3-13/6/19: סין – בייג'ינג, שנגחאי וההר הצהוב

תאריכים: 3-13/6/19

טיול מרתק לצפון מזרח סין בו אנחנו משלבים את בייג'ינג הקסומה ובה האתרים ההיסטוריים החשובים ביותר של עיר הבירה הסינית, מרכזי הקניות והשווקים בהם התפרסמה העיר ובילויים בשעות הלילה.

את העיר שנגחאי המסמלת יותר מכל את כיונוני התפתחותה וחזונה של סין במאה ה 21.

נבקר גם בעיר הנגז'ו – מהיפות בערי העולם – שהיתה לבירתה ההיסטורית של סין ושמשה כאחד מהמרכזים של הבודאיזים הסיני.

נסיים בהר הצהוב, אחד האתרים המסקרנים במדינה, עליו פתגם סיני עתיק אומר: "מי שביקר בחמשת ההרים הקדושים, לא ירצה לראות עוד הרים, ומי שראה את ההר הצהוב לא ירצה לבקר עוד בחמשת ההרים".

מיוחד בטיול שלנו:
✔️ ההר הצהוב
✔️ מוזיאון הפנינים
✔️ כיכר טייננמן
✔️ העיר האסורה
✔️ מוזיאון המשי
✔️ מקדש השמיים
✔️ שוק הפרחים
✔️ שנגחאי – בונד
✔️ שנגחאי – העיר העתיקה וגני יו יואן
✔️ החומה הגדולה
✔️ מרכז לרוקחות סינית מסורתית
✔️ העיר העתיקה של חואנג שאן
✔️ בית מלאכה לאומנות הקלוזונה
✔️ הנגז'ו – מקדש הנשמות הנסתרות
✔️ האגם המערבי
✔️ הנגז'ו – רחוב העתיק מתקופת הסונג

ימי טיול מלאים וארוכים – ללא ימים חופשיים
בהדרכת: טלי ציון

לפרטים נוספים והרשמה: פזית 054-6672412

מלון:

Rosedalle
HOTEL IN YLW MT. AREA – TBA
HOTEL IN HANGZHOU – TBA
HOTEL IN SHANGHIA – TBA
בית המלון עשוי להשתנות למלונות ברמה דומה (4 כוכבים)

טיסות:

טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב –בייג'ינג
הלוך: 3/6 המראה: 23:30 נחיתה: 13:30 4/6 משך טיסה: 9:00
חזור: 13/6 המראה 22:00 נחיתה: 03:20 14/6 משך הטיסה 10:20

מחיר:

רק 1,849$
תוספת ליחיד 420$
הבטיחו מקומכם בתשלום מקדמה על סך שקלי של כ- 250$ עד 10 תשלומים ללא ריבית
את ההפרש תשלמו החל מחודש מרץ 2019 ב- 3 תשלומים ללא ריבית או עד 10 עם ריבית

מחיר כולל:

טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב –בייג'ינג
נסיעה ברכבת המהירה כמפורט במסלול:
בייג'ינג – חואנג שאן
שנגחאי – בייג'נג
אוטובוס תיירים נוח וממוזג
לינה וארוחת בוקר בבתי מלון מדרגת תיירות טובה
מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

מחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
הוצאות אישיות
סיורי בחירה
ויזה
טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 5$ לאדם ליום)

רמת קושי:

מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר בקבוצת הווטסאפ של הטיול

הערות:

מסלול הטיול וסדר הימים עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען)
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

עד תאריך ה 1.3.19 דמי הביטול יעמוד על סך המקדמה – 250$ לאדם
מתאריך 01/03/19 עד 21 יום לפני היציאה -25% דמי ביטול.
21 יום לפני עד 14  ימים לפני היציאה -50% דמי ביטול.
14 ימים לפני היציאה ועד 7 ימים –  80% דמי ביטול.
7 ימים לפני היציאה 100% דמי ביטול.
לאחר כרטוס כרטיסי טיסה דמי ביטול מלאים .שינוי שם בהתאם לנהלי חברת התעופה .
ניתן לשנות שם עד 72 שעות לפני היציאה ללא עלות .
מניין הימים אינו כולל ימי שישי-שבת וערבי חג, אלא ימי עבודה בלבד, למעט הימים הנספרים ע"פ חוק הגנת הצרכן.

תוכנית הטיול:
ימים 1-2: תל אביב – בייג'ינג

נפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסת אל על ישירה לבייג'ינג (Beijing), עיר הבירה של הרפובליקה העממית של סין. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא לביקור במדרחוב תוסס וכן בשווקי האוכל הליליים של העיר, שם נוכל לראות את המאכלים השונים בהם התפרסם המטבח הסיני. בתום הסיור ניסע למלוננו שבבייג'ינג.

יום 3: בייג'ינג: כיכר טיננמאן ועיר האסורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות עם העיר אשר שמשה כמרכז הקיסרות בעבר והיום משמשת כעיר הבירה של מעצמה עולמית. בייג’ינג היא עיר מונומנטלית: כיכרות ענק, עיר פנימית שהיא ארמון הקיסר, מקדשים ופגודות, גנים ציבוריים, בתי נכות ואקדמיות. על כל אלה מתווספים גם מרכזי עסקים מודרניים, גורדי שחקים מעוצבים על ידי מיטב הארכיטקטים, שדרות רחבות וארוכות ומוסדות ציבור. נראה את כיכר טיאן-אן-מן (כיכר השלום השמיימי) הנמצאת בלבה של העיר מול חומת ארמון "העיר האסורה". נכיר את אורח חייהם המעניין של המשפחה הקיסרית, נבקר בארמון ונראה את אוצרותיו המלכותיים. לאחר מכן נמשיך לביקור במפעל\מוזיאון משי, המתאר את התפתחות תעשיית המשי בסין, ייצור הטקסטיל ושמיכות המשי. נמשיך לסיור באחד משווקי העיר ונוכל להנות מהמחירים הארקטיבים של התוצרת הסינית. בתום הסיור נשוב למלוננו שבבייג'ינג.

יום 4: בייג'ינג – החומה הגדולה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מבייג'ינג לכיוון החומה הסינית הגדולה השוכנת מצפון מערב. בדרכינו נבקר במרכז לרוקחות סינית מסורתית ונלמד על התרופות הסיניות המסורתיות. לאחר מכן, נמשיך לביקור בחומה הגדולה, מסמליה המפורסמים ביותר של סין. החומה כולה משתרעת לאורך 6700 ק"מ ובנייתה נמשכה מאות שנים על מנת להגן על סין מפלישת אויבים מהצפון. נטפס על החומה ונתרשם מהביצורים העתיקים שעדיין נותרו עומדים על תילם. בחלקו השני של היום נשוב לבייג'ינג ונבקר במתחם הכפר האולימפי שנבנה לקראת האולימפיאדה המרהיבה שנערכה בעיר בשנת  2008 ונצפה על המתקנים המרשימים מבחוץ. בתום הסיור נשוב למלוננו שבבייג'ינג.

יום 5: בייג'ינג – ההר הצהוב - חואנג שאן: העיר העתיקה

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע לתחנת הרכבת ונעלה על רכבת מהירה לכיוון ההר הצהוב, אחד מחמשת ההרים המיתולגיים של סין. ההר הצהוב הינו שמורת טבע, אשר ממוקמת בדרום מחוז אנהווי שבמזרח סין. ההר נודע הודות לגובהו הרב, גאיותיו העמוקים, האקלים המגוון וים העננים האופפים אותו. נתחיל את טיולנו באזור בסיור בעיר העתיקה של חואנג שאן (Huangshan) ולאחר מכן ניסע למלוננו באזור.

יום 6: שמורת הטבע ההר הצהוב

לאחר ארוחת הבוקר נעלה ברכבל להר הצהוב לסיור מרתק בנופים הציוריים של ההר, אשר היווה מקור להשראה למיטב הציירים הסינים. ההר הצהוב מרכז בתוכו את יופיים של כל ההרים המפורסמים בסין גם יחד. הוא נודע במיוחד בזכות ארבעה מאפיינים, שהופכים אותו לפאר היצירה של הטבע: מעלתו הראשונה היא עצי האורן המיוחדים אשר צומחים מתוך הסדקים שבמצוקים, ענפיהם הסבוכים ודמותם הזקופה משווה להם חיוניות עיקשת. מעלתו השנייה של ההר הצהוב היא סלעיו המוזרים הפרושים בכל מקום, בפסגות, במדרונות ובעמקים, מה שממלא אותו בקסם אמנותי. מעלתו השלישית היא "ים העננים" המכסה את העמקים ומסתיר את הפסגות אשר צצות לפרקים ויוצרות מחזה מרהיב ביופיו. מעלתו הרביעית היא המעיינות החמים אשר למרגלות ההר. בתום סיורנו בהר נרד ברכבל וניסע חזרה למלוננו שבחואנג שאן.

יום 7: חואנג שאן – הנגז'ו: מקדש הנשמות הנסתרות

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, ניסע לעיר הנגז'ו (Hangzhou), בירתה של הקיסרות במאה ה10 והעיר אשר נקראת על ידי המקומיים "גן עדן של מטה". נבקר במקדש הנשמות הנסתרות, אחד מעשרת המקדשים הבודהיסטים של סין. לדברי אגדה מקומית, נזיר הודי בא לאזור זה וקבל השראה מהאופי הרוחני שנמצא בתצורת הנוף. לדעתו היה זה משכן של הישויות הנצחיות ועל כן נתן למישכן את השם  Ling Yin(מקדש של הנשמות הנמלטות). לתפאורת הנוף כולה יש הוד יפהפה ושקט התורם ומעודד תחושה של שלווה ועל כן הוא טוב למדיטציה. נסיים בביקור ברחוב העתיק מתקופת שושלת הסונג ולאחר מכן ניסע למלוננו שבבהנגז'ו.

יום 8: הנגז'ו: האגם המערבי – שנגחאי

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לביקור  סביב האגם המערבי המוקף משלושת עבריו פסגות וגבעות וידוע כמקום מפלט של אנשי הקיסרות במאות הקודמות. ניסע לתחנת הרכבת שם נעלה על רכבת לשנגחאי, המרכז הפיננסי של סין ואחת מערי הנמל הגדולות בעולם. שנגחאי ממוקמת בכניסה לאגן נהר היאנגצ'ה, אזור גדול, מאוכלס ופורה מבחינה כלכלית. במטרופולין מצטופפים כ-18 מיליון תושבים, מחציתם בעיר עצמה. בהגיענו לעיר, נצא לטיול לאורך הבונד (הטיילת על גדות הנהר), שם נצפה על קו האופק המרשים של העיר ונבקר ברחוב ננגינג. את הערב נבלה ברובע הצרפתי התוסס ולאחר מכן ניסע למלוננו שבשנגחאי.

יום 9: שנגחאי: גני מנדרין והרובע היהודי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגן יפה עם עיצוב מיוחד ומוקפד, גני יו יואן, שעוצב על ידי מושל צ'נגדו לשעבר בהתאם למסורת הגינון הסיני המסורתי. בגן ניתן לראות דגי זהב השוחים באגמים הקטנים ומוקפים בחומות דרקוניות. נטייל בין הגנים השונים: גן הסלעים המכובד והמהולל, ביתן הפרחים, אולם בשורת האביב, אגם הלוטוס, הגן הפנימי והיכל הג'ייד הקסום. בתום הסיור בגנים, נבקר ברובע היהודי מתקופת מלחמת העולם השנייה ונשמע את סיפורים של היהודים שהגיעו לסין תודות לפעולתו של חסיד אומות העולם הקונסול הסיני באוסטריה. מספר היהודים בשנגחאי הגיע לכ-20 אלף, אך עם סיום המלחמה ועליית הקומוניסטים עזבו רוב היהודים את שנגחאי והיגרו לאוסטרליה, ארה"ב ומעט לישראל. מרבית הקהילה כיום נסמכת על מעט יהודים (מהעולם הגדול) שהגיעו בשנים האחרונות לצרכי עסקים, חלקם התמקמו בסין וישראלים המגיעים ושוהים בסין לצורכי עבודתם. בגן הציבורי הסמוך הוקמה ונחנכה (בעת ביקורו של רה"מ המנוח רבין ב-1993) אנדרטה לזכר הגטו היהודי. בתום הביקור נשוב למלוננו שבשנגחאי.

יום 10: שנגחאי - בייג'ינג – מקדש השמיים – מופע אקרובטיקה

לאחר ארוחת בוקר ניפרד משנגחאי ונחזור לבייג'ינג ברכבת המהירה. עם ההגעה לבייג'ינג ניסע לביקור "במקדש השמים" – מקום תפילתו של הקיסר להודות לשמים על היבולים ובקשת ברכות וחסדי שמיים לעתיד הקיסרות ולעם. המקדש הינו ארכיטקטורה מושלמת מתקופת המינג. נסייר בגניו המרהיבים ונחזה בתיאטרון רחוב – פעילות תרבותית של וותיקי בייג'ינג. אחר הצהרים נוכל לצאת לביקור (בתוספת תשלום) בשכונת חוטונגים – בייגינג העתיקה רכובים על גבי ריקשות בסמטאות הצרות של השכונה וסביב אגם חוחאי. נבקר בבית תה סיני לטקס שתיית התה המסורתי. נבקר בשווקי העיר להשלמת קניות ולאחריהם נצא לצפות במופע אקרובטיקה. לינה בבייג'ינג.

יום 11: מקדש הלאמה - שוק הפרחים – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדש הלאמה, אחד מהמקדשים של הלאמיזים הסיני הפועלים כיום בסין, בו נמצא עץ הבודהה הגבוה בעולם, 26 מטר גובהו (מופיע בספר השיאים של גינס). נצא להפסקת צהרים באחד משווקי העיר להשלמת קניות ונבקר בשוק הפרחים והצמחיה. במידה והזמן יאפשר נבקר ברובע 798 של אומנות מודרנית ולאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסתנו מבייגינג לתל אביב.

מתעניין בטיול? השאר פרטים: