ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

שני 26/9: מפגש הכנה והיכרות ללא תשלום לטיול טבע וג'יפים בכרתים 17-21/10

Crete_Jeep_Sqr נצא לארבעה ימי טיול באחד מהיפים שבאיי הים התיכון, בין מפרצונים מקסימים ובתים הבוהקים בלובנם. בשעת שקיעה, נתיישב באחת הטברנות עם אוזו ביד ונהנה מנופי העיירות הקסומות...

זהו מסע ג'יפים משגע משולב בהליכה ואטרקציות שייקח אתכם לגלות את האי השני בגודלו במזרח התיכון ואחד היפים ביותר!

פרטים והרשמה כאן

מפגש ההכנה ללא תשלום והתחייבות ייערך במשרדי "טיולים ואגדות",

"טיולים ואגדות", רח' תל גיבורים 5, קומה 3, ת"א בשעה 18:00

כרטיסים להצגות מתנה! צוותא, תיאטרון גבעתיים, הבימה, הסינמטק ועוד...

drama עמותת טיולים ואגדות פועלת למען התרבות בישראל ומחלקת לכם ללא תשלום כמות גדולה של כרטיסי תיאטרון להצגות, מופעי סטנדאפ וקונצרטים:

צוותא, הבימה, תאטרון גבעתיים, בית ציוני אמריקה, האקדמיה לתיאטרון, הקומדי-קלאב, תאטרון הסמטה יפו, תאטרון חולון ועוד, והכל חינם !

 


  
מלא מופעים חדשים ! לחצו לפרטים

פרטים והרשמה כאן

חמישי 29/9: כנר על גג העיר העתיקה - טיול לירושלים עם כנר הנשמה היהודית מירל רזניק באוירת סליחות

fidller_banner_sq וירטואוז הכינור מירל רזניק מופיע ומרגש מליוני אנשים בארץ ובעולם כולו במגוון סגננות - מכליזמרים, מוזיקה צוענית, ספרדית ועוד.
נסייר בשכונת משכנות שאננים הציורית נמשיך להר ציון ונבקר את דוד המלך ניכנס לעיר העתיקה ובכל מקום נחגוג בקונצרט-טיול משירי ירושלים ברובע היהודי עם הכנר מירל רזניק ואיתנו.

 נרקיד תיירים ישראלים ומחו"ל העוברים באזור, להפריד אותם מהפוזה של התייר לחבר אותם לארץ, אלינו ולירושלים שכולה לב.

פרטים והרשמה כאן

~ טיול מרגש ומיוחד באוירת סליחות ~

חמישי 29/9: קבוצת חיפה והצפון בטיול סליחות מרגש בירושלים

haifa_banner_sq163 עשרת הימים הראשונים של חודש תשרי נקראים "עשרת ימי תשובה", והם מתחילים כבר בערב ראש השנה החדשה. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות", הבאות לבקש סליחה לחטאים שבין אדם לאדם - ומבקשים מחילה מן האל.

אנו נצא אל העיר הקדושה מכולם, נסתובב בסמטאותיה של שכונת משכנות שאננים, נבקר בקבר דוד המלך, נתצפת על כל ירושלים מתצפית הגגות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה...

פרטים והרשמה כאן

איסופים: הקריון, צ. הצריף, לב המפרץ, בת גלים, חיפה, אולגה

נתניה, כ. שמריהו, גלילות, ת"א, שורש

חמישי 29/9: סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות לראש השנה

shof5 בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לחג, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי החג וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם.

נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

פרטים והרשמה כאן

חמישי 29/9: טיול סליחות מרגש בצפת וביקור בקברות צדיקים!

slichot_Sqr12 בחודש אלול, הנקרא חודש הרחמים והסליחות, מתחילה תקופת חשבון הנפש. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות" מביעים חרטה על חטאים ומבקשים מחילה מן האל. 

נהלך בסמטאות צפת ונחבר את הישן והחדש, בסיור סליחות ייחודי המעניק למטיילים רוח חדשה ורצון להיות טובים יותר.

נבקר בבית העלמין בצפת, בקבר יונתן בן עוזיאל בעמוקה ונאמר סליחות בקבר ר' שמעון בר יוחאי במירון.

נפגש עם דמויות מהעבר ונתחדש לעתיד, נבקר בבתי הכנסת העתיקים המלאים הוד יקרות, נתחבר אל חודש הרחמים והסליחות ונתנקה מהדברים הזרים שנדבקו בנו...

פרטים והרשמה כאן

חמישי 29/9: חוג אוהבי הטבע בטיול ליל כוכבים במדבר!

NatureClub_Sr109 אין כמו לצאת אל המדבר, שלהי קיץ, נעימות מרעננת, רוח קלילה מפיגה חום היום, צוקי מגור נראים אדירים מתמיד בחשכת לילה זרוע אינספור כוכבים.

האוויר הצלול, הנקי היבש במדבר, מאפשר תצפית כוכבים מעולה, הרחק מכל ישוב ותאורת רקע...

נתחיל בתצפית על המכתש הנראה כבור ענק אפל, נמשיך בנסיעה מחוץ לשמורת רמון ונצא לטיול לילי בסיוע פנסים והתמצאות בלילה...

וכמובן שנקנח בארוחה כיד המלך :-)

פרטים והרשמה כאן

שישי 30/9: קבוצת שפלת החוף טיול בעקבות אהוד מנור, זכרון יעקב וקבלת שבת בנחל חדרה...

shfela_group_banner_sq558 אהוד מנור הוא דמות הצבר היפה והנאיבי של פעם. הוא הדון קישוט האחרון המאמין כי ארץ ישראל יכולה לחזור לימי התום, לתקופה שבה היו ערכים, נוסטלגיה מתוקה ומקסימה לילדותנו: "אנשים אמרו שלום , חבר היה חבר..."

נצא לטיול במחוזות הילדות של אהוד מנור בארץ ישראל, היא המושבה בנימינה התמימה של פעם, בתי החלוצים, בית הוריו, הנופים שעליהם כתב ומקום קבורתו שלו ושל משפחתו.

נטייל במושבה המקסימה זכרון יעקב, על סמטאותיה וסיפורי החלוצים ונסיים בקבלת שבת חברית וכיפית בנחל חדרה :-)

בכל מקום שירים, ציונות, סיפורים והתום של הישראליות  הטובה של פעם. 

פרטים והרשמה כאן

טיול מוזיקלי מקסים ונוסטלגי

איסופים: אשדוד, עד הלום, גדרה, ביל"ו, רחובות,

נס ציונה, ראשל"צ, גלילות ועד אולגה

שישי 30/9 : מבוסתן ספרדי למאה שערים - סיור בירושלים בשכונת נחלאות הציורית ולסיום: טיש חסידי

tish3 ימי אלול המצטיינים באוירת ההכנות לימים הנוראים, הרחוב החרדי כמרקחה לקראת שבת. השכונות מתנקות מאבק ימי החול, מתמרקות לקראת שבת קודש.

בטיולנו המיוחד נראה את ההכנות לשבת, נשמע פיוטים, נהלך בשכונות על סיפוריהן, נראה דמויות, מלב העיר - נחלאות דרך שוק מחנה יהודה, לנבכי העולם החרדי!

נקבל יחד את השבת, בחלות ויין ונמשיך לסייר בשכונות ונקנח ב"טיש" חסידי באחת החסידויות!

פרטים והרשמה כאן

~ טיול ידע מרתק עם חגיגה! ~

שבת 1/10: טיול בעקבות חמש דתות בכרמל

baaim3 טיול מיוחד על המשותף והמיוחד בדתות השונות בכרמל - הר אחד וחמש דתות כולל מפגש עם אנשי דת ורוח מעניינים.

פרטים והרשמה כאן


גני הבהאים ~ מערת אליהו ~ המוחרקה 
סודות הדרוזים וביקור בשוק ~ האחמדים בכפר כבאביר ~ סטלה מאריס

~ טיול קל הליכה מאוד ~

שבת 1/10: חוג אוהבי הטבע בטיול לנחל יגור ושביל הדרוזים

NatureClub_Sr98 נחל יגור הוא אחד הנחלים היפים בכרמל, מוצל בחורש ים תיכוני, סבוך בצמחיה פראית ומקנה תחושת טיול בג'ונגל...

נצא לטיול באוירת הג'ונגל הזאת ונטייל באפיק הנחל צר והקניוני, בנוי מדרגות סלע, מפלים ומפלונים. נטפס בעזרת דרגיות ושימוש בידיים. מידי פעם נעצור ונביט בנוף הנפלא.

נגיע לאוטובוס וניסע לכפר עוספיא להנות מהמטעמים הדרוזים ולשמוע מסודותיהם.

פרטים והרשמה כאן

שבת 1/10: חוג המשוטטים בטיול מקסים מהכרמל הירוק כל ימות השנה אל הים

Niza_Sqr37 נעבור בין יערות אורן יפהפיים, כפרים מרהיבים ביופיים, מטעי ענבים, נוף ירוק מצד אחד וכחול עז מהים מצד שני! זהו גם קטע משביל ישראל :-) 

פרטים והרשמה כאן

 

 

~טיול מקסים עם נוף מרהיב ברמת קושי קל - בינוני~

שבת 1/10: טיול מיטיבי לכת במסלול חדש ממצדה לנחל צאלים

walk217 "הכיתה הטיפולית" של טיולים ואגדות פותחת את עונת טיולי המדבר!!! אז הפעם החלטנו לקרוע אתכם במסלול חדש - ממצדה לנחל צאלים! 

מחכים לנו 12 ק"מ אתגריים! נתהלך על המצוק כשמלפנינו הערוץ הנפתח של נחל צאלים ומימיננו מצוק ההעתקים המרשים! נרד במעלה נעמה, נרחץ בעין נמר ונסיים בנחל צאלים, עייפים אך מרוצים!

בדרך יחכו לנו עין נעמה, ירידה תלולה במעלה נמר אל עין נמר, גיא בהק, גיא סלעים...

פרטים והרשמה כאן

חמישי ערב 6/10: סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות ליום כיפור

shof2 בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לצום, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי היום וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם.

נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

פרטים והרשמה כאן

חמישי 6/10: לילה של סליחות בעיר העתיקה עד הזריחה מעל ירושלים

slichot_Sqr3 לילה לפני יום כיפור- שיא של רגש, הכאה על חטא ותחנונים לאלוהים להכתב בספר החיים. הגבאים מצלצלים בפעמונים בסמטאות העיר העתיקה להשכים את המתפללים לבתי הכנסת.

אנו נצא מאוחר בלילה אל העיר הקדושה מכולם, להתקרב עד כמה שיותר לאלוהים, נעבור בין בתי הכנסת המיוחדים ונשמע על מנהגי העדות השונות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה. הטיול יסתיים במופע זריחה מעל העיר העתיקה.

פרטים והרשמה כאן

חמישי ערב 6/10: לנשים בלבד! סדנת העצמה נשית "הכוח הנשי - חלומות הופכים למציאות!" ללא תשלום

Women_Sqr1 תרשי לעצמך להיות האישה שאת רוצה להיות והבטחון שלך בעצמך ימיס את לבבות כולם!

בשנה הזאת בואו נרשה לעצמנו להרגיש, לאהוב ולבטוח יותר בקול הפנימי שרוצה קשר ממלא וטוב יותר. כל ההתחלות קשות? אולי, ויחד עם זאת, יש לנו את הכוח לסמן מטרות ולהשיגן. בסדנא זו נלמד להכירו ולהשתמש בו. הוא שלנו!

נשב יחד להכיר האחת את השנייה, לפטפט מעט, לחטוף משהו מתוק או מלוח על הדרך... ורגע לפני פיזור, להרים כוסית ולאחל ולייחל ברכות קטנות לשנה טובה יותר!

סדנא לנשים והרמת כוסית לשנה החדשה! כולן מוזמנות!!

פרטים והרשמה כאן

שישי 7/10: טיול אתגרי - סנפלינג בנחל תמרים - אתגר במדבר!

extream_Sqr1 מכביש ים המלח נצא רגלית לעבר ראש תמרים דרך מעלה תמרים.

מראש המעלה נשקפת תצפית יפה של ים המלח והרי מואב. משם נכנס לערוץ הנחל ונגלוש במפלי הנחל.

הנחל מרשים מאוד וגובה המפלים רב (50 מ' בממוצע)!


~ הטיול מיועד למיטיבי לכת ומוגבל לקבוצה קטנה עד 20 איש ~

שישי 7/10: טעימות של תקווה - השוק והשכונה של עופרה חזה

markt7 סיור מלא טעמים, ריחות, צלילים וחוויות משוק התקווה ושכונת התקווה בה גדלה הזמרת המדהימה עופרה חזה. סיפוריהם של גיבורי השכונה – עופרה חזה, הסופר דודו בוסי וקבוצת הכדורגל "בני יהודה".

נפגוש את המאכלים והמטעמים הייחודים לעדות השונות, כולל סלוף ולחוח תימנים, קובות עיראקיות, גבינה גרוזינית, זנגולה מרוקאית ותבלינים מכל העולם. בואו רעבים לטיול ותמצאו את כל התשובות איתנו...

פרטים והרשמה כאן

~ סיור מלא בטעמים וריחות יחודיים וגמובן סיפורים מרתקים... ~

שבת 8/10: גן עדן צפוני - טיול לאגמון החולה וסביבתו

agmon הסתיו הוא זמן מקסים לטייל בצפון! הכל פורח, אלפי ציפורים חולפות מעל ראשינו... פשוט לנשום את האויר ולהינות מכל רגע!

נתחיל את טיולנו בתל חנתון, הצופה אל מאגר אשכול ובקעת בית נטופה, נגיע לנחל צלמון, שם נעשה מסלול קצר וקל :-)

משם נמשיך אל שמורת סדקי יפתח, בה הטבע קרע את הסלעים בצורות גאולוגיות מעניינות...

לקראת סיום נגיע אגמון החולה בשעת אחר הצהריים... ונצפה בהמוני הציפורים החולפות מעל העמק, הנמצא על אחד מצירי הנדידה המרכזיים בעולם!

פרטים והרשמה כאן

שבת 8/10: מטיילים בשביל ישראל - קטע 3 - מסדקי יפתח ועד מורדות קרן נפתלי

NatureClub_Sr96 נצא אל הגליל העליון ונעשה את הקטע השלישי של שביל ישראל! נתצפת לעבר עמק החולה והרי גול, נחלוף על פני חוות הרועים, התיישבות בודדים בגליל העליון המזרחי...

נגיע אל מצפור לזכרו של ליפא גל ונכנס לערוצו היפה של נחל קדש – שלו שני יובלים. הנחל יורד בתלילות לכוון עמק החולה והמסלול עובר בינות עצי אלון ואלה סבוכים – זהו החלק האתגרי במסלולנו, וניעזר ביתדות מתכת בירידה.

טיולים ואגדות לוקחת אתכם לטרק המדהים של "שביל ישראל"
מדן ועד אילת בארץ ישראל, כל סופ"ש קטע מקסים אחר

שבת 8/10: סיור יפו בניחוח אמנותי...

yafotour משך עשרות שנים יפו מושכת אליה אמנים שונים. ולא בכדי: חמשת אלפי שנות התיישבות הובילו להיווצרות עיר ציורית, מיוחדת ומעוררת השראה...

נשמע סיפורים מהתקופות השונות, נעסוק באדריכלות ובסמלים, בציורים על הקירות, בפיקנטריה ואגדות, ואם יהיה לנו מזל, נבקר גם בחדר הסודי של עדינה פלסטלינה.

שבת 8/10: קבוצת הצעירים בטיול אתגרי לנחל דן וארץ פלגי המים

young_etgar_banner_sq21 טיול קריר ליום קיץ חם: במימיו הצוננים של נחל הדן ובמסלול שרובו מוצל.

בואו לגלות ארץ לא נודעת: אנחנו נטייל בשניים מפלגי הדן. בתוך המים ובתוך הסבך, במסלולים שלא מטיילים בהם בדרך כלל...

בדרך נראה מטעים שופעים שמגדלים החקלאים חברי הקיבוצים והמושבים באזור, חיים שלמים במים ולידם: סרטנים, שחריר הנחלים, שפיריות בשלל צבעים ופורלים שהצליחו להתחמק מייעודם לצלחת :)

פרטים והרשמה כאן

מיועד למיטיבי לכת מקבוצת הצעירים בין הגילאים 20-38 בלבד!

שבת 8/10: טיול מיטיבי לכת ממערת המכשפה עד מערת המתבודד עם גמל וחילזון בדרך...

walk219 בשנת 2008 נמצא במערת המכשפה בגליל שלד בן 12 אלף שנה של אישה בת כ-45 שעסקה כנראה בכישוף.

אז אחרי שנדמיין לנו את מעשי הכשפים של המכשפה, נמשיך לנחל חילזון ולאחר מכן נטפס על הר גילון שפסגתו מתנשאת לגובה 372 מ' מעל פני הים!

לקראת סיום טיולנו, נגיע אל מערת המתבודד, מערה קטנה במצוקו של נחל יצהר, אליה נטפס בסולמות המתכת, שם לפי מסורת דרוזית מקומית, התבודד קדוש דרוזי לפני כ-300 שנה...

פרטים והרשמה כאן

שני 10/10: מטיילים ורוקדים: טיול סליחות מרגש בירושלים והרקדה מול הנוף היפה בעיר!

rokdim_Sqr24 עשרת הימים הראשונים של חודש תשרי נקראים "עשרת ימי תשובה", והם מתחילים כבר בערב ראש השנה החדשה. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות", הבאות לבקש סליחה לחטאים שבין אדם לאדם - ומבקשים מחילה מן האל.

אנו נצא אל העיר הקדושה מכולם, נסתובב בסמטאות של השכונה הציורית משכנות שאננים, נבקר בפארק טדי ונצפה במזרקותיו, נכנס לעיר העתיקה, שם נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה.

וכמובן תוך כדי הטיול נעשה הרקדה עם הנוף הכי יפה בארץ!

פרטים והרשמה כאן

שני ערב 10/10: סיור סליחות וברכות בבני-ברק - ההכנות ליום כיפור

shof1 בני ברק היא העיר החרדית של המדינה ובה ריכוז של מקיימי מצוות המקפידים על קלה כבחמורה. אנו נצא לסיור יהודי, מרגש, ההכנות לצום, מנהגי העדות השונים, התפילות, נשמע הסברים על מנהגי היום וכן נעמוד על ההבדלים בין דתיים חרדים ואחרים ובין החרדים לבין עצמם.

נעבור בין בתיהם של חשובי הרבנים בבני ברק נעלה לגבעת ישיבת פוניביז (הישיבה החשובה ביותר בעולם התורה הליטאי) ונסייר בשכונת זיכרון מאיר ובית החזון איש ועד. נטעם קצת ממאכלי החג, נכיר את העדות השונות על סגנונות הלבוש, נשמע על גמילות חסדים ועל חיי הרוח והחברה החרדית.

פרטים והרשמה כאן

שני 10/10: טיול סליחות מרגש בעיר העתיקה בירושלים לקראת יום הכיפורים

slichot_Sqr עשרת הימים הראשונים של חודש תשרי נקראים "עשרת ימי תשובה", והם מתחילים כבר בערב ראש השנה החדשה. המאמינים מתפללים תפילות מיוחדות הנקראות "סליחות", הבאות לבקש סליחה לחטאים שבין אדם לאדם - ומבקשים מחילה מן האל.

אנו נצא אל העיר הקדושה מכולם, להתקרב עד כמה שיותר לאלוהים, נעבור בין בתי הכנסת המיוחדים ונשמע על מנהגי העדות השונות, נטמין פתק בכותל, נתקע בשופר ונזכה בברכה ומחילה.

פרטים והרשמה כאן

חמישי 13/10: סיור אגדות יפו - סיור רומנטי לעת שקיעה לזוגות בלבד

lighthouse2 סיור קסום לעת שקיעה בסימטאות יפו העתיקה... 

יפו טומנת בין סמטאותיה פינות חבויות המספרות את סיפורה של עיר נמל עתיקה זו. נרגיש את הבריזה הבאה מן הים ונקשיב לסיפורים על יפו, חלקם אמת וחלקם אגדה...

טיול רומנטי יפהפה רומנטי לעת ערב, ים של רומנטיקה בליווי שקיעה וכמובן בריזה מן הים... נטייל רגלית לפינות קסומות ביפו העתיקה. כל כמה מאות מטרים נקשיב לסיפור אחר על יפו, חלקו אמת וחלקו אגדה...

בתצפית הנמל נשיר יחד את "זוהי יפו ילדה, שחודרת כמו יין לדם" ואת "אין כמו יפו בלילות". וגם את "אתה נמצא ביפו" ועוד..

פרטים והרשמה כאן

טיול רגלי קליל ורומנטי עם הרבה שירים וסיפורים

שישי 14/10: חוג אוהבי הטבע טיול ליל ירח בשילוב סנפלינג! פרטים בהמשך...

NatureClub_Sr104

שישי 14/10: טיול ארבעת המינים ומנהגי סוכה בעיר החרדית בני ברק

suki סוכות ושמחת תורה הם החגים בהם שואבים שמחה לכל השנה. הסוכה מסמלת את האחדות של כל היהודים היושבים תחת סוכה אחת ללא הבדלים כלל. למרות ארעיותה של הסוכה חשיבות גדולה ניתנת לה בגלל כוח האחדות המאפיין אותה.

אצל החרדים בבני ברק, כל כך קרוב אלינו, ניתן למצוא סוכה כהלכתה, ניתן להנות מארבעת המינים ולחגוג את שמחת בית השואבה. נצא לסיור עם מדריך מקומי, איש ספר ורוח הבקי במנהגי המקום ויודע לספרם ולהראותם.

פרטים והרשמה כאן

שבת 15/10: טיול מקסים בעין כרם ואבו גוש

ein2 נטייל בין כנסיות המספרות על תקופת תחילת הנצרות, עלילות ישו מנצרת ובן דודו יוחנן המטביל מעין כרם. 

נשמע אגדות מקומיות, נטייל במקומות יפים ולקינוח נבקר בכפר אבו גוש, שם נבין שהוא אינו רק "החומוסיה של המדינה"... :-)

 

פרטים והרשמה כאן

~ טיול מקסים בין סמטואתיה הציוריות של עין כרם וביקור באבו-גוש ~

שבת 15/10: טיול כפול לנחל רקפת ולשוק הדרוזי בדלית אל כרמל

IMG_2680 נחל רקפת מטפס לפסגת הכרמל בתוך סבך ירוק ומדרגות סלע. כמעט בפסגה נמצאת חירבת כרך - חורבה רומית ביזנטית ולה אזור תעשייה עמוסה ממצאים ארכיאולוגיים. בתחילת הנחל נמצאת מערת רקפת בה התגלו שרידים ארכיאולוגיים מתקופת האדם הקדמון.

נמשיך בעליה קלה אל פסגת הכרמל, למוחרקה, אל מנזר הכרמליתים לתצפיות נוף מדהים ונשמע את סיפור אליהו הנביא. 

פרטים והרשמה כאן

~ בסיום הטיול נבקר בשוק הדרוזי הססגוני בדליית אל כרמל ~

שבת 15/10: קבוצת שפלת החוף בטיול נחלים ומפלים בעין גדי - נחל ערוגות ובית הכנסת העתיק

shfela_group_banner_sq559 נצא אל הדרום שוקק החיים והמים, נתחיל את טיולנו בנחל ערוגות נגיע ונטייל בשמורה היפהפיה.

בדרכנו נראה יעלים, שפני סלע וצמחייה ייחודית לאזור זה... נסיים את הטיול היפהפה עם ביקור בבית הכנסת העתיק, שם התקיים יישוב יהודי בתקופות רבות, החל מימי בית ראשון ועד לתקופה הביזנטית ובו  נמצאת רצפת פסיפס שמורה היטב.

פרטים והרשמה כאן

איסופים: אשדוד, עד הלום, גדרה, ביל"ו, רחובות,

נס ציונה, ראשל"צ, חולון, ת"א ומזרחה עד ירושלים...

שבת 15/10: טיול מיטיבי לכת אל הנקיקים החבויים של המדבר...

walk218 בתפר שבין מדבר יהודה לנגב מסתתרים כמה נקיקים וקניונים פחות מוכרים - הגיע הזמן שיטביעו חותמם גם עלינו - ונכבוש אותם בכפות רגלינו!

נתחיל את ההליכה בנחל יעלים, שהינו אחד המרשימים שבסביבה!

משם נמשיך לנחל טביה, נעלה על רכס זוהר עד לנקודת התצפית ראש זוהר, משם נתצפת על העיר ערד וסביבותיה, על ישובי הבדואים מסביב ועל כל דרום מדבר יהודה ועל ים המלח!

לקינוח... נסיים בנחל אבוב המתפתל, שם יחכו לנו מפלים יבשנים ותצפיות אל ים המלח וכמובן גם קצת אתגר בעליות וירידות ובמתיחת איברים בין יתדות מתכת ;-)

פרטים והרשמה כאן

שני, חג סוכות 17/10: יום כיף במלון "קראון פלאזה" ים המלח - ספא, מרחצאות וים

1773632 מלון "קראון פלאזה" ים המלח מפנק אותנו בחוף ים פרטי, עם גישה נוחה מאוד לים, בריכת מים מתוקים גדולה, בריכת מים מלוחים, סאונה יבשה, סאונה רטובה, והכי חשוב.. ~ הצטרפו אלינו ליום שכולו רוגע ופינוק בים המלח! ~

קבלת פנים עם קפה ועוגה וארוחת צהריים מפנקת :-)

פרטים והרשמה כאן


חג סוכות 17-21/10: טיול טבע וג'יפים בכרתים!

Crete_Jeep_Oct16_Sqr נצא לארבעה ימי טיול באחד מהיפים שבאיי הים התיכון, בין מפרצונים מקסימים ובתים הבוהקים בלובנם. בשעת שקיעה, נתיישב באחת הטברנות עם אוזו ביד ונהנה מנופי העיירות הקסומות...

זהו מסע ג'יפים משגע משולב בהליכה ואטרקציות שייקח אתכם לגלות את האי השני בגודלו במזרח התיכון ואחד היפים ביותר!

פרטים והרשמה כאן

שלישי-חמישי 18-20/10: נופשון חוה"מ סוכות - פטרה ירדן עם הסעה מתל-אביב וכל הפינוקים

Petra_Socot_Sqr נצא לשלושה ימים של טיול ופינוק במדינה השכנה שלנו ירדן, מסע על רכבי 4X4 במדבר, מועדוני לילה אקזוטיים ואירוח במלון הילטון עקבה המפנק!

וכמובן עם ארוחות שף, בריכה וכל הפינוקים. בצוות גם עומר מלווה ישראלי-ערבי, מדריך ירדני מקומי דובר עברית ושוטר ירדני צמוד, אוטובוס מתל אביב לכל השלושה ימים.

והכי חשוב! פטרה, הסלע האדום - הנה אנו מגיעים ! וגם נסיעת שטח בואדי רם, חיי הלילה של עקבה ועוד ועוד...

פרטים והרשמה כאן

יצא לכם כבר להיות בירדן? יש לכם הזדמנות - חו"ל אמיתי, קרוב לבית!

חאפלה אמיתית במאהל בדואי בירדן

חוה"מ סוכות שלישי 18/10: טיול מודרך בעכו העתיקה ובפסטיבל תיאטרון ומופעי חוצות

ako_festival הנאה כפולה! טיול מקסים בעכו העתיקה, מעל לאדמה... סיפורי צלבנים ועלילות נפוליון, נמל הדייגים, השוק הססגוני ומעל הכל - פסטיבל תיאטרון ומופעי רחוב

רק פעם בשנה זה קורה - עושר של מופעי רחוב, הצגות, קונצרטים, הופעות ועוד.

פרטים והרשמה כאן

שלישי, חוה"מ סוכות 18/10: סיור בת"א בעקבות חייו של אריק איינשטיין - ושיריו השזורים בחיינו

einstein1 נשוטט בשכונת ילדותו, נעוריו, ערב חייו של הגדול והצנוע באמני ישראל- אריק אינשטיין ז"ל. נשמע על ימים עם מכנסיים מתרחבים ושביל בצד, ונאזין לשיריו היפים ביותר, הפסקול שליווה את כולנו תמיד.

ננסה לעשות "סדר בבלגאן", נציץ לפינות, חצרות ובניינים נסתרים, נשמע הרבה סיפורי הדור הראשון והשני של הבוהימה התל אביבית וכמובן - הרבה מוסיקה משובחת שתלווה אותנו מנקודה לנקודה!

שלישי, חוה"מ סוכות 18/10: טיול קולינארי בירושלים - מאכלי עדות מגורמה ועד ג'אנק-פוד...

nachlaot_veteimot_banner_sq3 לאהוב את ירושלים - אנשים, מנהגים, טעמים...

נצא להכיר את מנהגי העדות השונות דרך המאכלים שלהם, את התקופות השונות על פי הטעמים והריחות, להכיר את הישן מול חדש, את הסירים והמחבתות, את השוק ואת מסעדות היוקרה, את החריף מול המתוק.

עם עודד אמיתי, מורה דרך בן ירושלים, שהוא גם שף וגם מוזיקאי

פרטים והרשמה כאן

טיול מרגש בשכונת הנחלאות והזכרונות ובשוק מחנה יהודה

שלישי, חוה"מ סוכות 18/10: קבוצת שפלת החוף בטיול רטוב לנחל פרת - ואדי קלט

shfela_group_banner_sq555 וואדי קלט הוא (נחל פרת בשמו העברי) זורם בלב מדבר יהודה הצחיח בשפעת מים חיים כל השנה.  דרך מעיינות ומפלי מים, אמת מים ובריכות גדולות. מי הנחל הקרירים וצמחיית הנחלים הירוקה כל השנה מזמינים אותנו לפוש במימיו בימי הקיץ החמים.

אנו נצא עם כל החברים אל נווה המדבר הגדול והיפה בארץ במסלול שכולו רטוב, ונסיים במעיין הפועם - עין מבוע!

איסופים: אשדוד, עד הלום, גדרה, ביל"ו, רחובות,

נס ציונה, ראשל"צ, חולון, ת"א ומזרחה עד ירושלים...

שלישי 18/10: טיול לשומרון ולשומרונים בחג סוכות שלהם בראש הר גריזים

sk5 השומרונים שומרים על הוראות התורה כלשונה, רק מה שכתוב ובלי שום סטיה ולכן גם מנהגי החג וקישוטי הסוכה הם בדיוק כמו של אבותינו בתקופת התנ"ך 

על כן נצא אל הר גריזים לבקר את עדת השומרונים בחג סוכות.

פרטים והרשמה כאן

 

זהו טיול למיטיבי ידע עם מדריכים מקומיים, שילוב של נופים ואנשים, טבע ומורשת

רביעי, חוה"מ סוכות 19/10: סיור מרגש בתל אביב הרוחנית באוירת החג...

PCUPAC084CDT0000146_1 נצא לסיור בתל אביב הרוחנית, בין בתי כנסת ותיקים, אנשים ואישים שעיצבו את דמותה של העיר, בימים שקו האופק שלה עדיין היה פרוש למרחבים...

נידלג בין בתי הכנסת והישיבות של תל אביב ההיסטורית: היכל התלמוד (היכל מיכאל), אוהל מועד, מושב זקנים, ויסתיים בסיפורו וגלגוליו של בית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי...

פרטים והרשמה כאן

רביעי, חוה"מ סוכות 19/10: מיטיבי לכת בטיול מפסגת החרמון לים המלח...

walk220 מצוק ההעתקים מתנשא גבוה מעל ים המלח, צידו האחד בקעת הורקניה המלאה מנזרים עתיקים, ערוצי נחלים, גבעות רכות המגיעות עד ירושלים, וצידו השני צוק ענק מול ים המלח עם תצפיות מרהיבות!

הפעם יקח אותנו טיולנו לפסגת ג'אבל חרמון אשר במדבר יהודה, שמפסגתו התצפית הכי יפה לים המלח! עליה מאומצת לחימום מנועים ואחרי שנראה את זהרוריו של הים הנשקף אלינו מלמטה, נרד דרך ה"סכין" מפינתו הדרומית של ההר - הישר אל נחל קומראן.

רביעי, חוה"מ סוכות 19/10: טיול נשי מרתק בשפלת יהודה - שכל כולו על טהרת הנשים!!!

Women_Sqr
~ מנזר בית ג'מאל, גן הפסלים בבית שמש, טיול ערב בפארק בריטניה, סדנת שוקולד ומסיבת תה ~

נצא אחר הצהריים לטייל, נשים בלבד, בטיול שכל כולו על טהרת הנשים, על נשים ועם נשים.

נבקר במנזר הנשים בית ג'אמל - "בית היופי", בערבית, על שם הנוף המרהיב הנשקף מסביבתו, נצא לגן הפסלים התנ"כיים בבית שמש, המנציח דמויות וסיפורים שגדלנו עליהם.

ובשעת השקיעה, נצא לטיול בשביל הבורות והבארות בפארק בריטניה, לאורכו בורות מים, בארות ומערות גדולות נסתרות...

נסיים את הערב בישיבה בחברותא, תה, עוגיות וצ'יזבטים - ועוד כמה דברים שאנו, הנשים, עושות הכי טוב :-)

פרטים והרשמה כאן

חמישי 20/10: צעדת ירושלים השנתית ולקינוח פסטיבל מופעים בגן סאקר

jlm_march צעדת ירושלים השנתית היא מסורת ישראלית מלאה שמחת חיים, נופים מרהיבים, הופעות ואמני רחוב וגאווה לאומית.

הרבה יותר כייף ונוח להגיע לצעדה בהסעה מאורגנת במחיר מוזל, לא להתקע בפקקים, לא לדאוג לחנייה ולא לחפש דרך לחזור אל הרכב מנקודת הסיום (המסלולים לא מעגליים). כבר באוטובוס נפגוש חברים ותיקים והשמחה תתחיל.

לבחירתכם מספר מסלולים, מקל ועד מטיבי לכת, לצעוד עצמאית או בקבוצה והעיקר להנות מנוף הרי יהודה העוטרים את עיר הנצח שלנו - ירושלים!

פרטים והרשמה כאן

חמישי, חוה"מ סוכות 20/10: טיול בנחלאות ומופע המולטימדיה המרהיב "אני ירושלים"

nachlaot_veteimot_banner_sq7 נתחיל את טיולנו בשוק מחנה יהודה, בו משולבים טעמים של פעם - במסעדנות חדשנית ופורצת גבולות. 

משם נמשיך אל משכנות שאננים ונצפה אל עבר העיר העתיקה, נרד אל בריכת הסולטן ונעלה אט אט במעלה הר ציון כשמנגד נשקפת אלינו העיר עוטפת אור.

נסיים את טיולנו במופע המרגש "אני ירושלים" יקח אותנו לחוויה רב חושית של מראות, צלילים, ריחות, מגע ואנשים. נתחבר לירושלים של העבר, ההווה ושל המחר ונקנח במזרקות בפארק טדי.

פרטים והרשמה כאן

חמישי, חוה"מ סוכות 20/10: קבוצת שפלת החוף בטיול טבע בגליל התחתון וגם טיול ג'יפים (שלנו)

shfela_group_banner_sq560 נצא לטיול משולש ומיוחד בגליל התחתון!

נתחיל את טיולנו בגוש שגב ותל יודפת, נמשיך למסלול רגלי קל ויפהפה בנחל צלמון 

וגולת הכותרת: טיול ג'יפים בן כשעה וחצי מסלול יפהפה בהר חזון עם נופים הצופים לכל הגליל והכנרת!

 

~טיול ג'יפים ~ טיול טבע בנחל צלמון ~ סיור בגוש שגב ולקינוח...

ארוחת-צהריים בפיקניק משותף :-) ~

איסופים: אשדוד, גדרה, רחובות, ראשל"צ וצפונה עד אלונים

חמישי חוה"מ סוכות 20/10: טיול למנזרי מדבר יהודה וחגיגה ישראלית עם ריקי גל

stg8 מה אומרים לכם השמות הבאים: מנזר סנט ג'ורג', קאסר אל יהוד, מנזר דיר חג'לה?

כל אלו ועוד הם מקומות מקומות בהם נבקר בטיול זה, טיול שמטרתו לחקור לעומק את תופעת הנזירות והמנזרים בארץ ישראל, מלטרון ועד מדבר יהודה.

נבקר ונשמע על תולדותיהם, נשוחח עם נזירים, נכיר את אורח חייהם ומנהגיהם, ננסה להבין איך אנשים עוזבים את ארצם ומשפחתם ונודרים לגור בצניעות במדבר.

פרטים והרשמה כאן

טיול קל ~ חקר הנצרות ומנזרים ~ טקסים עתיקים ~ סיפורים ואגדות

כולל זמן חופשי לשחייה בים ולקראת ערב, במסגרת "פסטיבל התמר"
נצא לחגיגה ישראלית והופעה סוחפת של הזמרת ריקי גל!!

סופ"ש סוכות 21-23/10: קבוצת הצעירים בטיול מיטיבי לכת בנהרות ירדן 3 ימים בנחלים והנופים המדהימים בממלכה!

Jurdan_Young_Sqr טיול בעקבות נופיה ונחליה של ממלכת ירדן, טיול בן שלושה ימים של טבע, נחלים, הנופים של הממלכה ההאשמית בעבר הירדן, הנהרות הכי יפים שאפשר, האתגרים הכי מרגשים והחבר'ה הכי מקסימים...

ביקשתם - קיבלתם ! נצא לשוטט בתוך נהרות בארץ ירדן השכנה, נחלים זורמים בלב המדבר: ואדי איבן חאמד עם הגנים התלויים, נחל ארנון המוג'יב המדהים כולל סנפלינג לתוך מפל המים וואדי חסה!

פרטים והרשמה כאן

מיועד לצעירים מיטיבי לכת בין הגילאים 20-38 בלבד!

שישי 21/10: טיול סיפורי אהבה בנווה צדק ותל אביב הישנה

NeveTzedek_banner_sq1 היה זה בחצות הליל בחולות, שזוג יצא לו לטייל בחולות

ועל ראשו מגבעת קש ולשפתייה טעם דבש...

את המשך השיר אתם מכירים אז בואו תכירו גם את הסיפורים הרומנטיים, האהבות והבגידות, הרכילות ותככים של אותם חולמים ומקימי העיר, אותם אנשים ששמותיהם מוכרים לנו משמות הרחובות בתל אביב...

וגם נבקר במתחם התחנה המחודש ונשמע את סיפורה של נווה צדק בסיור דרמטי ומרגש העובר דרך הדמויות הנשזרות לכדי סיפור כשהשירים מתנגנים ברקע.

פרטים והרשמה כאן

שבת 22/10: אוהבי לכת - הטיול הכי יפה במדבר! ממעלה עלי למכתש הקטן

1345296759-49
המכתש הקטן ומצלעותיו, מעלה עלי, שער אשמדאי, יתדות קבועים בסלע, חולות צבעוניים..

מסלול משגע בדרום היפהפה של מדינתנו הקטנה, הכולל תצפיות מרהיבות, טיפוס והליכה...

 

פרטים והרשמה כאן

שבת 22/10: טיול טבע יפהפה בגליל - נחל נריה ונחל מורן

fsc10 הגליל העליון בתקופת זאת הוא חגיגה צבעונית לעיניים. הטבע כולו פורח, חגיגה לעיניים! אז קחו מקל, קחו תרמיל ובואו לטייל איתנו בגליל :)

נצעד בשבילים חוצי יערות והרי הגליל העליון במסלול בין נחלים זורמים, יערות ומעיינות ופריחה מרהיבה!

פרטים והרשמה כאן 

 


שבת 22/10: טיול בירושלים בזוית מוזיקלית, גינות קסומות, כנסיות, פינות שלא הכרתם וחווית עוגב ואופרה

harp_player  חו"ל בירושלים - גנים ותופעות ייחודיות בעיר, קונצ'רטו לפינות נסתרות וקסומות, תצפיות על העיר העתיקה, מוסיקה ווקלית, קונצרט עוגב בכנסיה.

עם המדריך הבכיר עודד אמיתי, שהוא גם אמן, שף ומוזיקאי וגם עם זמרת אופרה שתנעים לנו בקולה בגינות מנזרים, וגם עם נגנת עוגב משלנו בכנסייה ששכרנו במיוחד בשבילכם...

 פרטים והרשמה כאן

סופ"ש סוכות 21-23/10: טיול מיטיבי לכת בדרום ירדן - טיול טרקים, פטרה ונחל הגואר

jordan_banner_sq4 טיול מיטיבי לכת בדרום מדינת ירדן, טיול בן שלושה ימים של טבע, מים, נופי מדבר מטריפים ולא מוכרים, רכבי שטח ואפילו גמלים!

יום בעומק מדבריות ואדי רם עם רכבי שטח, יום קריעה של 25 ק"מ בפטרה והאזור ורכיבה על גמלים ויום טיול רטוב בנחל הכי יפה בדרום המדינה - גואר.

פרטים והרשמה כאן

עמותה חברתית קהילתית לאהבת הארץ בדרך של טיולים, זמר עברי והתנדבויות

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com