר אומר: אלמלי לא נקרא שמה דלילה, הייתה ראויה שתקרא דלילה - שדלדלה את כוחו, דלדלה את לבו, דלדלה את מעשיו.

תמות נפשי עם פלישתים

לכידתו של שמשון נחגגה על ידי הפלשתים ברוב עם בזבח גדול שערכו במקדש דגון אלוהיהם, שאליו הביאו את שמשון מנוקר העיניים והמושפל. שמשון נשא תפילה לאלוהים שיחזקהו, "זָכְרֵנִי נָא וְחַזְּקֵנִי נָא אַךְ הַפַּעַם הַזֶּה, הָאֱלֹהִים, וְאִנָּקְמָה נְקַם אַחַת מִשְּׁתֵי עֵינַי, מִפְּלִשְׁתִּים" (שופטים, ט"ז כח), לפת את העמודים התווך עליהם נשען הגג וקרא: "תָּמוֹת נַפְשִׁי עִם פְּלִשְׁתִּים" (שם, ט"ז ל), והמבנה קרס על כל החוגגים.‏ "וַיִּהְיוּ הַמֵּתִים אֲשֶׁר הֵמִית בְּמוֹתוֹ רַבִּים מֵאֲשֶׁר הֵמִית בְּחַיָּיו". כל בית אביו ירד לאסוף את גופו, וקברוהו בקבר מנוח אביו אשר בין צרעה לאשתאול.

הטיול שלנו:

סיורנו יעבור במחוזות חייו של שמשון: נתחיל מהולדתו בין צורעה ואשתאול, נטייל בצרעה הקדומה וסביבתה, נבקר באחת מערי פלישתים - גת, היא תל צפית שליד קרית גת. נצפה על כרמי תמנתה מ"מצפה עמק שורק".

נבקר בתל בית שמש וגם בסלע עיטם - בסיפור של שמשון אנו פוגשים את השם עיטם כמקום שמתחת לאחד ממצוקיו הסתתר שמשון אחרי פרשת השועלים והלפידים.

נמשיך למצפה שמשון וקבר מנוח ביער הנשיא מול בית שמש, הקבר המיוחס לשמשון הגיבור - וישאו אותו ויעלו ויקברו אותו בין צרעה ובין אשתאול בקבר מנוח אביו - שופטים, ט"ו פסוק ל"א)

אם זמננו יספיק נרד רגלית לנחל כפירה - הנחל בו פגש שמשון את גור האריות אותו הרג על ידי קריעת לסתותיו והוא נשוא החידה אותה נשא שמשון לסרני פלישתים "מעז יצא מתוק"

נסיים בגן גולן - גן פסלים בבית שמש המוקדשים כולם לנושא התנ"ך. כול הסיור ילווה בקטעי שירה ומוסיקה, שהרי שמשון הוא, ללא ספק, אחת הדמויות המקראיות אשר זכתה להתייחסויות רבות בשירה ובאמנות.

פרטים והרשמה:

מתי: בגלל תחזית לגשם הטיול נדחה ! הודעה על תאריך חדש בהמשך !

נקודת מפגש: בשעה 09:30 תפורט כאן בהמשך

שירונים: אל תדאגו, שבתאי יביא איתו לחלוקה לכל המטיילים

מחיר הטיול וההדרכה: רק 40 ש"ח בלבד לאדם (מגיל בית ספר יסודי).

מזון ושתייה: הביאו איתכם, אנו גם נעצור בבתי קפה בצידי הדרך לתדלוק הרכבים והבטן

להרשמה מלאו טופס זה:

* שם מלא: * אימייל:
הערות: * מספר אנשים:
* דואר אלקטרוני לקבלת אישור: * מספר טלפון נייד:
Captcha

       
הערה: למארגני הטיול הזכות לבטל את הטיול מחוסר הרשמה מספקת. הטיול יתקיים בכל מזג אויר.

למי הטיול מיועד: לכולם! המסלול קל, מזג האויר יהיה מקסים, המסלול כולל הליכה קצרה בלבד. 

מה להביא:  מים, נעלי הליכה, כובע, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או סנדוויצים לנסיעה, כלי נגינה אם יש. אנו גם נעצור בבתי קפה ומסעדות מעניינות.

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com