ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שבת 1/12: הו כנרת שלי! ההיית או חלמתי חלום?

טיול מזמר בעקבותיהן של המשוררות נעמי שמר ורחל

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

למטיילים המזמרים הידד!

הפעם נלך בעקבותיהן של רחל המשוררת ונעמי שמר, בעמק הירדן בדרומה של הכנרת. שם חיו וכיום קבורות שתי משוררות מפורסמות זו לצד זו: רחל בלובשטיין, היא "רחל המשוררת", ששהתה בחצר כנרת בתחילת המאה העשרים ולמדה חקלאות, ונעמי שמר, כלת פרס ישראל, שנולדה ובגרה בקבוצת כנרת.

נתחיל את הטיול בנקודת תצפית מהיפות בעולם בביתניה עלית שעל יד צומת אלומות, "מצפה הוד" - ע"ש האלוף מוטי הוד, בן דגניה א', מפקד חיל האויר במלחמת 6 הימים. נבקר בביתניה עלית שהיא "ערש הקיבוץ הארצי", ובה היה המאהל של אנשי גדוד העבודה, מהם יצא ארגון הקיבוץ הארצי להקמת קיבוצי השומר הצעיר בארץ. נראה את האנדרטה המיוחדת בצורת אוהל בטון עליו חקוקים כל שמות הקיבוצים השייכים לתנועת "הקיבוץ הארצי". נספר את סיפורי החלוצים, נשיר משיריהם ונשיר את שירי הכינרת.

נמשיך אל המושבה כנרת ונעצור על יד "חצר כנרת" בה שכנה בתחילת המאה שעברה "חוות העלמות". כאן עבדו, רחל המשוררת, הוריה של נעמי שמר וכל מייסדי משקי עמק הירדן וגם חלק נכבד מאנשי עמק יזרעאל. נשמע על תולדות המקום ונשיר משירי רחל ונעמי.

נטייל ברגל צפונה לאורך הרחוב הראשי של המושבה כנרת עד "בית טריידל", בית מידות שנבנה לפני מאה שנה ואשר עליו נכתב השיר המפורסם (של יעקב פיכמן) "אגדה" ובו הוא כותב על המקום - "ארמון רב תפארת", ונמשיך בעוד שירי כנרת.

נלך אל חורשת האקליפטוס עליה כתבה נעמי שמר את שירה המפורסם. נספר על ילדותה ועל סיפורי התיישבות נוספים הקשורים בבית המוטור ובחלוצי עמק הירדן. נמשיך רגלית בין בריכות הדגים ונעבור ליד קברה של הפרדה בּוּבָּה.

נמשיך ונטייל בין מטעי התמרים הרבים ונספר את סיפור הבאת התמר לארץ עד שנגיע לסכר המים בין הדגניות. נשמע מדוע הוקם, נשיר את השיר הידוע, ונמשיך בשירי ירדן וכנרת פרי עטן של שתי המשוררות.

לסיום ניסע לבית העלמין כנרת. כאן טמונים החלוצים ואבות הציונות, ההתיישבות והביטחון: משה הס, ברל כצנלסון, אברהם הרצפלד, שאול אביגור,

בן- ציון ישראלי ואחרים. כאן גם טמונה המשוררת רחל ולא רחוק ממנה - נעמי שמר בצמוד להוריה, שהיו אנשי ציבור בזכות עצמם. כאן נראה את אותו דקל שפל צמרת ואת הרי הגולן שדומה, כמו מילות השיר, כי ניתן להושיט היד ולגעת בם... נשיר עוד משיריהן של רחל ונעמי.

(הצילום של נעמי שמר באדיבות הצלמת יעל רוזן)

הטיול שלנו:

רמת קושי: זה טיול קל, הכולל הליכה במישור של כ 2-3 ק"מ בלבד. מתאים לכל הגילאים שאוהבים זמר עברי, חלוציות, ערכי אהבת ארץ ישראל

שירונים: להנאתכם, הכנו חוברת שירים לטיול, שתחולק באוטובוס

מה להביא: מי שתיה, כובע, נעלי הליכה, נשנושים, אוכל לכל היום ובריאות תקינה.

מחיר הטיול: 150 ש"ח לאדם כולל הדרכה ואוטובוס.

לשאלות נוספות ועזרה בהרשמה: 03-6818776, למקrה חירום בלבד: 050-4314422

נקודות האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 

ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים 

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

*הצהרת בריאות:
בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים

לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com