אתר הטבילה קאסר אל-יהוד

אחד המקומות הקדושים לנצרות. האתר מושך אליו אלפי צליינים ההולכים בעקבות צעדיו של ישו ובאים לטבול בירדן במקום שעל פי המסורת הנוצרית יוחנן המטביל הטביל את ישוע.

זהו המקום בו לפי המסורת הנוצרית חצו בני ישראל בהנהגת יהושוע בן נון את נהר הירדן בכניסה לארץ כנען. חציית הירדן נעשית בדרך נס כאשר המים הפסיקו לזרום. לפני הכניסה יישלחו מרגלים אל יריחו . מקובל גם לראות באתר את המקום בו אליהו הנביא נפרד מאלישע. על פי המסורת הנוצרית, בבית עברה אשר בצד השני של קאסר אל-יהוד הטביל יוחנן המטביל את ישו ומאמיניו. כתוצאה מכך יגיעו לכאן לאורך השנה רבבות צליינים, ובעיקר בחג האפיפניה (חג ההתגלות) של הנוצרים-האורתודוקסים.

עד שנת 1967 המקום היה שייך לירדנים והיו במקום הרבה מנזרים. בעקבות מלחמת ששת הימים המקום עבר לשטח ישראל. למקום עברו הרבה מסתננים לצורך ביצוע פיגועים בארץ ולכן הוחלט להניח מוקשים רבים ולפנות את המנזרים. בעקבות זאת נפתח אתר טבילה חלופי בצפון בירדנית בשנות ה-80 . בעקבות הסכמי אוסלו ופיתוח האתר בצד הירדני החלה רשות הטבע והגנים לפתח את המקום החל משנת 2000 .השנה נעשה מבצע פינוי מוקשים במקום והמנזרים הנטושים אמורים להשתקם ולחזור לפעילות.