כנסיית פטרוס הקדוש ביפו

כנסייה קתולית-פרנציסקנית השוכנת בפינה הצפון-מערבית של יפו העתיקה אשר מפורסמת בזכות מגדל הפעמונים שלה, עליו ניתן לצפות מכל קו החוף של תל אביב. היא משקיפה על נמל יפו שהנו בעל חשיבות היסטורית רבה לנצרות עקב שימושו כתחנת מעבר של עולי הרגל בדרכם לירושלים.

הכנסייה קרויה על שם "פטרוס הקדוש" שהיה אחד משנים עשר השליחים של ישו, מה שהפך אותו בהמשך לאפיפיור הראשון ומיקומה בעל חשיבות היסטורית למגוון תרבויות שעבר גלגולים רבים, עליו הוקמו ונהרסו כנסיות מהתקופה הביזנטית, דרך האימפריה הרומית, הממלוכים ובהמשך גם נפוליאון אשר שהה בכנסיה בזמן מסעו לישראל בשנת 1799.

הכנסייה נבנתה ונהרסה מספר פעמים בין השנים 1888-1894, שנה בה הוקם המבנה הנוכחי בחסות בית המלוכה הספרדי שעוצב בסגנון הבארוק. בשנת 1903 הורחבה הכנסייה ושימשה ככנסייה הקתולית הראשית של העיר.

במתחם תוכלו למצוא גם מנזר שנחלק לשני חלקים, כשחלקו המזרחי בנוי סביב חצר קטנה במרכזה ניצב פסלו של לואי התשיעי. חלקו המערבי של המנזר גבוה יותר בו נמצאים מגורי הנזירים, המטבח והרפקטוריום (חדר האוכל) ובו שוכנים מזה שנים רבות ארבעה נזירים בלבד- שני פולנים, אנגלי וצ'יליאני.

מי שיגיע לקומתו הראשונה של המגדל יזכה ליהנות מתצפית מרשימה אל נופי ים התיכון וסלע אנדרומדה.