יפן ארץ השמש העולה – שלכת הסתיו

תאריכים: 5-19/10/19

טיול מאורגן ליפן הוא מסע בלתי נשכח של פעם בחיים, לארץ המשלבת מסורת וקידמה, עיר וטבע בהרמוניה שאין שנייה לה.

נבקר בטוקיו, עיר הבירה של ארץ השמש העולה, והכרך העירוני הגדול ביותר בעולם.

נתרשם ממקדשים מסורתיים לצד גורדי שחקים ונטייל בין רובע האלקטרוניקה לרובע היוקרה גינזה.

נצא את העיר ונתור את הטבע של הארכיפלג באוקיינוס השקט:

נבקר בשמורת הר ניקו ובמפלי קגון, ניסע בדרך האלפים היפנים למרגלות הר פוג'י המתנוסס בגאון מעל אזור חקלאי פורה.

נעבור דרך כפרים יפנים בעלי ארכיטקטורה ייחודית ונלמד גם על חסיד אומות עולם יפני אשר תרם רבות להצלת יהודים בשואה.

הטיול יגיע לשיאו בביקורנו בקיוטו, עיר הבירה העתיקה של יפן, ומקום מושבם של הקיסרים בעבר.

נתפעל ממקדשים מעוררי השראה, גנים מטופחים בקפידה ונבלה עם גיישות יפניות בטקס תה מסורתי.

לא נפסח על ביקור מרגש בהירושימה, העיר אשר נחרבה על ידי פצצת האטום במהלך מלחמת העולם השנייה.

מיוחד בטיול שלנו:
✔️ מקדש מייג'י בטוקיו
✔️ הר ניקו ומפלי קגון
✔️ הר פוג'י
✔️ גני הזן של קיוטו
✔️ פארק הצבאים בנארה
✔️ פארק השלום בהירושימה
✔️ שייט על אגם אשי
✔️ היכל הזיכרון של סוגיהרה
✔️ מקדש הזהב בקיוטו
✔️ תצפית מגדל אומדה באוסקה

ימי טיול מלאים וארוכים – ללא ימים חופשיים

בהדרכת: דודי ציון

מלון:

Hotel Nikko Kansai Airport
Hotel Grand Prince
Hotel Kyoto Tokyu
Hotel Kanazawa Tokyu
Hotel Takayama Ouan
Hotel Mercure Nagoya Cypress
Hotel Hakone Kowakien
Hotel Sunshine City Prince
לידיעתכם, בית המלון עשוי להשתנות בהתאם לתאריך היציאה של הטיול למלונות ברמה דומה.

טיסות:

טיסות "אל על" הלוך ושוב תל אביב – הונג קונג
המראה: 22:05 תאריך 5/10 נחיתה 13:55 תאריך 5/10 משך הטיסה: 10:50
המראה: 16:30 תאריך 19/10 נחיתה 23:15 תאריך 19/10 משך הטיסה: 11:45

מחיר:

רק 5,500$
תוספת ליחיד 420$
הבטיחו מקומכם בתשלום מקדמה על סך שקלי של כ- 800 ש"ח עד 10 תשלומים ללא ריבית
את ההפרש תשלמו ב- 3 תשלומים ללא ריבית או עד 10 עם ריבית

מחיר כולל:

טיסות אל על הלוך ושוב תל אביב – הונג קונג
טיסות המשך הונג קונג – אוסקה; טוקיו – הונג קונג.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג
נסיעה ברכבת המהירה כמפורט במסלול
לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
מדריך טיולים ישראלי מצוות "אשת טורס"
מערכת אוזניות שמע וסוללות
כלכלה: חצי פנסיון
כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול
טיפים לנותני שירותים מקומיים: נהג ומדריך מקומי

מחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען לחו"ל
הוצאות אישיות
טיפים לנותני שירות מקומיים אחרים
טיפ למדריך הישראלי (מקובל לתת 5$ לאדם ליום)
מס יציאה מיפן בסך 7$

רמת קושי:

מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר בקבוצת הווטסאפ של הטיול

הערות:

מסלול הטיול עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען)
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

בהתאם לחוק הגנת הצרכן לשרותי תיירות 2018 ו/או בהתאם למקובל בחברת אשת טורס

תוכנית הטיול:
5/10: תל אביב← הונג קונג

נתחיל את הטיול המאורגן ליפן בטיסת להונג קונג

6/10: הונג קונג - אוסקה

לאחר הנחיתה בנמל התעופה הבינלאומי של הונג קונג, נעלה על טיסה ישירה לאוסקה (Osaka) העיר השנייה בגודלה ביפן. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, ניסע למלוננו.

7/10: אוסקה← נארה ←פארק הצבאים - אוסקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר נארה בירתה של יפן בתקופת אסקוסה ניסע לעיר נארה (Nara), עיר הבירה הראשונה של יפן. נבקר במקדש טודאיג'י (Todaiji) העתיק, ופסל הבודהה המוצב בו הוא מפסלי הברונזה הגדולים בעולם. לאחר מכן נלך לפארק נארה המכונה "פארק הצבאים", וזאת בשל הצבאים הרבים בו. בהמשך, נבקר במקדש קסוגה (Kasuga) אשר נבנה בשנת 710 וממוקם בתוך יער שליו ומוכר בזכות אלפי המנורות עשויות אבן וברונזה הנמצאות בחצרו.חזרתנו לאוסקה נבקר בחצא טירת אוסקה , נבקר באזור דוטונבורי. נצא לסיור במגדל אומדה (Umeda) אחד מגורדי השחקים הגבוהים ביותר בעיר וסמלה האיקוני. נעלה לקומה העליונה, ל"מצפה הגן הצף", ונצפה על העיר הגדולה. לאחר ארוחת הערב נסע למלוננו. לינה באוסקה.

8/10: אוסקה – הירושימה. – מגאימה

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, בתום הביקור, ניסע לתחנת הרכבת של אוסקה ונעלה לנסיעה בשינקאנסן (Shinkansen), שמה של רשת הרכבות המהירות המפורסמת של יפן, הראשונה מסוגה בעולם ומופת לחיקוי עד עצם היום הזה. בתום הנסיעה החווייתית, נצא בשייט לעבר האי מייאג'ימה שעליו בנוי מנזר שידוע בזכות שער ה"טורי" הצף שלו, אשר בנוי בתוך המים ומתנשא לגובה של 16 מטר מעל פני המים. לאחר תצפית ותמונות, נשוב בשייט להירושימה, לינה בהירשוימה.

9/10: הירושימה – קיוטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הירושימה, נבקר בפארק השלום אשר נבנה לזכרם של האזרחים שנפגעו מפצצת האטום ומבטא את כמיהתם לשלום עולמי. בפארק ממוקמים המוזיאון לשלום, מצבת זכרון, ומבנה שנשתמר במצבו לאחר ההפצצה, כסמל לטרגדיה במקום. בתופ הביקור נצא ברכבת המהירה לבירתה ההיסטורית של יפן , בירה כ 1000 שנה , העיר קיוטו שימשה כעיר הבירה העתיקה של יפן במשך כ1000 שנה ועד היום משמשת כבירת התרבות, האמנות והפילוסופיה של יפן.  – עם הגעתנו נתחיל בביקור בטירת ניג'ו (Nijo), טירת ששישמה מקום מגוריו של השוגון בתקופת אדו,בסמוך לארמון הקיסר בקיוטו. נבקר ברובע הגישות גיון. לאחר ארוחת הערב נסע לנלוננו. לינה בקיוטו.

10/10: קיוטו: מקדש הכסף

את יומנו נקדיש לקיוטו (Kyoto), עיר הבירה עתיקה של יפן והיפה מבין עריה. עם ההגעה לעיר נצא לסיור ונבקר במקדש היאן (Heian) שהינו מקדש שינטו (Shinto) הדת היפנית העתיקה. נסייר במקדש היפה, נלמד על דת השינטו ונתהלך בין עצי הגן היפים. נמשיך למקדש הכסף גינקקוג'י (Ginkakuji) ונלך בדרך הפילוסופים המעוטרת בעצי דובדבן רבים. נמשיך למקדש הבודהיסטי קיומיזו (Kiyomizu) "מקדש המים הטהורים" המשקיף על קיוטו ומוקף בעצי דובדבן ועצי אדר (מייפל). מהמקדש נלך ברחובות המסורתיים של קיוטו בין מסעדות מסורתיות לבתי תה ונוכל לדמיין כיצד נראו החיים בקיוטו הקיסרית. נבקר בשוק נשקיקי . נבקר במקדש היאן ובגן  הנפלא שבו. לאחר ארוחת הערב נסע למלוננו. לינה בקיוטו.

11/10: קיוטו: מקדש פביליון הזהב – מקדש הדרקון – קנאזוואה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש פביליון הזהב (Kinkakuji), מקדש זן (Zen) שקותיו העליונות מצופות בעלי זהב. נסייר בגן היפני המרהיב הבנוי על גדות אגם שליו ונתפעל מהאסתטיקה היפנית המפורסמת המשלבת בין האלמנטים השונים של הטבע. נמשיך למקדש הדרקון (Ryoanji) שמתהדר בגינת סלעים מיוחדת בהתאם לעקרונות הזן הבודהיסטי. בסיום הסיקור נצא בנסיעה לעיר קנאזוווה – קיוטו הקטנה עם הגעתנו נבקר בגנים המרשימים של גני קנרוקן (Kenrokuen) המפורסמים ביופיים המרהיב ובנוף המשתנה בהתאם לעונות השנה. בתום הביקור בגנים נבקר ברובע הגישות של קנאזווה. לאחר ארוחת הערב נסע למךוננו. לינה בקנאזווה.

12/10: העיירה המסורתית שיראקאווה גו← הגנים הבוטנים בקאנזאווה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לעיירה שירקאווה-גו (Shirakawa-Go). זוהי עיירה שהוכרה ע"י אונסקו כאתר מורשת שימור עולמי וזאת בזכות בתי העיירה ואדריכלותם הייחודית, בעלי גגות מחודדים המזכירים ידיים שלובות בתנוחת תפילה, אשר מקנה מראה מיוחד לעיירה. סגנון ייחודי זה – "גאשו זוקורי" מאפיין את האזורים החשופים לכמויות שלגים משמעותיות בתקופת החורף ומגן על הבתים מפני קריסה. נמשיך לביקור בעיר טקיאמה עיירה עתיקה השוכנת בלב איזור הרי האלפים היפניים ומפורסמת בזכות פסטיבלי האביב והסתיו הנערכים בה מדי שנה. העיר משמרת אווירה יחודית של המסורת היפנית. נסייר בהליכה בין הרחובות הציוריים של העיר ונתרשם מן האדריכלות היפנית המסורתית. נבקר במוזיאון העגלות "יאטאי" (Yatai) עגלות דקורטיביות המשמשות לפסטיבלים ובמהלך השנה נשמרות במוזיאון. לינה בטקיאמה.

13/10: טקיאמה: ביקור במפעל רכב/ מוזיאון טויוטה← היכל האנושיות← נגויה

היום נצא לביקור באחד ממפעלי הרכב בהם התפרסמה יפן (מותנה באישור). מבין חברות הרכב המפורסמות בעולם ניתן לזהות את טויוטה, מאזדה, מיצובישי ועוד, תאגידי ענק אשר הציבו את יפן בחזית תעשיית הרכב העולמית. נבקר בפס ייצור של אחד מהמפעלים שבסביבה ונוכל לראות את ההרמוניה שבין האדם לרובוט ולהתפעל מהחידושים הטכנולוגיים האחרונים בתחום זה. לאחר מכן, נמשיך בנסיעה דרך המרחבים הכפריים של יפן בדרכינו צפונה, לביקור מיוחד באתר ההנצחה והזכרון לסוגיהרה דיפלומט יפני אשר היה בשליחות בליטא בזמן מלחמת העולם ה-2 והשתמש במעמדו כדי להציל יהודים רבים. אתר ההנצחה נמצא בעיר יאצו (Yatsu) מרשים במיקומו ובעל תצפיות נוף מדהימות. הקומפלס כולל מצבת זיכרון וכן מבנה זיכון הנקרא "היכל האנושיות". בתום הביקור ניסע למלוננו בנגויה.

14/10: נגויה ← הר פוג'י

לאחר עזיבת המלון,. בחלקו השני של היום, ניסע מזרחה לכיוון הר פוג'י (Fuji) מסמליה החשובים ביותר של יפן. זהו ההר הגבוה ביותר ביפן, מפורסם בזכות צורתו החרוטית המכוסה במשך כל תקופות השנה בשלג. נעפיל לתחנה ה-5 (במידה ומזג האוויר יאפשר זאת) מהתחנה נוכל לצפות בנוף המדהים הנשקף מגובה זה של האגמים והטבע הרב המקיפים את ההר מכל עבר. בתום הביקור הקסום, נמשיך בנסיעה למלוננו באזור.

15/10: שייט על אגם אשי← האקונה (האלפים היפניים)← טוקיו

לאחר עזיבת המלון, נצא לשייט על אגם אשינוקו (Ashinoko) אגם אשר נוצר בלוע הר הגעש הכבוי האקונה. במהלך השייט, ייתכן ונוכל לצפות במראהו המרשים של הר פוג'י (תלוי במזג האוויר). לאחר מכן נמשיך למוזיאון הפתוח של האקונה (Hakone) ובו מוצגים פסלים מודרניים המשתלבים בהרמוניה בסביבה הטבעית היפה המשקיפה על הר פוג'י. נצא בנסיעה לכיוון טוקיו, בדרכינו נעבור בעמק אווקודוני (Owakudani), עמק שנוצר כתוצאה מפעילות וולקנית אדירה ועד היום הוא שוקק פעילות געשית, מלאה במעיינות חמים מלאי גופרית ובריכות מבעבעות. בתום הסיור, נגיע למלוננו בטוקיו, בו נשהה בלילות הקרובים.

16/10: טוקיו← ניקו - מפלי קגון

נצא מהמלון בשעות הבוקר לטיול לאזור שנחשב ליפה ביפן- ניקו (Nikko). נבקר במקדש טושוגו (Toshogu), אשר נבנה לכבודו של השוגון אייאסו, מייסד שושלת טוקוגאווה. המקדש ידוע בזכות תחריט של שלושת הקופים. זהו מקדש מפואר הבנוי בליבו של יער יפהפה והנוף הנשקף מהמקדש הוא מהיפים ביפן, ולכן ישנה אימרה ביפנית שאומרת "שלא ראית דבר יפה לפני שראית את ניקו". נמשיך את הטיול באיזור היפה, נראה את אגם צ'וזנג'י (Chuzenji) הפסטורלי ונצפה במפלי קגון (Kegon) מהגדולים שבמפלי יפן וגובהם 97 מטר. בסיום הטיול נחזור לטוקיו. 

17/10: טוקיו: מקדש מייג'י – הראג'וקו – שיבויה – גינזה

יום שמוקדש לעיר הבירה של יפן טוקיו. נבקר במקדש מייגי (Meiji) המוקדש לקיסר, נמשיך לביקור בשכונת הראג'וקו (Harajuku) הידועה, נטייל בשדרת "השאנז אליזה" של טוקיו. נמשיך לרובע שיבויה (Shibuya) נתרשם מגורדי השחקים המרשימים, מעברי החצייה העמוסים ומסכי הענק המעטרים את הדרכים בשכונה זו. נסייר בין המתחמים השונים ונותיר זמן לקניות בשווקים המרהיבים. נמשיך לרובע גינזה (Ginza) שהוא ממרכזי הקניות הגדולים והעתיקים ביותר בטוקיו והשדירה היוקרתית ביותר של העיר.

18/10: טוקיו: מקדש אסקוסה – פארק אואנו – האי אודאיבה

נתחיל את יומנו בביקור במקדש אסקוסה (Asakusa) ונוכל להתרשם מהארכיטקטורה היפנית המסורתית של המקדש הבודהיסטי החשוב הזה. נבקר בפארק אואנו (Ueno) וברובע הידוע עם שוק הפשפשים. נמשיך לאקיהבארה (Akihabara) עיר האלקטרוניקה ונסייר בין חנויות אלקטרוניקה מודרניות עם מיטב החידושים הטכנולוגיים. נבקר באודאיבה (Odaiba), אי מלאכותי במפרץ טוקיו אליו נגיע לאחר שנחצה את גשר הקשת. נראה את האתרים המפורסמים במתחם הקניות והמסחר הפופולארי הזה כולל בניין הטלויזיה המרשים של פוג'י ועוד. בתום הסיור נחזור למלונינו ונצא לארוחת ערב.

19/10: טוקיו← הונג קונג← תל אביב

תם הטיול המאורגן ליפן. עמוסי חוויות טובות ותמונות מרהיבות, נצא בנסיעה לשדה התעופה הבינלאומי של טוקיו לטיסה ישירה להונג קונג. לאחר הנחיתה בהונג קונג, נעלה על טיסת אל על ישירה לתל אביב בה ננחת בשעות הלילה המאוחרות.

מתעניין בטיול? השאר פרטים: