ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

טיול נוסטלגי מזמר בעקבות משוררים, אמנים ויוצרים בתל אביב

טיול הלוקח אותנו לסיבוב רגלי חוויתי, בשילוב הסיפורים והשירים של אותם הימים, בה תל אביב הייתה קטנה והיוצרים היו גדולים: אלתרמן, ביאליק, שלונסקי, חלפי, איינשטיין ואחרים

סיורנו יעבור בתחנות השונות שבהם פעלו האומנים והיוצרים התל-אביביים. נצא לטיול בעקבות אנשי הבוהמה של תל אביב, נראה את הבתים בהם גרו, בתי הקפה בהם ישבו ויצרו, נספר את סיפורם והרכילות שדבקה בהם ונשיר את שיריהם. נלך בעקבותיהם של גדולי המשוררים - ביאליק, אלתרמן, חלפי, שלונסקי ועוד. ודרך הסיפורים שלהם נכיר גם את תל אביב של אותם הימים ובתי הקפה בהם ישבו ושוררו: שלג לבנון, אררט, כסית ועוד...

נתן אלתרמן (1910 – 1970)

משורר, מחזאי, מתרגם ובעל טור. נולד בפולין, עלה לארץ ישראל ב־1925, למד בגימנסיה "הרצליה". שיריו פורסמו מאז 1931, וספרו הראשון, "כוכבים בחוץ", נדפס ב־1938. מ־1934 כתב בעיתונים "הארץ" ו"דבר", שירה שהייתה גם פובליציסטיקה מחורזת במיטבה. היה מהמשוררים הבולטים בקבוצת "יחדיו" שבראשה עמד שלונסקי, ומ־1940 - במשוררי "מחברות לספרות" של ישראל זמורה. כתב מחזות וכתב לילדים. כתב פזמונים לתיאטרון הסאטירי, "המטאטא" ו"לי־לה־לו", בהם יותר מ־20 פזמונים שתל אביב שימשה להם השראה. תירגם לתיאטרון ממחזות שיקספיר, מולייר, ראסין, ועוד.

 

 

 

חיים נחמן ביאליק (1873 – 1934)

נולד באוקראינה ובגיל 7 מת אביו, ואמו שלחה אותו לגור בבית סבו. למד ב"חדר" כמו כל בני דורו, ובגיל 15 בישיבה. רצונו להרחיב השכלתו מעבר להשכלה הדתית גבר, ובקיץ 1891 הוא עזב את הישיבה ועבר לאודסה, תוך מחשבה ששם יוכל לחוות ולבנות חיים עשירים ורחבים יותר. באודסה למד ספרות רוסית ודקדוק גרמני. לימד עברית ונפגש בין היתר גם עם אחד-העם, שהשפיע על סגנונו. ב-1893 נשא לאשה את מניה אוורבוך ועבד עם אביה במסחר עצים ובמקביל כתב שירים וסיפורים בעברית וביידיש. ב-1924, עלה ביאליק לארץ והתגורר בתל-אביב. ביאליק תרם רבות להפיכתה של תל-אביב לעיר שבה נמצא המרכז התרבותי של היישוב. קבע את מסורת "עונג שבת" ב"אהל שם", (תיאטרון שהוקם ב1933 לכבוד יום הולדתו השישים של ביאליק). ביאליק נפטר בוינה לאחר שניתוח שעבר נכשל. הוא נקבר בבית הקברות טרומפלדור שבתל-אביב. כותב מסות, שירים, סיפורים ומחזות, מתרגם ועורך שהשפיע רבות על אנשי רוח ועל התרבות היהודית. לקח חלק בפעילויות ציבוריות ונסע לארצות אחרות כשליח של הציונות והשפה העברית.

אברהם חלפי (1906 – 1980)

משורר ושחקן. נולד בלודז' (פולין). במלחמת העולם הראשונה נדד עם משפחתו לאומן (אוקראינה), מאוחר יותר למד בגימנסיה רוסית ושיחק בלהקת חובבים. ב-1924 עלה ארצה, עבד בחקלאות, בבניה ובסלילה. כעבור שנה הצטרף לתיאטרון ה"אוהל" שזה אך נוסד, וב-1953 עבר לתיאטרון הקאמרי. גילם על קרשי הבימה למעלה מששים דמויות. בין השאר הופיע גם בהצגות לילדים ולנוער. נימנה גם עם חבורת הסופרים והמשוררים שהתרכזה סביב "כתובים" (אברהם שלונסקי, אליעזר שטיינמן, יעקב הורוביץ ואחרים). את שיריו הראשונים פירסם ב-1930 . נפטר בתל-אביב בכ"ד בסיוון תש"ם, 8 ביוני 1980. אחיו הצעיר הוא המשורר שמשון חלפי (1908־1997), אביה של המשוררת רחל חלפי.

אריק איינשטיין (1939 - 2013)

זמר, פזמונאי, תסריטאי ושחקן ישראלי. היה חבר בלהקות הנח"ל, בצל ירוק, שלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים וחבורת לול. שיתף פעולה עם שלום חנוך ולהקת הצ'רצ'ילים והוציא את אלבומי הרוק הראשונים בישראל.  איינשטיין נחשב אחד הזמרים הישראלים החשובים ביותר. מבקר המוזיקה יואב קוטנר תיאר אותו כך: "אריק איינשטיין הוא יותר מאשר הזמר הישראלי הגדול ביותר. איינשטיין הוא ארץ ישראל האמיתית"

 

פרטים על הטיול:

זמנים: נפגשים ברחוב אלנבי (נקודת מפגש מדוייקת תשלח לנרשמים באימייל לפני הטיול).

אופי הטיול: טיול מזמר של כשעתיים וחצי, עם הליכה קלה. מתאים לכל אוהבי השירה העברית והנוסטלגיה.

מה להביא: נעלי הליכה, מי שתייה ונשנושים, כובע, משקפי קריאה לשירונים.

נא ללחוץ על הכפתור הירוק להרשמה:

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 20 ש"ח לאדם. בשבוע הטיול אין החזרים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com