הטיול הייחודי להודו כולל פסטיבל ההולי בפושקר

הטיול הייחודי להודו כולל פסטיבל ההולי בפושקר

תאריכים: 19-28/3/2019

משך הטיול: 10 ימים

הודו היא ללא ספק יעד מושלם למסע רוחני. זהו טיול בו חווים את הודו במלוא הדרה: הכיעור והיופי, העוני והעושר, הניחוחות והריחות. ראג'סטן מציעה חווית רוחנית, אסתטית ואנתרופולוגית חזקה. המפגש עם תרבותה, עם נופיה ועם אנשיה הוא ערבוביה של צבעים, ריחות, צלילים וטעמים, המציפים את המבקר בהתנסות חושנית, שבה מתערבבים היופי והכיעור שבחיים למזיגה אחת שאין להפרידה למרכיביה.

פסטיבל ההולי, או בשמו המלא ההוליקה, הוא אחד הפסטיבלים הגדולים בהודו , וללא ספק הצבעוני שבהם. ההולי נחגג על ידי בני דת ההינדו ובני הדת הסיקית ומסמל את השחרור מן החורף. ההינדים חוגגים את פוריותה של האדמה ונפרדים מהחורף. בנוסף להיותו חג אביב, להולי יש גם משמעות דתית, והוא נועד להנציח אירועים מן המיתולוגיה ההודית.

 

מלון:
ימים מס' לילות ערים בהם נלון שמות המלונות
1-2 1 MANDAWA DESERT RESORT
2-4 2 PUSHKAR ANANTA SPA & RESORT
4-6 2 JAIPUR ITC RAJPUTANA
6-7 1 AGRA ITC MUGHAL SHERATON
7-9 2 DELHI CROWNE PLAZA

רשימת בתי מלון או דומה ברמה 

 

טיסות:

בחברת תעופה סדירה בינלאומיות וטיסות פנים בחברות מקומיות (יתכן דרך יעד ביניים)
טיסות לדוגמא
19.3 תל אביב – דלהי המראה 22:15 נחיתה 08:15
28.3 דלהי- תל אביב המראה 16:50 נחיתה 21:45

מחיר:

2,390$ בלבד לאדם בחדר זוגי, ניתן לחלק עד 3 תשלומים ללא ריבית או יותר בקרדיט.
תוספת ליחיד: 700$
ניתן לשלם עד 10 תשלומים שווים ללא ריבית!

מחיר כולל:

טיסות בחברת תעופה סדירה בינלאומיות וטיסות פנים בחברות מקומיות (יתכן דרך יעד ביניים)
מיסי נמל ובטחון ומחירי דלק נכון לתאריך 1.12.18 וכפוף לשינויים מחברת התעופה עד יום הכרטוס.
כניסות לאתרים:
פושקר – רכיבה על גמלים, שיעור תיפוף, מופע ריקודי קלבליה, טיול ג'יפים, פסטיבל HOLI
ג'ייפור – סרט הודי, רכיבה על פילים למצודת אמבר, שיעור בישול, ומופע ריקודים כולל ארוחת ערב.
אגרה – טיול ריקשות , מופע TAJ
דלהי – דלהי העתיקה, דלהי החדשה כולל רכיבה בריקשה, נבקר בראג'-גאט, נצפה על ג'אמה-מסג'יד,
המסגד הגדול, חומות המבצר האדום, הפרלמנט, משכן הנשיא,שער הודו קבר החייל האלמוני.
קוטאב מינאר, מגדל ניצחון, מקדש הבהאי המדהים "מיין באזר", קונאוט פלייס מסיבת סיום בבית מקומי כולל תלבושות, קוקטייל וחטיפים.
מלונות משודרגים בדרגה ראשונה לפי הרשימה המצורפת
כלכלה על בסיס חצי פנסיון
אוטובוס תיירים נוח וממוזג לאורך המסלול.
מדריך ישראלי מיומן ומקצועי מצוות מדריכי מילניום.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל

מחיר אינו כולל:

ויזה – אשרת כניסה להודו בסך 120$ לאדם
מסים – כל תוספת במסי הנמל ושינוי במחיר הדלק שיתווספו לאחר ה – 1.12.18.
ביטוח רפואי ומטען ( ניתן לבצע במשרדנו בעת ההזמנה )
הוצאות אישיות
יציאה ו/או חזרה שלא במסגרת הקבוצתית תחויב בדמי טיפול של 75$ לאדם + עלות השינוי עצמו.
תשר למדריך הישראלי

רמת קושי:

מתאים לכולם

מה להביא:

יפורט בקבוצת הווטסאפ שתפתח בסמוך למועד הטיול

הערות:

מסלול הטיול וסדר הימים עלול להשתנות מעת לעת בשל תנאי השטח ומזג האויר, הוראות השלטונות המקומיים, או החלטת המדריך בשטח (בטיחות).
ביטוח: יש להצטייד בביטוח נסיעות (בריאות ומטען)
מומלץ לעשות ביטוח מיד לאחר הרישום לטיול, כולל ביטוח ביטולים
בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין-מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

ביטולים:

בהתאם לחוק הגנת הצרכן לשרותי תיירות 2018

תוכנית הטיול:
19.3 תל אביב - דלהי

ניפגש במל התעופה בן גוריון ונטוס דרך יעד ביניים בטיסת לילה לדלהי. לינה בטיסה.

20.3 דלהי – מנדווה

הגעה בשעות הבוקר, לאחר התארגנות בשדה התעופה נצא בדרכינו למנדווה השוכנת בלבה של אזורShekhavati, נעצור בדרך לארוחת הבוקר, ובהגעה למנדווה, הידועה לנו ככפר עשיר בציורי קיר, הבתים מקושטים בציורי קיר יפהפיים, הן מבחוץ והן בתוך הבתים, נצא לסיור במרכז העיר העתיקה ובסיום העברה לבית המלון.

ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במנדווה.

21.3 מנדווה – פושקר כולל פסטיבל ההולי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדשים  Nawalgarh & Dundlod  שנוסדו במאה ה -18, יש בה שני מבצרים ישנים  ומלון עם גנים ומזרקות. לקראת צהרים נצא בנסיעה לפושקר , אחת הערים הקדושות להינדים, חביבה על התרמילאים, ונערך בה מדי חודש אוקטובר פסטיבל הגמלים המפורסם. העיר שוכנת לגדותיו של אגם פושקר היפהפה, אגם קדוש. בשעות הערב חוויה בלתי נשכחת – שיעור תיפוף כולל השתתפות בפסטיבל ההולי במיוחד והמרשים.

לינה וארוחת ערב בפושקר.

22.3 פושקר – כולל טיולי ג'יפים- רכיבה על גמלים

לפני ארוחת הבוקר נתחיל את יומנו עם שיעור יוגה ומדיטציה. לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור היכרות עם פושקר, נבקר במקדש האל בראהמה- האל הבורא, המקדש היחיד בהודו לאל זה, לאחר מכן נרד עם המדריך הבראהמיני לאחת הגתות לטקס 'פוג'ה' שיערוך עבורנו ונקבל ממנו ברכה, ומשם נמשיך את סיורנו בשוק הצבעוני במרכז העיר ונצפה בתופעת הקופים החופשיים מעל גגות. אחר הצהרים נצא לטיול ג'יפים ל-PISANGAN  במהלכו נצפה במקומיים המכינים דברי קרמיקה. לקראת ערב נצא ברכיבה על גמלים לדיונות החול למופע ריקודי קלבליה, ונתכבד בתה/ קפה

לינה וארוחת ערב בפושקר.

23.3 פושקר - ג'איפור כולל קורס בישול

לאחר ארוחת הבוקר נסיעה אל ה'עיר הורודה' ג'איפור בירת רג'סטאן. בדרך נבקר בסאנגאנר ממוקמת כ-16 ק"מ מהעיר ג'אייפור. העיר ידועה במקדשי הג'יין שלה (Jain Temple), בהדפסת בדים ונייר בעבודת יד. היא ידועה גם לחורבות שלה מימי הביניים ומקדשים הקדמונים שמושרשים בתרבות והמורשת של היישוב. בהמשך נגיע לאולם הקולנוע המפואר 'ראג'מנדיר' כדי לחזות בסרט הודי תוצרת בוליבוד, יחד עם הקהל המקומי. בערב שיעור בישול כולל ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

24.3 ג'איפור - רכיבה על פילים וביקור בארמון המלך – מופע ריקודים

הבוקר נצא לביקור בשוק החלב, ונמשיך למצודת אמבר רכובים על גבי פילים. המצודה המפוארת מהמאה ה-17 מתנוססת על צוק צפונית לעיר. נעפיל אליה על גבי פילים כדרך המהראג'ות. נראה את אולם המראות המפורסם, את חדרי הנשים, חדרי השינה ואת יתר שכיות החמדה של אתר מורשת אונסק"ו זה. נשוב לג'איפור לביקור בארמון המלך הממוקם בלב העיר, שם נראה גם את "ארמון הרוחות" המפורסם, ממנו השקיפו נשות הארמון אל השוק הססגוני שלמרגלותיו. לאחר זמן חופשי בשוק, נחווה נסיעה בריקשת אופניים, וככל שיותיר הזמן נמשיך לביקור מיוחד במתחם גאלטה ג'י ובו מקדשו של אל השמש. לקראת ערב נצא לסיור רגלי אל שוק הלילה ומופע ריקודים  כולל ארוחת ערב. לינה בג'איפור.

25.3 ג'איפור – פטיפור סיקרי – אגרה - סיור ריקשות

עם בוקר נצא בנסיעה לכוון אגרה. בדרך נבקר בעיר הנטושה והמדהימה פטאפור-סיקרי שבנה השליט המוגולי אכבר, הבנויה כולה מאבן חול אדומה, בשיטת ה"לגו". העיר נתגלתה שנית בתקופת שלטון האנגלים וכיום הוכרזה כאתר מורשת של אונסק"ו. נמשיך לאגרה המשתרעת על גדת נהר היאמונה, יובל של הגנגס הקדוש, העיר היתה בירת הודו כשהמוגולים שלטו במדינה. כאן הם בנו את הטאג' מאהל והמצודה האדומה. בערב נצא לסיור ריקשות באיזור קינארי באזר.

ארוחת ערב ולינה באגרה.

26.3 אגרה טאג' מאהל – מצודת אגרה האדומה - דלהי

עם בוקר נצא לביקור מקיף באחד משיאי הטיול הטאג' מאהל, המוזוליאום שמבטא את אהבתו הגדולה של שאח-ג'אהן לרעייתו המתה, פאר הבנייה המוגולית, וגולת הכותרת של הביקור באגרה. נבקר במצודת אגרה האדומה שנבנתה בהמשכים ע"י ארבעה שליטים והשוכנת על גדות נהר היאמונה הקדוש. כאן נכלא וסיים את חייו שאח-ג'אהן, בונה הטאג' מאהל. אחה"צ נבקר בדיאל-באג, המקדש ה'נצחי'. מבנה זה הנבנה כבר כמאה שנים הוא התשובה ההינדית לטאג' מאהל המוסלמי, ועוד היד נטויה… בתום הסיורים נצא בנסיעה לכוון דלהי. בערב נצא אל רובע הפאבים של העיר.

ארוחת ערב ולינה במלון בדלהי.

27.3 דלהי העתיקה והחדשה

היום יוקדש כולו לסיור בדלהי העתיקה, ודלהי החדשה כולל רכיבה בריקשה. נבקר בראג'-גאט, מקום שריפת גופתו של מהאטמה גנדי. נצפה על ג'אמה-מסג'יד, המסגד הגדול, נראה את חומות המבצר האדום, ונמשיך לאזור השלטוני שבנו הבריטים בעיר החדשה- ניו דלהי. נראה את הפרלמנט, משכן הנשיא  ושער הודו, עם קבר החייל האלמוני. נבקר גם בקוטאב מינאר, מגדל ניצחון מגולף לתפארת מן המאה ה-12, המסמל את הכיבוש האיסלאמי של העיר. נראה גם את המקדש הבהאי המדהים הבנוי כפרח לוטוס ענקי ומוקף בגנים מרהיבים. במידה שיוותר זמן, נסיים את היום ב"מיין באזר" שהוא אזור התרמילאים, וב"קונאוט פלייס". בערב נצא בהזמנת  משפחה הודית מקומית לקוקטייל וקבלת פנים מסורתית בביתם. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

28.3 דלהי – תל אביב

העברה לשדה התעופה וטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.