טיול פרימיום להודו – מדינת ראג'סטאן!

תאריכים: 11-21/3/19

טיול פרימיום להודו – מדינת ראג'סטאן! בואו לחוות ביופי נצחי ותרבויות מהפנטות בשיתוף עם אופיר טורס

תת היבשת ההודית היא מיוחדת, מפתה ומשכרת, ומתגאה ביותר חגיגות, צבעים ומופעים מרשימים, ממרבית הארצות האחרות בעולם.

הודו בכללה הינה ארץ מרתקת עם אין סוף חוויות מדהימות, תרבויות שונות והרפתקאות בלתי נשכחות ואנו נשתדל לחשוף בפניכם את המורשת העשירה של האימפריה המוגולית, ערים תוססות וצבעוניות ונחקור כמה מהאתרים הטובים ביותר של אונסק"ו- אתרי מורשת עולמית.

הטיול הקלאסי במדינת רג'סטאן, ייתן לכם בנוסף לחוות את התרבות וההיסטוריה ההודית, המשוגעת, הנפלאה, המפחידה, המרשימה והנהדרת.

אתם תחוו את כל התחושות האלה במהלך הטיול ותסיימו אותו בהרגשת תדהמה. את זה אנחנו יכולים להבטיח.

רצינו להגיד שבנינו עבורכם תוכנית המותאמת לכם אישית – מצד אחד פרימיום, אך מצד שני המחיר שווה לכל נפש.

מה הופך את הטיול שלנו לטיול פרימיום?

✔️ מלונות 5 כוכבים! מלון LALIT המדהים ומלון אננטה בפושקר
✔️ מדריך מעולה שנבחר באופן אישי – רובכם מכירים: ירון מור
✔️ כניסות לאתרים: קוטוב מינאר, המבצר האדום, טאג' מהאל, פטפור סיקרי, מבצר אמבר, מצפה הכוכבים וארמון העיר.
✔️ נסיעה בריקשה בסמטאות דלהי.
✔️ ביקור ב"סיק גורודווארה", מקדש הלוטוס.
✔️ רכיבה על פילים במבצר אמבר.
✔️ סרט בוליוודי בקולנוע רא'ג מנדיר.
✔️ ערב גאלה מיוחד וארוחת ערב בג'איפור
✔️ רכיבה על גמלים.
✔️ שיעורי יוגה.
✔️ תפילת פוג'ה
✔️ בגד קורטה לבן מתנה לשימוש ביוגה
✔️ בגד קורטה צבעוני עם טורבן לגברים לערב גאלה
✔️ סארי עם חולצה עליונה לנשים לגאלה.
✔️ קבוצה קטנה ויחס אישי לכל משתתף.

אל תפספסו!

מלון:

בתי מלון מפנקים 5 כוכבים!
דלהי 3 לילות – The Lalit
אגרה 2 לילות – CRYSTAL SAROVAR
ג'איפור 2 לילות – SAROVAR PREMIER
פושקר 2 לילות – Ananta Spa & Resort

טיסות:

הלוך: אייר אינדיה – 11/3/19 תל אביב-דלהי – המראה – 23:15 נחיתה – 09:15.
חזור: אייר אינדיה – 21/3/19 דלהי-תל אביב – המראה – 18:00 נחיתה – 21:45.

מחיר:

2,490$ בלבד לאדם בחדר זוגי, ניתן לחלק עד 3 תשלומים ללא ריבית או יותר בקרדיט.
תוספת ליחיד בחדר: 600$.
שלם עכשיו 310$ והבטח את מקומך! (1,160 ש"ח מוערך לפי שער נוסעים)
את היתרה ניתן לשלם 3 חודשים לפני מועד הטיול, לאחר מכן לא ניתן יהיה לשמור את המקום

מחיר כולל:

טיסות בחברת אייר אינדיה במסלול ת"א – דלהי – ת"א
מסי נמל והיטלי דלק.
9 לילות ו10 ימים בבתי מלון מפנקים 5 כוכבים
כלכלה על בסיס חצי פנסיון
אוטובוס צמוד.
מדריך מקומי ומדריך מלווה ישראלי שנבחר במיוחד: ירון מור
כניסות לכל האתרים שמצויינים במסלול: קוטוב מינאר, המבצר האדום, טאג' מהאל, פטפור סיקרי, מבצר אמבר, מצפה הכוכבים וארמון העיר.
מס שירות על פי חוקי הודו (מבנה המס כפוף לשינוי בהתאם לשינויים בתקנות בהודו)

מחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען.
ויזה להודו, ביטוח נסיעות או ביטוח רפואי
ארוחות שלא צוינו בתוכנית הטיול
משקאות (אלכוהוליים או קלים) בזמן הארוחות
דמי מצלמה כאשר הדבר נדרש
הוצאות בעלות אופי אישי כגון כביסה, טלפון, אינטרנט וכדומה
כל טיפ למדריכים מקומיים, נהגים, שוערים ומסעדות
כל פריט שלא הוזכר תחת הכותרת "המחיר כולל"
כל התייקרות בדמי הכניסה על פי הודעות הממשלה
כל התייקרות במחירי התחבורה/המלונות עקב שינוי במדיניות הממשלה
כל תוספת / הפחתה הנובעת משינוי בתוכנית הטיול עקב ניתוב מחדש מרצון או שלא מרצון (בעיה פוליטית, אסון טבע, שינויים בלוח הזמנים של חברת התעופה וכדומה)

רמת קושי:

קלה, הליכות עירוניות

מה להביא:

ימסר לנרשמים סמוך למועד

הערות:

מסלול הטיול וסדר הימים עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען)
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

דמי רישום וטיפול בסך 500 ש"ח, הכלולים במחיר הטיול לא יוחזרו למטייל בעת ביטול מצדו.
ביטול מ-45 עד 31 יום – 25% ממחיר הטיול
ביטול מ-30 עד 21 יום – 50% ממחיר הטיול
ביטול מ-20 עד 15 יום – 75% ממחיר הטיול
פחות מ- 14 ימים ומטה – אין החזרים

תוכנית הטיול:
11-12במרץ 2019: ישראל-דלהי

ניפגש בנתב"ג לטיסה לדלהי. לאחר קבלת פנים עם מתנת פתיחה נמריא אל יעדנו. נמסטה וברוכים הבאים להודו! נגיע לשדה התעופה הבינלאומי אינדירה גנדי שבדלהי. נקבל את פניכם עם זר פרחים מסורתי, וניקח אתכם אל המלון המפואר שלנו. תוכלו ליהנות מהנוחות והיוקרה של המלון המדהים הזה (LALIT) לפני שנצא לחקור את השדרות והרחובות המלכותיים של ניו דלהי שתוכננו ע"י לוינס ב-1920. נבקר ב"שער הודו" שנבנה לזכר החיילים ההודים שנפלו במלחמת העולם הראשונה, וניסע לאורך "שדרת הנשיא" הארוכה על מנת לעצור ולהצטלם ב"רשטרפטי בהוון", המשכן הרשמי של נשיא הודו. אחר כך נבקר בדלהי העתיקה, עיר מוקפת חומה שנקראה בעבר Shahjahanabad.

נעבור בנסיעה את "המבצר האדום" המרשים, ונשוטט בתוך ג'אמה מסג'יד (המסגד הגדול ביותר בהודו) אשר נבנה ע"י שאה ג'האן, מי שבנה את הטא'ג מאהל. נתחיל בנסיעה מרגשת בריקשת אופניים, הנהוגה על ידי הודי חביב, ובדרך נספוג את אווירת המבוכים של הסמטאות מלאות החיים, עד שנגיע ל"קארי באולי", שוק התבלינים הסיטונאי הגדול ביותר בהודו הפועל מאז המאה ה-17. לאחר מכן נבלה ב"סיק גורודווארה" ונראה את מטבחי המתנדבים הענקיים המייצרים אלפי ארוחות ביום. נסייע בהכנות, ואף נצטרף לאנשים הרבים המגיעים, ללא הבדל מין, גזע ודת, לארוחה צמחונית סיטונאית (שימו לב כי את הארוחה אוכלים בישיבה מזרחית על הרצפה וברגליים יחפות). לעת ערב, נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונחזור למלוננו המפואר. המלון:The Lalit (Deluxe Room)

13 במרץ 2019 – דלהי

יום טיול בבירת הודו – שילוב נדיר של ישן וחדש. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לסיור בעיר העתיקה והחדשה. נבקר בקוטוב מינאר – מגדל עתיק הבנוי מלבנים הגבוה ביותר בעולם במתחם קוטוב שבדלהי, גובהו כ-73 מטר, קוטר בסיסו במפלס התחתון הוא כ-14 מ' וקוטר הרצפה בקומה העליונה הוא כ-3 מ'. העלייה אליו ב – 379 מדרגות ספירליות. לאחר מכן ניסע לבקר בעיר העתיקה. נבקר במסגד ג'מה, שהוא המסגד הגדול ביותר והידוע ביותר בהודו, ונסייר בריקשה בשוק הבגדים תכשיטים והתבלינים. נסיים את הערב בארוחת ערב במסעדה מקומית ונשוב למלון: The Lalit (Deluxe Room)

14 מרץ 2019 – דלהי-אג'מר-פושקר

בשעת בוקר מוקדמת, ניסע אל תחנת הרכבת בדלהי, עם ארוחת בוקר ארוזה ,שם נעלה על רכבת הבוקר לעיר אג'מר השכנה לפושקאר. עם ההגעה ניסע לפושקאר השלווה, השוכנת על שפת אגם קדוש, שם נבלה את סוף השבוע. לאחר קבלת החדרים במלון ומנוחה קצרה, נצא לרכיבה על גמלים בפאתי מדבר טהר אל השקיעה – חוויה משגעת. לאחר מכן נחזור אל השוק וניתן זמן חופשי להנות מהמקום. ארוחת ערב במלון: Ananta Spa & Resort (Deluxe Room)

15 במרץ 2019: פושקאר

יום של כייף ורוגע בעירו של האל בראמה – פושקאר, השוכנת ליד האגם הקדוש שלפי המיתולוגיה ההינדית נוצר ע"י פרח הלוטוס שנפל מחיקו של האל בראמה. את הבוקר נתחיל בשיעור יוגה באווירה מדהימה. נצא אל העיר ונראה את המקדש המיועד לאל בראמה. נחווה ביחד טקס פוג'ה הודו מסורתי ונמשיך לסייר בעיר על גדות האגם ובשוק המדהים. נצפה במאמינים ההינדים אשר לאורך כל שעות היום מבצעים טבילות טהרה באגם וטקסים דתיים שונים ואף מציעים לעוברי האורח להשתתף בטקסים. ניתן כמובן גם זמן חופשי לביקור בשוק הכי יפה בהודו. בערב נאכל ארוחת ערב במלון אחר (לא המלון שלנו) בערב פולקלור רג'סטאני מרשים. המלון: Ananta Spa & Resort (Deluxe Room)

16 במרץ 2019: פושקר – ג'איפור

נתחיל את היום מוקדם בבוקר עם יוגה מרגיעה. לאחר מכן נצא אל ג'איפור, "העיר הוורודה" המכונה כך בשל הצבע הוורוד העז של אבני החימר מהם בנויים בתיה של העיר העתיקה, הנחשבת לאחת מהערים היפות והמעניינות שבהודו. נקדיש את היומיים הקרובים, לביקור בבירת חבל רגא'סטן והאתרים שבסביבותיה. ג'איפור נחשבת לאחת הערים המיוחדות בהודו. היא כרך עירוני מלא בריקשות, פרות, נשים בסארי וגברים בטורבנים.

עם ההגעה לעיר ולאחר הצ'ק אין במלון, נצא לשוק המקומי והצבעוני של ג'איפור. נתרשם מיופייה האקזוטי ומשווקיה התוססים . לעת ערב, נצפה בסרט הודי בבית הקולנוע המפורסם, ראג' מנדיר. בערב נצפה בטקס ה"אארטי" במקדש "בירלה" שנבנה משיש לבן טהור, עם פסלים יפהפיים של האל "וישנו" והאלה "לקשמי". הטקס הוא מרכיב בסיסי בתרבות ההינדית, ומציג את האלמנטים אש, אדמה, מים ואוויר וכן את החושים. לכוהן יש מגש עם פעמון קטן, מנורה ("דייה"), מזון, מים, פרחים וקטורת. המנורה עוברת סביב פסל האל בליווי שירה, והטקס מסתיים כשכולם חולקים את המזון שהוצע לאלים. בתום הביקור ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה. המלון: SAROVAR PREMIER 

17 במרץ 2019: ג'איפור

נתחיל את היום בנסיעה קצרה לעיר העתיקה ונעצור בארמון הרוחות, מבנה מפורסם המייצג את העיר עבור אנשים רבים. ארמון "הרוחות" הינו מבנה בעל 5 קומות הצופה על רחובה הראשי של ג'איפור.

משם נעלה למצודת אמבר המרשימה, יצירת המופת של אנשי הראז'פוט המוצב על צלע גבעה ומשקיף על העיר. מבצר עצום זה נבנה ע"י הקיסר מאן סינג הראשון במאה ה-16, והוא ידוע בסגנון האמנותי שלו המשלב אלמנטים של הינדואיזם ושל תרבות הראז'פוט, עם ביצורים גדולים, סדרת שערים ושבילים מרוצפים באבנים. לאחר שנחקור את המבצר ואת הארמון ברכיבה על פילים, נחזור אל ג'איפור ונבקר ב"ג'נטר מנטר", מצפה הכוכבים המלכותי הרשום באונסק"ו. המצפה נבנה ע"י המהראג'ה ג'יי סינג השני (בונה העיר), והוא המצפה האסטרונומי הגדול והשמור ביותר מבין המצפים האסטרונומים שנבנו. מקום מיוחד.

לאחר מכן נבקר במוזיאון ה-City Palace המרתק והמצועצע, שנבנה ע"י מייסד העיר המודרנית הקרויה על שמו: ג'אי סינג השני. לא נשכח כמובן לערוך סיבוב ברחוב הססגוני שכולו שוק, החוצה את העיר ונוכל להתרשם מתעשיית אבני החן היקרות המפורסמות בכל העולם ומתעשיית הטקסטיל והשטיחים הייחודית להודו . את הערב נסיים בערב גאלה מדהים – נלביש בהפתעה את הגברים בטורבן ואת הנשים בסרי ונאכל ארוחת ערב כהודים לצד רקדנים מסורתיים. בסיום נחזור בלילה למלון. המלון: SAROVAR PREMIER

18 במרץ 2019: ג'איפור – פטיפור סיקרי – אגרה

לאחר ארוחת בוקר ניסע לאגרה. נתחיל במקדש הקופים , גלטא ג'י שבפאתי העיר ג'איפור.
בדרכנו לאגרה נעצור לביקור בעיר הרפאים פטיפור סיקרי, העיר שנבנתה ע"י השליט המוגולי אכבר- ושימשה כמרכז שליטה של האימפריה המוגולית במאה ה-16.
העיר ננטשה בשל מחסור במים ושלל מבניה נשתמרו באופן מפליא עד ימים אלו. פטיפור סיקרי היא דוגמא מובהקת לעיר מבוצרת מוגולית בעלת הגדרות ברורות לעיר פרטית וציבורית.
בנוסף ,נצפה אל המסגד הגדול שבעיר בו קבור השייח סלים. בתום הביקור במקום, נמשיך אל אגרה, בירת האימפריה המוגולית ומקום מושבו של הטאג' מאהאל . נבצע צ'ק-אין במלון ונאכל שם ארוחת ערב. לינה: CRYSTAL SAROVAR

19 במרץ 2019: אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר אגרה. נקדיש את עיקר הביקור בעיר, לאחד מפלאי העולם והאתר התיירותי הידוע ביותר בהודו – הטאג' מאהל.
המאוזולאום עצום הממדים אשר נבנה על ידי הקיסר שה-ג'האן לזכר אשתו האהובה מומטז מהאל, שמתה בשעת לידתה, אשר מהווה עד ימים אילו כמופת ליצירות ארכיטקטוניות.
במשך 22 שנה עמלו 20,000 פועלים על בניית המבנה בעל השיש הלבן יום ולילה, אשר צבעו משתנה לאורך שעות היום לפי מיקומו של השמש. השתקפותו של המבנה במימי האגם הוא מראה עוצר נשימה.
הטאג 'מהאל זוכה להכרה רחבה כאחת מיצירות המופת של מורשת העולם. לאחר מכן נמשיך לסיור במבצר אגרה המוקף בחומה אדומה ושימש בעברו כמבצר צבאי ובתקופות מסוימות שימש כעיר בה שכנו ארמונות ומקדשים. לא נוותר גם על השוק המקומי של אגרה. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונחזור למלון. לינה: CRYSTAL SAROVAR

20 במרץ 2019: אגרה – דלהי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לדלהי, נבקר במקדש הלוטוס המפורסם – מקדש השייך לדת הבהאית. מקדש יפהפה בנוי משיש לבן המוקף בבריכות ובגינות. נבקר במקדש הינדי מרשים שנבנה עבור האלה לאקשמי, ונותיר זמן להסתובב באופן עצמאי בבזאר פלייס קונוט. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית טובה בדלהי. לינה בדלהי. המלון: The Lalit (Deluxe Room)

21 במרץ 2019: דלהי- תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במיין בזאר, מעוז הגסטהאוסים של התרמילאים הישראלים בדלה. נראה את בית חב"ד ואת החנויות המתהדרות בשלטים בעברית ונותיר זמן לקניות אחרונות. בשעת הצהריים נצא לכיוון שדה התעופה, לטיסה ישירה לתל אביב .

מתעניין בטיול? השאר פרטים: