שבת 6/4: טיול צעירים לרמת הגולן! מצפה אופיר לעין גב

טיול ברמת הגולן מעל הכנרת!

~ האתר המרשים עתיקות סוסיתא ומסלול ממצפה אופיר לעין גב ~ גן לאומי סוסיתא – מצפה אופיר –

בני יהודה הישנה – קרן עין גב – חוף הכנרת ~

הטיול מיועד לאוהבי לכת בגילאי 20-38 בלבד!

הצטרפו לקבוצת הצעירים שלנו בפייסבוק לתמונות ועדכונים

רמת הגולן שייכת לעם ישראל עוד מימי התנ"ך, בה ישבו שבט המנשה וממלכת ישראל. מאז ועד היום נלחם עם ישראל על הגולן ובינות לצוקי הבזלת השחורים עטור הגולן אתרי גבורה היסטוריים, מבצרים ואנדרטאות. (מבצר גמלא, הקרב בעמק הבכא, מוצב החרמון, תל פאחר, תל סאקי ועוד..)

נתחיל את יומנו בדרך מרמת הגולן אל שפת הכנרת במסלול מקסים! ממצפה אופיר נשקף נוף מרהיב של כל בקעת כנרות! הכנרת כולה פרושה לרגלינו, מוקפת נוף וההרים הסובבים אותה.

נטייל על קו רכס הגולן ותוך כדי ירידה נגלה את נופי הכנרת ממעוף ציפור, נעבור דרך שרידי מוצבים סוריים הצופים אל נוף הכנרת, נשמע את סיפורה המופלא של בני יהודה הישנה ונסיים ליד הכניסה לקיבוץ עין גב.

בדרכנו נעבור דרך בני יהודה הישנה, זהו כפר עברי-חרדי-חקלאי מלפני 120 שנה, אשר הוקם על ידי חרדים מצפת בהתארגנות ציוניות חריגה ובסיוע הנדבן סר אוליפנט.

תושבי הכפר סבלו ברציפות ממחסור כספי ומשודדי הסביבה הערבים, עד אשר נאלצו בהדרגה לנטוש את הכפר החקלאי החרדי הראשון בארץ.

לאחר המסלול, האוטובוס ייקח אותנו בנסיעה קצרצרה אל עבר גן לאומי סוסיתא! במקום נמצאים שרידי עיר קדומה שחרבה בשתי רעידות אדמה.

בשנת 1937 קם למרגלות סוסיתה קיבוץ עין גב, כיישוב חומה ומגדל ובמהלך מלחמת העצמאות, תפסו אנשי עין גב את ההר והחזיקו בו, דבר שמנע את נפילתו בידי הסורים, בחפירות אכיאולוגיות שבוצעו במקום נתגלו ממצאים רבים, ובין היתר בית מרחץ ותיאטרון רומי.

להרשמה:

דמי ביטול:

עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. בשבוע האירוע אין החזרים

הערות:

  • בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין – מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית
  • המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח
  •  קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים