7-14/8: אוזבקיסטן – בחזרה אל דרך המשי

אוזבקיסטן – בחזרה אל דרך המשי   

8 ימים חצי פנסיון

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בטיול מיוחד במדינה בעלת היסטוריה מרתקת ומלאת קסם מיוחד ומסתורין.

נאכל אוכל אותנטי הנחשב לטוב ביותר במדינות האזור,

נהנה מביקורים בשווקים ססגוניים שם נפגוש מקומיים ידידותיים ומסבירי פנים לתיירים ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת המשלבת ישן וחדש.

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

יום 1:  ת"א – טשקנט

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לטשקנט.

ננחת בבירת אוזבקיסטן ולאחר התארגנות קלה נצא משדה התעופה  ונגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 2:  טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור היכרות עם העיר התוססת והמודרנית. נבקר בבית הקברות היהודי ובבית הכנסת ולאחר מכן נמשיך לביקור במתחם מדרסת "באראק-קאן", מדרסת "קוקלדאש", ומסגד "מוי-מובארק" בו מצוי הקוראן של החאליף אוסמן. נראה את מדרסת "עבדול קאסים", את מסגד "זומה" ואת השוק המרכזי "צ'ורסו" (אם יהיה פתוח). אם הזמן יאפשר זאת נמשיך לסיור בתחנות המטרו שנבנו בתקופה הסובייטית ולאחר מכן ניסע לביקור  במוזיאון לאמנויות שימושיות שממוקם בבניין הבנוי בסגנון אקלקטי ומשלב סגנון אוזבקי עם סגנונות אירופאיים שונים. במוזיאון מוצגים חפצי הנוי והעיצוב של אוזבקיסטן, על עריה השונות ובתום הביקור ניסע לתחנת הרכבת של טשקנט ומשם  ניסע לבוכרה. נגיע בשעת לילה מאוחרת לבוכרה וניסע למלוננו ללינה.

יום 3 – בוכרה

את היום נקדיש לבוכרה, עיר בעלת היסטוריה בת למעלה מ 3,000 שנה שבעבר הייתה בעיר קהילה יהודית מפוארת. נצא לסיור בין אתריה של בוכרה, על מבניה המרהיבים ועושר האדריכלות שבה. במהלך היום ניחשף לעירם של אבן סינא וחודג'ה נאסר-א-דין ונשמע סיפורים מרתקים עליהם.  נבקר ב"לאבי חאוז" – בריכת מים גדולה, המהווה את מרכז העיר העתיקה שבאחד מצדי הבריכה ניתן  לראות את הפסל של חודג'ה נאסר א-דין – הלא הוא "חושם" המקומי, אשר בחכמתו השיג את כל מבוקשו בדרך של צחוק והומור. מצידה השני של הבריכה נראה את מדרסת "נדיר דיוואן בגי", אשר שימשה בעבר כאורחן חשוב בדרך המשי ומאוחר יותר הוכשרה כבית הארחה לדרווישים. נמשיך לביקור באחד מהמבנים החשובים בעיר- המאוזלאום של סמאני, השליט הראשון של השושלת הסמנית שתרומתו העצומה לתרבות המקומית הביאה לבוכרה תקופה של שגשוג ופריחה  במאה ה-12.  נבקר בחאן העתיק המשמש כיום כמרכז ענק למכירת שטיחים ואף נכנס לביקור במסגד העתיק Marghoki- Attar , המשמש כמוזיאון לשטיחים, שם נלמד קצת על ייחודם של סוגי השטיחים הנארגים בכל רחבי המדינה.  לא נוותר על ביקור במסגד "בולו האוז" ובמבצר העיר הפנימית של בוכרה  "סיטאדל ארק". נראה את המעיין של איוב, נסייר בין שווקי המשי, הזהב והשטיחים וככל שהזמן יותיר לנו, נמשיך לאתרים נוספים, המאפיינים את התרבות הבוכרית. בתום הסיור ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4 – בוכרה – סמרקנד

את חלקו הראשון של היום נקדיש להיסטוריה היהודית של בוכרה. נבקר בבית הקברות היהודי ובמרכז הרובע היהודי, שריד לקהילה גדולה שהתקיימה כאן בעבר. נשמע על חיי הקהילה שהיו מרוכזים בבית הכנסת ובבית הספר שבאותו הרחוב. בתום הביקור ניסע לארמון הקיץ של האמיר "סיטוראי מוהי הוסה" שנבנה ע"י האמיר האחרון של העיר ומשלב בתוכו סגנונות מזרחיים ומערביים. נבקר במוזיאון המכיל אוצרות רבים מתקופת האמירים ונלמד על חיי הפאר שהם חיו ועל אורח חייהם. בתום הביקור נגיע לתחנת הרכבת וניסע לסמרקנד. ארוחת ערב ולינה במלוננו שבסמרקנד.

יום 5 – סמרקנד – המרכז של דרך המשי

הבוקר נצא לסיור עומק בסמרקנד-הבירה של טימורלאן במאה ה- 14. סמרקנד גם נחשבת לאחת הערים העתיקות והיפות ביותר במרכז אסיה. נבקר בכיכר הרג'יסטן, המרהיבה אשר מוקפת במדרסות שנבנו בתקופות שונות. נראה את מדרסת "אולוג בק" ומדרסת "שיר דור" המשובצות מוזאיקות ופסיפסים מרהיבים בגווני כחול ומקושטות בעיטורים אוריינטאליים מדהימים. נבקר במוזוליאום "גורי אמיר", בו קבורים האמיר טימור עם ממשיכי שושלתו. כיאה לאדם ששלט על מרביתה של אסיה, מבנה הקבר מעוטר בתבליטי אבן, תגליפים ופסיפסים ומחופה בכיפה גדולה, העשויה אבן ירקן. נבקר בבית הכנסת המקומי ובבית הגביר היהודי קלנטארוב, המשמש כיום כמוזיאון ולא נחמיץ ביקור בבית הקברות היהודי, המהווה חלק מגבעה שבה קבורים בני כל הדתות שחיו ומתו בסמרקנד במסעותיהם על דרך המשי הסואנת. ככל שהזמן יותיר, נבקר באתרים היסטוריים נוספים ולאחר מכן ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6 –  שאחריזאבס – סמרקנד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשאחריזאבס, עיירת הולדתו של האמיר טימור (טימורלאן) מייסד האימפריה שהאפילה בעבר על הפאר של סמרקנד. נבקר בשרידי ארמון "אקסאראי" של האמיר טימור שכיום לא נותר ממנו הרבה פרט לשרידי קשת הכניסה העצומה  בגובה של  40 מטר, המחופה בשרידי פסיפס מרהיבים הנראים כמן עבודת רקמה עדינה בצבעי כחול, לבן וזהב. נמשיך למסגד "קוק גומבאז" ולמאוזוליאום של ג'הנגיר, אחד מבניו של האמיר טימור. נראה את המוזוליאום של גומבזי סיידן וקברו המיועד של טימורלאן (שהוא לא נקבר בו בסופו של דבר). בתום הסיור נשוב חזרה לסמרקנד לארוחת ערב ולינה.

יום 7 – סמרקנד – טשקנט

הבוקר ניסע לביקור במצפה הכוכבים של האמיר אולוגבק, מצפה הכוכבים הראשון בעולם ובו שרידי מכשיר הסקסטנט הראשון שאיתו מדד אולוגבק את המרחק ואת הזווית של גרמי השמיים ומיפה אותם כבר בשנת 1420. נסייר בבזאר מזרח סיאב ונגיע למדרסה "טיליה קורי" ולמסגד "ביבי חאנום" ואף נבקר במתחם "שק-אי-זינדה". נסיים את היום הנפלא בביקור במפעל לשטיחי משי בעבודת יד ובבית מלאכה לנייר משי שהיה נפוץ בסמרקנד ושימש גם להדפסת שטרות כסף.  בתום הביקור נצא לכיוון תחנת הרכבת, שם נעלה על הרכבת  לטשקנט. נגיע לעת ערב לטשקנט, נאכל ארוחת ערב במסעדה ולאחר מכן ניסע למלוננו שבטשקנט ללינה.

 יום 8:  טשקנט – ת"א

לאחר השכמה מוקדמת וארוחת בוקר במלון נצא לכיוון נמל התעופה לטיסה חזרה לארץ.

מלון:
 • 7 לילות מלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות צהרים או ערב כמפורט במסלול בכל יום)
טיסות:
 • טיסות ישירות לטשקנט עם חברת התעופה האוזבקית
 • Tlv skd 7.8 hh542 23:35-06:20

  Skd tlv 14.8 hh541 18:55-22:25

מחיר:

מחיר מיוחד לקבוצת מטיילים עם פזית –  1899$

תוספת לחדר יחיד 320$

ניתן לשלם בכרטיס אשראי –בתשלום אחד או בקרדיט
תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון בדולרי.

מחיר כולל:
 • טיסות ישירות לטשקנט עם חברת התעופה האוזבקית
 • 7 לילות מלון ברמת תיירות טובה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות צהריים או ערב כמפורט במסלול בכל יום)
 • רכבת מטשקנט לבוכרה ומסמרקנד לטשקנט
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • כניסות לכל האטרקציות והאתרים כמפורט במסלול .
 • מדריך דובר עברית
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
מחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • סבלות
 • מס עיר לתשלום במלון- אם נדרש
 • שתיה/אלכוהול בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל אם יידרש
 • טיפ למלווה הישראלי
רמת קושי:

טיול תיירותי, מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר בפגישה עם המדריך שתפורסם לנרשמים קרוב למועד היציאה

הערות:
 • המסלול מתאר את אתרי הביקור, אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה או את סדר הימים .ייתכנו שינויים בסדר ובמקומות הלינה.
ביטולים:

דמי ביטול בטיול מאורגן:

במקרה שהנוסע ביטל את השתתפותו בטיול, כאמור לעיל – יחולו עליו דמי ביטול כדלקמן:

ביטול מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני היציאה-$150

ביטול פחות מ90- יום ועד 45 יום לפני היציאה – 35% ממחיר הטיול

ביטול פחות מ45- יום ועד 14 יום לפני היציאה – 55% ממחיר הטיול

ביטול פחות מ14- יום ועד 7 ימים ליציאת הטיול 75% ממחיר הטיול

פחות מ- 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול- 100% דמי ביטול