1-8.8: איסלנד "ארץ הקרח והאש"

איסלנד "ארץ הקרח והאש" מסלול קלאסי

קבוצת מטיילים עם פזית – טיולים ואגדות

חצי פנסיון, 8 ימים/7 לילות 

האי איסלנד נחשב לאחד מהיעדים המיוחדים והנדירים של עולם התיירות.
ממוקם בים הצפוני ומשלב בין היסטוריה ויקינגית עתיקה לנופים צפוניים ותופעות וולקניות וקרחונים ייחודיים. נופי האי לא דומים לשום דבר מוכר אחר על פני כדור הארץ. מידי קיץ נודדים לכאן עופות ים רבים ובמרחבי האי עדיין דוהרים עדרי סוסים איסלנדיים מאז התקופה הוויקינגית. נכיר מקרוב את הנופים של דרום האי ודרום מזרח האי, העיר ריקיאוויק וטעימה ממערב איסלנד.

 • כניסות לאתרים:
  * שמורת הטבע תינגווילר* סיור מקיף בריקיאוויק* מעגל הזהב והלגונה הסודית* גולפוס* החוף הדרומי* הצוק של דירוהלי* מפל סילייאנדפוס* מפל סקוגפוס* קרחון המירדליוקול* שמורת סקפטפל*שייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים

  * קרחון ווטנהיוקוטל

  * החוף השחור ברייניספייארה

  * קרחון מירדלסיוקול

  * פיורד הלווייתנים

  * מפל תרנאנפוס

  * מפל הילדים

  * שייט צפייה בלווייתנים

  *הלגונה הכחולה (מותנה בזמינות, במקרה של חוסר זמינות תינתן חלופה SKY LAGOON)

לקבלת טופס הרשמה לחצו כאן

תארכים נוספים למי שלא יכל במועד זה:

01.08.24-08.08.24 3999 €

09.08.24-16.08.24 4399 €

יום 1/  תל אביב – ריקיאוויק

נצא בטיסה מתל אביב לריקיאוויק. לאחר הנחיתה העברה למלוננו.

יום 2/ מעגל הזהב והלגונה הסודית  -The golden circle – Thingviller – Geysir – Gulfoss

נקדיש את היום לשלושת אתרי החובה למטייל באיסלנד. נסיעה אל אתר הפרלמנט העתיק של האיסלנדיים "ת׳ינגווילר" ונמצא בשמורת טבע לצד אגם תינגווילר. בשנת 930 לספירה יסדו כאן המתיישבים הוויקינגים את ה"אלטינגי" – הפרלמנט של המתיישבים באי. נצא לסיור הליכה בין קירות הבזלת, הנחלים והצמחייה. נמשיך מכאן אל גייסיר האתר שהעניק לעולם את המושג גייזר בזכות הגייזר סטרוקור, אחד הגייזרים הפעילים והגדולים בעולם המתפרץ כל כמה דקות. נלמד על התופעה ולמה היא כל כך נדירה. נמשיך מכאן אל גולפוס – מפלי הזהב. סדרה של מפלים הנופלים אל תוך קניון בזלתי עמוק. מקור המים הוא קרחון הלנגיוקוטל הקרוב. מכאן ניסע אל העיירה פלודיר לרחצה באתר רחצה גיאותרמי הנקרא גם הלגונה הסודית. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 3/  החוף הדרומי והצוק בדירהוליSeljalandfoss – Skogafoss – Dyrholaey

יום זה יוקדש לאזור החוף הדרומי של איסלנד בצל שני קרחונים שעיצבו את הנוף כאן – אייפיקליוקוטל ומירדלסיוקוטל. נבקר במפל סלליינדפוס, מפל הוילון המפורסם מהקליפ של ג'סטיו ביבר I'll show u (משום שניתן להקיף אותו מאחור). באופק נראה את איי וסטמן השייכים גם הם לאיסלנד. מכאן נמשיך אל מפל סקוגפוס – אחד המפלים הגדולים והמרשימים של איסלנד. נמשיך בנסיעה לאורך קרחון המירדלסיוקוטל והחופים השחורים שנוצרו בעקבות התפרצויות וולקניות מתחת לקרחון. נבקר בצוק של דירוהלי ובמגדלור הישן. מכאן תצפית מושלמת על חופי הבזלת השחורים ועל הים הצפוני. זאת גם הנקודה הדרומית ביותר באי. סיכוי טוב לראות את הפאפינים – עופות ים צבעוניים ומיוחדים שנלמד אודותיו.  ארוחת ערב ולינה במלון באזור.

יום 4/ שמורת סקפטפל ושייט בלגונת הקרחון Skaftafel  Sveinafelljokull Glacier Jokulsarlon Glacier lagoon –

נסיעה מזרחה לאורך שפכי לבה עתיקים מכוסי טחב ירוק ועבה. הנוף המוזר הזה הוא תוצאה של מספר התפרצויות וולקניות בהר הגעש לאקי בסוף המאה 18. נגיע אל שמורת סקפטפל, למרגלות קרחון ווטנהיוקול.  – הקרחון הגדול ביותר באי ובאירופה שעיצב את הנוף של דרום, מזרח וצפון האי. נבקר בשמורה הירוקה בה מפלי מים מקסימים ותצפיות נוף מרהיבות. נמשיך מזרחה אל יוקולסרליון – לגונה ענקית בין הקרחון והים. גושי קרחון ענקיים נשברים מהקרחון ונסחפים במי הלגונה ואל הים – לחלקם ייקח התהליך למעלה מחמש שנים. נצא לשייט ברכב אמפיבי בין הקרחונים הצפים עם סיכויים טובים לראות כאן כלבי ים. נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 5/ החוף השחור ברייניספייארה, קרחון מירדלסיוקול -ריקיאוויק

נסיעה אל העיירה ויק. העיירה הקטנה צופה על חוף חולות וולקניים שחור וצוקים מחודדים המשמשים אתר קינון לאלפי עופות ים. נבקר בחוף רייניספייארה – אתר מורשת עולמית, בו נוכל לראות את הצוקים, מערת משושי בזלת, קינון של עופות ים וגלים גדולים הנשברים על החוף. לפי האגדה הצוקים הם מפרשי ספינת טרולים שהפכו למאובנים. מכאן נמשיך מערבה אל לשון הקרחון סולהיימאיוקוטל היורדת מכיפת הקרח של קרחון מירדלסיוקוטל. נצא למסלול הליכה קצר לתצפית על הקרחון. מתחת לקרחון הר געש פעיל מאד בשם קטלה. נלמד על ההתפרצויות הוולקניות לאורך השנים ועל אגדת המכשפה קטלה החיה בתוך הקרחון. אחר הצהרים נסיעה חזרה לעיר ריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.

יום 6/ פיורד הלווייתנים, מפלי תארנאפוס "מפל הילדים"Borgarnes – Hvelfjordur  Husafell , ריקיאוויק

נסיעה צפונה מריקיאוויק. נחלוף על פני הר הגעש הכבוי אסייה ונפנה לאורך פיורד הלווייתנים – אחד הפיורדים הארוכים באיסלנד הנתחם משני צדיו בהרים גבוהים. בקצהו של הפיורד תחנה פעילה של ציידי לווייתנים. במלחמת העולם השנייה בנו הבריטים כאן בסיס דלק גדול. נלמד על ההיסטוריה של איסלנד במהלך מלחמת העולם השנייה. מכאן נמשיך לאורך החוף הצפוני של הפיורד ואל העיירה בורגרנס. נפנה מזרחה לאורך נהרות המגיעים מקרחון לנגיוקול אל אזור חקלאי של חממות לגידול ירקות ונביעות מים חמים. נמשיך מזרחה אל תארנאפוס – מפלי מים קטנים הנובעים בין שכבות הבזלת במפלים קטנים ונופלים אל נהר קרחוני. הצבעים כאן מדהימים. נצא למסלול הליכה קצר לאורך המפלים אל מפל גדול יותר המכונה "מפל הילדים" ומעליו גשר אבן בזלת. נלמד על הסיפור ממנו קיבל המפל את השם. אחר הצהרים נחזור חזרה לריקיאוויק. נערוך סיור בעיר הכולל את כנסית הלגרימס, היכל הארפה שחזיתו בנויה מזכוכית, הרחובות הצבעוניים, כיכר הפרלמנט ועוד. ארוחת ערב ולינה בריקיאוויק.

יום 7/  שייט צפייה בלווייתנים וביקור באי וידיי- הלגונה הכחולה Blue Lagoon

ניסע אל הנמל של ריקיאוויק ונעלה על ספינה קטנה שתיקח אותנו לכמה שעות של שייט במפרץ פקסה. נשוט אל עומק הים על מנת לאתר לווייתנים מסוג מינקי או לווייתנים מסוג גבנון. בהמשך השייט נרד אל האי וידיי עליו נבנה ביתו של ראש עיריית ריקיאוויק הראשון. נצא למסלול הליכה קצר באי ונראה מקרוב את יד הזיכרון לג׳ון לנון שחנכה אשתו יוקו אונו. נשוט חזרה לריקיאוויק ונוכל ליהנות מקו הרקיע של העיר והמבנים המיוחדים על קו המים. נמשיך ללגונה הכחולה – אתר רחצה גיאותרמי מושקע וצבעוני בין שפכי לבה עתיקים וטחב ירוק. למים ולבוץ שבקרקעית הלגונה תכונות ריפוי והמים החמים מושכים תיירים ואיסלנדיים לטיפולי ספא, רוגע וטבילה במים החמים תחת כיפת השמים. נסיעה חזרה לריקיאוויק לארוחת ערב ולינה.

יום 8/ ריקיאוויק – ת"א

נערוך סיור בריקיאוויק. נראה את בית הופדי, שם התקיימה הפגישה המפורסמת בין רונלד רייגן למיכאל גורבצ'וב, אנדרטת נוסע השמש , בית האופרה המפורסם "הרפה", מבנה אייקוני מדהים משכן התזמורת הפילהרמונית של איסלנד ,נבקר בעיר העתיקה של רייקיאוויק, בנין הפרלמנט בית העיריה מוכר הנקניקיות הנודע, בית ראש הממשלה  ונקנח בכנסייה המדהימה הלגרימס השולטת על העיר וברחובותיה הצבעוניים של העיר .. וכמובן נותיר זמן פנוי לקניות . ארוחת ערב והעברה לשדה התעופה וטיסה חזרה לארץ.

**סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות.

**יתכנו שינויים, ביטולים או עיכובים בתכנית הטיול עקב תנאי מזג אויר או תנאי דרך שיכולים לסכן את המטיילים. 

**החברה והמארגנים המקומיים אינם אחראים על שינויים הנובעים מכוח עליון.

 

טיסות:

טיסות דרך יעד ביניים בחברת סדירה לדוגמא:
תל אביב – וינה המראה 1520 נחיתה 1805
וינה רקיוויק המראה 2100 נחיתה 2320
רקיוויק וינה המראה 2355 נחיתה 0615 + למחרת
וינה תל אביב המראה 1000 נחיתה 1425

מחיר:

כמופיע בראשית הפוסט

תוספת לחדר יחיד 1590 €

ניתן לשלם בכרטיס אשראי –ב- 3 תשלומים או בקרדיט לפני היציאה
תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון דולרי.

מחיר כולל:
 • טיסות
  טיסות דרך יעד ביניים בחברת סדירה לדוגמא:
  תל אביב – וינה המראה 1520 נחיתה 1805
  וינה רקיוויק המראה 2100 נחיתה 2320
  רקיוויק וינה המראה 2355 נחיתה 0615 + למחרת
  וינה תל אביב המראה 1000 נחיתה 1425
  מיסים
 • מיסי נמל ובטחון ומחירי דלק נכון לתאריך 01.01.24 וכפוף לשינויים מחברת התעופה עד יום הכרטוס.
 • לינה
  בתי מלון מדרגה תיירות טובה / ראשונה (עפ"י הרשימה  או דומים להם ברמתם).חשוב לציין שבתי המלון באיסלנד ברמה בסיסית וללא דירוג כוכבים.
 • כלכלה
  חצי פנסיון :ארוחת בוקר מידי יום   + 7 ארוחות ערב (למעט בימי טיסה )
 • תחבורה
  אוטובוס תיירים נוח וממוזג לאורך המסלול.
 • הדרכה
  מדריך ישראלי מיומן ומקצועי מצוות מדריכי מילניום.
 • טיפים
  טיפים לנותני השירותים בחו"ל (לא כולל סבלות ותשר למדריך הישראלי ).
מחיר אינו כולל:
 • מיסים:
  כל תוספת במיסי הנמל, ביטחון ושינוי במחירי הדלק שיתווספו לאחר ה – 01/01/24 ומיסים שישולמו במזומן בחלק משדות התעופה.
 • הוצאות אישיות:
  כל הוצאה בעלת אופי אישי לרבות תוספת חדר ליחיד 1590 €
 • תנאי תשלום
 • ניתן לשלם בכרטיס אשראי ב-3 תשלומים או בקרדיט
  תשלום בהעברה בנקאית בשקלים או לחשבון דולרי.
 • ביטוח ותנאי ביטול:
  ביטוח:
  ביטוח נסיעות, רפואי ומטען *מומלץ ביטוח מורחב
 • תשר למדריך הישראלי
רמת קושי:

טיול תיירותי, מתאים לכולם

מה להביא:

יימסר בפגישה עם המדריך לפני מועד היציאה

הערות:

חשוב לציין: במקרים בהם נרכוש שירותי תיירות לרבות כרטיסי טיסה זמן רב לפני מועד היציאה, אנו שומרים את הזכות, להתאים ואף להקדים את מועדי התשלומים כך שיכסו את השירותים שיירכשו. מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי הביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

הערה חשובה: הטיול המאורגן מורכב ממספר שירותים וביניהם שירותי טיסה המתחילים ומסתיימים בישראל וכן שירותי תיירות שונים כגון טיסות פנים, כניסות לאתרים, הסעות, ובתי מלון אשר כולם מתחילים ומסתיימים מחוץ לישראל. דמי הביטול החלים על שירותים המתחילים ומסתיימים מחוץ למדינת לישראל הינם במסגרת תנאי הספקים השונים במדינות היעד.

שירות הטיסה המתחיל ומסתיים בישראל הינו השירות היחיד הניתן להחילו במסגרת החוק הישראלי לרבות חוק ותקנות הגנת הצרכן לעסקת מכר מרחוק כולל הרחבת החוק לאזרחים וותיקים.

ביטולים:
 • טיולים בתקופת הקורונה:
  במקרה של התפרצות קורונה לפני היציאה מילניום שומרת לעצמה את הזכות לבטל ולדחות את הטיול. במקרה כזה יהיה אפשר לבחור בין החזר כספי למעט 47 $ דמי טיפול או דחיית טיול.
  יובהר ויודגש כי כל עוד מדינת היעד מקבלת תיירים ומתקיימות טיסות למדינת היעד, הטיולים ייצאו כסדרם.
  על הנוסע חלה חובה להצטייד (מוקדם ככל הניתן), בפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, הכוללת גם סעיף קורונה. סעיף זה הוא חובה. וזאת על מנת לחסוך לכם עוגמת נפש והפסד כספי.
  בכל מקרה שבו נוסע לא יוכל להצטרך לטיול עקב אי מילוי או אי עמידה בהוראות או בתנאים, החברה איננה אחראית לכך ודמי הביטול יהיו כפי שמופיע
 • דמי  ביטול: חישוב ימי עבודה: ראשון עד חמישי לא כולל שישי/שבת וערבי חג  וחגים
  • ביטול הטיול מכל סיבה שהיא ממועד ההרשמה ועד 89 ימי עבודה מלאים לפני היציאה לטיול יחוייבו ב- 47 $ דמי טיפול למטייל.
  • דמי הביטול מ- 88 ימי עבודה ועד 60 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 30% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי הביטול מ- 59 ימי עבודה ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 40% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי הביטול מ- 44 ימי עבודה ועד 20 ימי עבודה לפני היציאה לטיול: 50% ממחיר הטיול למטייל.
  • דמי הביטול מ- 19 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול: 100% ממחיר הטיול למטייל