ארץ ישראל. יפה וגם פורחת...

ארץ ישראלארץ ישראל הינו שמו העברי של חבל ארץ הממוקם בדרום מערב אסיה בחלקה המזרח תיכוני. מקום נהדר לטיולים. משנת 1948 הוקמה מדינת ישראל. חלק ניכר מההיסטוריה של העם היהודי התחולל בישראל. ארץ ישראל משמשת כמרכז דתי חשוב גם לדתות הנצרות והאיסלם. וכמובן לאוהבי ההסטוריה, הטיולים, הטבע והיופי. ולפיכך ארץ ישראל נחשבת למרכז חשוב לדתות אלו ולדתות אחרות שיצאו מהן. כמו כן, התברכה הארץ באתרי טיול שאין דומה להם בכל העולם.

לטייל בארץ ישראללאוהבי הארץ, הטיולים והזמר העברי הוקם אתר זה. ובו ניתן להכיר אנשים יפים ודומים שאהבת הארץ ושירה עברית טבועה בהם. באתר מפורסמים הארועים והאטרקציות שמפעילה עמותת "טיולים ואגדות". אוהבי "ארץ ישראל" משתמשים באתר זה כמרכז טיולים, היכרויות ופעילויות חברתיות הקשורות ברובן לארץ, לטיולים וולזמר העברי. כן... כאן נמצא הישראלי היפה, כאן תמצאו אהבת ישראל אמיתית.

מסלולי טיול בארץ ישראלנחלים יפהפיים, מסלולי טיול נדירים אותם אפשר לחוות רק בארץ ישראל, אווירה של ביחד, חום, אהבה ופתיחות, הרבה ירוק ומים ונופים מגוונים. מסלולים משלג בחרמות ועד מדברות מלאי חיים. דברים אותם אפשר לחוות רק בארצנו האהובה, היא ארץ ישראל. בואו להצטרף לאוהבי הטיולים, אוהבי הטבע ואוהבי אדם. ערבי שירה בציבור, היכרויות, טיולים, קומזיצים ואטרקציות נוספות ועוד הרבה.

מסלולי טיול בצפון ובגולן, טיול בנחל, טיולים בנגב, למטיבי לכת, טיולי ג'יפים, הרפתקאות ומסלולי משפחות. לירושלים, בשפלה ובמרכז. זמר עברי, טיולים עבור פנויים פנויות ועוד...


 

סיור מרתק בראשון לציון – מארש!!! ראשונים בראשון לציון

tour4 אז מה מיוחד בראשון (לציון)? ראשונה להמנון, ראשונה לדגל, ראשונה להמנון, ראשונה לזמר, ראשונה לחינוך העברי וראשונה גם לשוויון מגדרי!

נצא לסיור שבו נחשוף סודות הטבועים בקירות הבתים ונכיר את כולם - מועד החלוצים ועד אחרון הבילויים ומה שביניהם...

פרטים והרשמה כאן

סיור אמנות בתחנה המרכזית החדשה ושוק האוכל של העובדים הזרים

1790603 משהו טוב עובר לאחרונה על התחנה המרכזית החדשה בתל אביב: הקירות בקומה השביעית מתמלאים ביצירות אמנות של מיטב אמני הרחוב של ארצנו:

ציורי קיר ענקיים - או מיניאטוריות מורכבות שקריצה בצדן.

נשמע על התפתחות אמנות הרחוב בכלל וזו של תל אביב בפרט, על הרוח החדשה המנשבת בסצנה המקומית ועל כוכביה...

ובאחת מפינות התחנה, התמקם לו שוק אוכל שונה - שוק בו שולטים האקזוטיקה והכאוס, צפיפות והמולה, בליל של שפות זרות ופנים אחרות.

פרטים והרשמה כאן


מסע קולינרי לבני-ברק בעקבות האוכל היהודי האותנטי

800px-Challah_Bread_Six_Brai נצא לסיור בין סיפורי הקמתה של בני ברק, דרך ישיבות, המנהגים המיוחדים, הלך הרוח וסוג החשיבה המיוחד לחרדים, הפשקווילים, ישיבות ידועות, האנשים, הכל כל כך רחוק מתל אביב...

נעבור ברחובות ובמבואות העיר ונתחקה אחר האוכל הייחודי שמוגש על השולחן היהודי, בשבתות, בעתות חג ובאירועים משמחים...

סיור בעקבות אמנות הגרפיטי בשביל המפעל, תל אביב

graff3 לפתע צצים ברחוב ציורים, דמויות וכתובות מצחיקות, שלפני כן בכלל לא ראינו. מי האנשים שמציירים על הקיר? מה הם רוצים לומר ומה הם עדיפים להסתיר?

נראה מה תל אביב עושה לגרפיטי ומה הגרפיטי עושה לתל אביב. סיור מרענן באווירה צעירה.

פרטים והרשמה כאן

סיור להכרת (והוקרת) סצנת אמנות הרחוב הפעילה

בתל אביב, בשביל המפעל

מסע קולינרי בתל אביב - תולדות האוכל בתל אביב הקטנטנה ושוק לוינסקי

markt6 תגידו - עשיתם שוק כבר השבוע? אז בואו לסיור מלא חוויות, טעמים, ריחות ונוסטלגיה תל-אביבית

רוצים לדעת מה מנשנשים הגברים בסלוניקי ליד כוסית האוזו? איזה דג מלוח יעיף אתכם לבוקרשט? מי טוחן שקדים באבני ריחיים בכדי להכין מרציפן? איפה אפשר לטעום עוגיות מדהימות שיצאו מהתנור? ומי מוכר צ'אי מסאלה יותר טוב מבהודו?

בואו רעבים לשוק לוינסקי ותמצאו את כל התשובות איתנו...

פרטים והרשמה כאן

טיול מזמר בעקבות הבוהמה התל אביבית – מביאליק ועד איינשטיין – האומנים והיוצרים בתל אביב.

music ברחובות תל אביב ובבתי הקפה שלה פעלו אומנים ויוצרים רבים, כולל כותבים ומשוררים שחלקם כתבו עליה, סיפרו עליה טובות ורעות ועיטרו אותה בכתרים רבים. נצא לטיול בעקבות אנשי הבוהמה של תל אביב, נראה את הבתים בהם גרו, בתי הקפה בהם ישבו ויצרו, נספר את סיפורם והרכילות שדבקה בהם ונשיר את שיריהם.

נלך בעקבותיהם של גדולי המשוררים - ביאליק, אלתרמן, חלפי, שלונסקי ועוד. ודרך הסיפורים שלהם נכיר גם את תל אביב של אותם הימים ובתי הקפה בהם ישבו ושוררו: שלג לבנון, אררט, כסית ועוד...   

הסיור הינו מחוות הוקרה וזיכרון לאמני ויוצרי תל אביב, העיר שתמיד שימשה מרכז התרבות העיקרי בארץ.

פרטים והרשמה כאן

סיור נפלאות יפו העתיקה

yafo1 נצא לסיור מודרך בסמטאותיה הקסומות של יפו העתיקה, נשמע סיפורים ואגדות שנשזרו סביב יפו במקביל לפולקלור,

מוזיקה, אמנות והיסטוריה עתיקה ומודרנית...

בירידה בין סימטאותיה של יפו העתיקה לעבר הים, נשמע על הקשרים בין מיתולוגיה לעובדות היסטוריות: מיהי אנדרומדה היפה שקשורה למקום? מיהם הנפוליאונצ'יקים בכיכר הכנסייה - ואיך הם קשורים לנפוליאון? ועוד ועוד...

פרטים והרשמה כאן

סיור חנוכיות ייחודי ומרתק, סיפורים ואגדות בסמטאות נווה צדק

zedek1

הצטרפו אלינו לסיור אותנטי, מרגש ומרתק בסמטאות נווה צדק, השכונה היהודית הרשמית הראשונה מחוץ לכותלי יפו.
בית לאמנים, מקום ביקורם של המון תיירים מקצוות תבל, שכונה ציורית ומרוממת רוח.

פרטים והרשמה כאן

חנוכיות וסופגניות ~ סיפורים ואגדות ~ דמויות ומעשיות

נטייל ונזמר בעקבות הסרט קזבלן - בואו להתרגש ולאהוב ביפו

kazablan בקסבה בחצי היום כשהשוק פתוח
הייתי ככה סתם הולך והחזה מתוח
כולם אומרים איזה קנון עובר בסימטאות
עושים שלום מכל חלון כל הכבוד!

טיול רומנטי לעת שקיעה. יפו של שנות השישים - העיר מלאה ערב רב של תרבויות ומנהגי פולקלור של העולים החדשים. קזבלן, בחור ממוצא מרוקאי מתחרה עם יאנוש על ליבה של רחל האשכנזיה, סיפור מרגש על אנדרדוג המתעלה בזכות אומץ ליבו והאהבה...

פרטים והרשמה כאן

טיול מזמר ואגדה רומנטית ביפו. נטייל ונשיר ביפו העתיקה, בדרום תל-אביב של פעם, בשכונת מנשייה !

סיור חלומות בחולות - בעקבות בתי החלומות של שנות העשרים בעיר העברית הראשונה

1024px-Palatin_Hotel_Tel_Aviv נצא לסיור בעקבות סיפורם של "בתי החלומות" והאנשים שעמדו מאחורי סיפור בנייתם שהיוו את אבני היסוד של העיר העברית הראשונה.

אחד הסימנים לפריחתה של העיר תל אביב היו בנייתם של בתים בעלי סגנון ארכיטקטורי ייחודי שנועד בעיני הוגיו להיות סגנון הבנייה הציוני החדש. סגנון מרהיב זה של בתים זיכה אותם בשם "בתי החלומות".

פרטים והרשמה כאן

~ סיור מרתק ושונה על תל-אביב של שנות ה- 20... ~

סיור מרגש בתל אביב הרוחנית - ממקדש מלך להיכל חדש

PCUPAC0 נצא לסיור בתל אביב הרוחנית, בין בתי כנסת ותיקים, אנשים ואישים שעיצבו את דמותה של העיר, בימים שקו האופק שלה עדיין היה פרוש למרחבים...

נידלג בין בתי הכנסת והישיבות של תל אביב ההיסטורית: היכל התלמוד (היכל מיכאל), אוהל מועד, מושב זקנים, ויסתיים בסיפורו וגלגוליו של בית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי...

פרטים והרשמה כאן

סיור בנמל יפו והמושבה האמריקאית גרמנית

3 נשמע את סיפורם של העיר והנמל, בין מיתולוגיה לעובדות היסטוריות: מיהי אנדרומדה היפה? מיהם הנפוליאונצ'יקים בכיכר - ואיך הם קשורים לנפוליאון? האם היה כאן באמת - ומה בכלל חיפש כאן?

האם המרד הערבי קשור לדעיכת נמל יפו - ואיך תימצא לו עדנה? מי קירקע את חומותיה של יפו ומתי נפרצו בפעם האחרונה? 


~ סיור מרתק על המקום המוכר שכולנו אוהבים ~

סיור גרפיטי מדליק בתחנה המרכזית החדשה

graffi משהו טוב עובר לאחרונה על התחנה המרכזית החדשה בתל אביב:

נצא לסיור מרתק לאורך קירות הקומה השביעית של התחנה... נראה יצירות אמנות של מיטב אמני הרחוב של ארצנו: חלק מהן, הינו "שירת רחוב" - החל מהגיגים קצרצרים - וכלה בפואמות של ממש. ציורי קיר ענקיים - או מיניאטוריות מורכבות שקריצה בצדן...

פרטים והרשמה כאן

סיור גרפיטי מדליק בקרית המלאכה

graffi2 סיור חדש נולד! בין סטודיו אחד למישנהו, בין מעברי סימטאות גם אמני רחוב משאירים סימנים: חלק מהיצירות כל גדלן כשל גלויה ויש צורך להתקרב ממש כדי לראות. חלקן לעומת זאת - גדולות מאוד ונראות למרחוק.

למרות ההגדרה "אמנות רחוב" - אל תטעו! חלק גדול מהאמנים שביצירותיהם נפגוש בין הקירות הם אמנים המציגים בגלריות בארץ ובחו"ל.

נשמע גם על אלה וגם על אלה ונתארח אצל כמה אמנים בקרייה...

פרטים והרשמה כאן

סיור נוסטלגי בתל-אביב - מגן מאיר לציפורה נחמדת ועד לקישון

Kikar_bialik1 העיר תל אביב, מרגע הקמתה ועד לימינו אנו, תמיד היוותה מקור משיכה לאנשי בוהמה, תרבות ואמנות.  

בסיור מקסים זה, בין 3 מוקדים קרובים, נשמע סיפורי עבר מחיי העיר ואנשיה, אנשי מעש ורוח...

פרטים והרשמה כאן 

התמונה לקוחה מאתר ויקיפדיה, צולמה ע"י Ori

העיר הלבנה - ארכיטקטורה ובאוהאוס בתל אביב

dgn_therme-bad-ragaz-by-smolenicky-architects-1 נצא לסיור ערב מרתק בתל-אביב כדי להבין איך נבנתה העיר... נביט בבנייני העיר מבחוץ ומבפנים, וננסה להבין איך הבניינים בונים היסטוריה ואיך אופי העיר מושפע מבניינים.

נענה על שאלות ונתקן טעויות נפוצות, כמו מהו סגנון הבאוהאוס והאם יש בכלל דבר כזה? למה קוראים לתל אביב 'העיר הלבנה' ועד כמה היא לבנה באמת?

סיור בת"א בעקבות חייו של אריק איינשטיין - ושיריו השזורים בחיינו

einstein2 נשוטט בשכונת ילדותו, נעוריו, ערב חייו של הגדול והצנוע באמני ישראל- אריק אינשטיין ז"ל. נשמע על ימים עם מכנסיים מתרחבים ושביל בצד, ונאזין לשיריו היפים ביותר, הפסקול שליווה את כולנו תמיד.

ננסה לעשות "סדר בבלגאן", נציץ לפינות, חצרות ובניינים נסתרים, נשמע הרבה סיפורי הדור הראשון והשני של הבוהימה התל אביבית וכמובן - הרבה מוסיקה משובחת שתלווה אותנו מנקודה לנקודה!

סיור יפו בניחוח אמנותי...

yafotour משך עשרות שנים יפו מושכת אליה אמנים שונים. ולא בכדי: חמשת אלפי שנות התיישבות הובילו להיווצרות עיר ציורית, מיוחדת ומעוררת השראה...

נשמע סיפורים מהתקופות השונות, נעסוק באדריכלות ובסמלים, בציורים על הקירות, בפיקנטריה ואגדות, ואם יהיה לנו מזל, נבקר גם בחדר הסודי של עדינה פלסטלינה.

סיור מדליק בתל-אביב! פעמיים יהודה

404680 נצא לסיור חדש ומרענן לאורך רחובות ליליינבלום ויהודה הלוי, רחובות של אחוזת בית שנזנחו בסיורי תל אביב הקטנה לטובת אחותם המרשימה – שדרות רוטשילד.

נפגוש בתי מייסדים מקוריים ונתפעל ממתיחת הפנים המהממת המתגלה לעינינו בעורף שדרות רוטשילד והרצל ובצילם...

פרטים והרשמה כאן

סיור ביפו בין ערביים...

lighthouse3 שישי, בין הערביים, זמן מושלם לצאת לסיור מרתק ושונה ביפו העתיקה :-)

נהלך בין פינותיה הקסומות של יפו העתיקה ונחשוף את סיפוריה ועברה הרחוק והקרוב בזמר ובשיר, נסיים בנמל המתחדש ונדע האם השחפים על המזח כבר עפו...

פרטים והרשמה כאן


לקבלת מידע על טיולים והופעות חינם הכניסו פרטים

הפעילויות לזוגות, פנויים ויחידים

דוא"ל* :
שם :
טלפון :

רוצים לקבל עדכונים בוואטסאפ?

שלחו הודעת וואטסאפ למני בטלפון 050-4314422 והתחילו לטייל :-)

לעזרה: 03-6818776

 טיולים בגולן  טיולים בגליל העליון  גליל תחתון והעמקים  טיולים בגליל המערבי  טיולים בכרמל  טיולים בשרון  טיולים במישור החוף  טיולים בהרי ירושלים  טיולים במדבר יהודה  טיולים בנגב  טיולים בערבה  הרי אילת והים האדום  פרחים ואגדות  גיפים ואגדות  ישראל בוידאו  ארץ ישראל קו זמן
 

 הצטרפו אלינו בפייסבוק

מאת: מני נחמן, טיולים ואגדות
מני נחמן

מצא אותנו ב-Google+ 
menynachman@gmail.com